Relacja z meczu OKS Stomil Olsztyn (f) - FT Sokół Ostróda (f)

Stomil gromi rywala z Ostródy

Olsztyn - Hala Urania
OKS Stomil Olsztyn (f) 27:1 FT Sokół Ostróda (f)
13:1
1', 13', 13', 14', 21', 22', 24', 29' Piotr Żurawel
2', 10', 26', 31', 40' Jarosław Kaszuba
5', 12' Paweł Podhorodecki
7', 9', 16', 17', 19', 25', 25' Karol Miller
32' Paweł Kaszubski
32', 33', 36', 39' Maciej Szostek
Bramki Radosław Milewski 20'
ż Karol Miller
kartki Radosław Milewski ż
Bramki OKS Stomil Olsztyn (f): Marek Maleszewski - 69. Paweł Podhorodecki, 99. Maciej Szostek, 9. Jarosław Kaszuba, 10. Piotr Żurawel oraz 11. Karol Miller, 13. Paweł Kaszubski.
FT Sokół Ostróda (f): 1. Damian Kaczanowski - 5. Kamil Tyszkowski, 7. Radosław Milewski, 2. Rafał Brzoska, 10. Krzysztof Drewicki oraz 12. Damian Markowski - 9. Bartosz Chociej, 6. Paweł Gardecki, 8. Mirosław Kowieski, 3. Marcin Stefaniak.
Szczegóły sędzia: Grzegorz Zakrzewski (Elbląg).
drugi sędzia: Paweł Brzeziński (Elbląg).
sędzia czasowy: Tomasz Traczyk (Olsztyn).

Aż 28 bramek zobaczyli widzowie w meczu pomiędzy Stomilem Olsztyn a Sokołem Ostróda. W Uranii wygrali gospodarze aż 27:1. Było to drugie w historii futsalowe spotkanie OKS-u i drugie zwycięskie. Co chyba cieszy najbardziej - zakończone zwycięstwem, którego rozmiary przebić będzie trudno.

Strzelanie rozpoczęło się od pierwszej minuty, a po dziesięciu mecz mógłby się spokojnie skończyć. Przez 20 minut dominowali olsztynianie, a koncert strzelecki urządzili sobie Piotr Żurawel i Karol Miller. Piłka do bramki Sokoła wpadła 13 razy, ale mogła i 20, gdyby lepszą skutecznością wykazał się Maciej Szostek. Rozgrywający OKS-u uderzał we wszystko po kolei (bramkarza, słupki, poprzeczkę), jednak do siatki trafić nie mógł. I nie pomogło mu nawet objechanie Damiana Kaczanowskiego. Największe brawa od olsztyńskiej publiczności zebrał jednak Radosław Milewski, który strzelił jedynego honorowego gola dla gości.

Druga połowa rozpoczęła się od bramek Żurawela i Millera, którym dogrywali koledzy. Stomil przeważał, a Sokół liczył głównie na kontry. Powstrzymywał je jednak Marek Maleszewski, który kilkukrotnie nie dał się zaskoczyć ambitnie grającemu Bartoszowi Chociejowi. W ostatnich 10 minutach wreszcie odblokował się Szostek, który ostatecznie zakończył mecz z czterema bramkami na koncie. Bramki zdobyli wszyscy zawodnicy z pola, którzy pojawili się w barwach "biało-niebieskich". W ostatniej minucie na listę strzelców próbował wpisać się również Maleszewski, jednak jego strzał wybronił Damian Markowski. Chwilę później bramkarz OKS-u ładnie wybronił piętą strzał zawodnika Sokoła i Stomil zakończył mecz, zwyciężając 27:1.

Autor: kom

Opiekę medyczną zapewnił Andrzej Bronakowski prowadzący gabinet fizjoterapeutyczny Czas Relaksu (ul. Wiliczyńskiego 5B w Olsztynie). Boisko do gry starannie przygotowali pracownicy OSiR-u. Przy organizacji meczu czynnie włączyli się kibice i przyjaciele drużyny. Stomil wystąpił w strojach marki R-GOL ufundowane przez sieć sklepów 34. Dziękujemy wszystkim za okazałą pomoc!

Autor: em

Po zwycięstwie na inaugurację III ligi futsalu zawodnicy Stomilu Olsztyn zagrają w sobotę o godzinie 15:30 w drugiej kolejce z Sokołem Ostróda, który w pierwszym meczu przegrał w Jezioranach aż 4:18.

Debiut piłkarzy Dariusza Maleszewskiego pokazał, że na spotkania futsalu warto chodzić. Stomil zwycięstwo w tym spotkaniu zapewnił sobie na 40 sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Emocji nie brakowało przez całe spotkanie.

Przeciwnik Stomilu w ostatnim meczu doznał sromotnej porażki. W Jezioranach przegrał z miejscowym MKS-em 4:18.

Początek spotkania o godz. 15:30. Na małą trybunę może wejść około 300 kibiców. Serdecznie zapraszamy!