Relacja z meczu OKS II Stomilowcy Olsztyn - Warmia Olsztyn

2008/2009 - Liga okręgowa Olsztyn - stadion Warmii
OKS II Stomilowcy Olsztyn 2:3 Warmia Olsztyn
2:2
3' Piotr Żórański
6' Krzysztof Stankiewicz
Krzysztof Golonka 88' ż
Bramki OKS II Stomilowcy Olsztyn: Wojciech Radziwon Robert Wróblewski Marcin Grabowski Marcin Witkowski Dariusz Maleszewski Paweł Radziwon Piotr Pająski [ 46' Łukasz Jędrzejewski ] Kamil Graczyk [ 59' Tomasz Długołęcki ] Paweł Góra [ 46' Krzysztof Wałdowski ] Piotr Żórański Krzysztof Stankiewicz [ 72' Paweł Kacprzykowski ]
Warmia Olsztyn:
Szczegóły Widzów: 150
Sędzia główny: Mieczysław Kowalewski (Kętrzyn)
Sędziowie liniowi: Sławomir Matyjasik (Reszel), Tomasz Brygoła (Reszel)

Trzecie spotkanie w lidze okręgowej i dalej drużyna rezerw nie ma na koncie punktów. W derbowym spotkaniu podopieczni Dariusza Maleszewskiego przegrali 2:3 (2:2).

Trzy bramki padły w ciągu pierwszych sześciu minut, tak więc kibic, który się spóźnił się na spotkanie nie zobaczył połowy bramek tego spotkania. Prowadzenie objęli Stomilowcy po bramce Piotra Żórańskiego, chwilę później Warmia doprowadziła do wyrównania. Kolejna minuta w meczu to prowadzenie Stomilowców, a do bramki przeciwnika trafił Krzysztof Stankiewicz. Można uznać debiut napastników za znakomity. Jednak jeżeli przegrywa drużyna na bok odstawia się indywidualne wyróżnienia. 26. minuta - pada kolejna bramka na stadionie przy ul. Sybiraków. Paweł Góra stojący na linii bramkowej, próbował ratować sytuację - jednak nie udało mu się zatrzymać piłki lecącej prosto do bramki. Trzecia bramka dla Warmii padła w drugiej części spotkania. Niefrasobliwość obrony wykorzystał niekryty napastnik Warmii. OKS II mógł wyrównać jednak napastnik Żórański nie wykorzystał idealnych sytuacji. Jedynym piłkarzem, którego dzisiaj należy pochwalić (ale nie za wyczyny piłkarskie!) za to spotkanie jest Wojciech Radziwon - bramkarz OKS-u II Stomilowcy. Nasz zawodnik drugie 45. minut meczu grał z ciętą raną głowy - już w przerwie powinien zostać odwieziony do szpitala, jednak nie zostawił drużyny w potrzebie. Radziwon rozciął sobie głowę przy interwencji, po rzucie wolnym piłkę sparował na rzut rożny, a sam uderzył głową w słupek. Po meczu w szpitalu zostały mu założone trzy szwy.

Na boisku głównym Warmii, a nie jak wcześniej planowano na bocznym boisku Stomilu odbędzie się spotkanie Warmii Olsztyn z OKS II Stomilowcy Olsztyn. To efekt porozumienia między obydwoma klubami.

"Przedstawiciele Warmii Olsztyn zgłosili się do nas z prośbą o rozegranie meczu we wcześniejszym terminie. Zgodziliśmy się na to i mecz rozpocznie się o godz. 12:00 przy ul. Sybiraków. Dzięki temu odpocznie trochę boczne boisku Stomilu, które jest mocno wykorzystywane przez wiele zespołów OKS-u." - mówi przed meczem trener rezerw Dariusz Maleszewski. OKS II w tegorocznych rozgrywkach nie zdobyli żadnego punktu w lidze. Niedzielne spotkanie to znakomita okazja do poprawienia dorobku punktowego. Derby zawsze wszystkich piłkarzy mobilizują o wiele mocniej. Kadra OKS-u II została przed tym meczem wzmocniona dwoma piłkarzami. Do rozgrywek zostali zgłoszeni: Piotr Żórański (Sokół Ostróda) oraz Krzysztof Stankiewicz (DKS Dobre Miasto). W meczu nie zagra pauzujący za czerwoną kartkę Bartosz Sacharczuk. W ostatnim derbowym meczu naszego miasta górą okazała się drużyna Warmii wygrywając w Woj. Pucharze Polski ze Stomilowcami 2:1.