Relacja z meczu OKS Stomilowcy Olsztyn - Burza Słupy

Bramki Kordaszewski 28'
Tomasiewicz 65'
ż Rogowski
ż Szostek
Bramki OKS Stomilowcy Olsztyn: Balukiewicz Maleszewski Sacharczuk [ Gomoła ] Borzymowski Koziorowski Pająski [ Radkiewicz ] Ćwil Magiera Rogowski Glinka [ Kacprzykowski ] Szostek [ Bogdanowicz ]
Burza Słupy:
Szczegóły Sędzia: Stanisław Siurnicki (Szczytno)
Widzów: 80

Zła passa zespołu Jakuba Kacperskiego nie została przerwana. Tym razem drużyna OKS Stomilowcy nie sprostała świetnie dysponowanym piłkarzom Burzy Słupy, przegrywając spotkanie 2:0.

Już w 10. minucie meczu Olsztyniacy byli blisko wyjścia na prowadzenie, lecz sytuacji sam na sam nie potrafił wykorzystać Sebastian Szostek. Także drugi z napastników OKS-u mógł wpisać się na listę strzelców, ale kapitalnym refleksem wykazał się bramkarz Burzy Słupy. W tym przypadku ziściło się przysłowie "niewykorzystane sytuacje się mszczą" i w 28. minucie po fatalnym błędzie obrońców, Kordaszewski wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W drugiej odsłonie, obraz gry się nie zmienił. Ambitnie grająca ekipa ze Słup przeważała na boisku pod każdym względem, a w 65. minucie dobiła po pięknej oskrzydlającej akcji, zespół Stomilowców Olsztyn. W 70. minucie goście grali w osłabieniu, lecz i to nie podcięło im skrzydeł. Burza jako pierwszy zespół wywozi komplet punktów z Olsztyna i przedłuża niestety złą passę drużyny Kuby Kacperskiego. W meczu czwartą żółtą kartkę obejrzał Michał Rogowski, który nie będzie mógł z tego powodu zagrać w meczu z Orłem Czerwonka. "We wtorek zbiera się zarząd klubu, trzeba podjąć jakieś decyzje. Na pewno w klubie szykują się jakieś zmiany, bo tak dalej być nie może. Teraz jedziemy do Czerwonki i taką grą jak z Burzą to czeka nas kolejną porażka, dla tego chcemy jakoś temu zaradzić." - mówił po spotkaniu prezes klubu Łukasz Gomoła.

Autor: Emilozo

W niedzielę do Olsztyna przyjeżdża drużyna Burzy Słupy. Spotkanie bardzo ważne dla Stomilowców - muszą się przełamać i wygrać - bo ostatnie kiepskie wyniki zespołu oddalają naszą drużynę od czołówki tabeli.

Spotkanie odbędzie się w niedziele o godz. 14:00 na boisku B olsztyńskiej Warmii. Piłkarzy Stomilowców w tym spotkaniu wyjątkowo poprowadzi duet trenerski: Dariusz Maleszewski oraz Krzysztof Betkier. Jakub Kacperski ma bardzo ważny wyjazd rodzinny i nie będzie mógł być w niedziele w Olsztynie. Nastroje w zespole są dobre - drużyna przeżywa kryzys - ale na treningach nie widać żadnych antypatii czy też innego kryzysu. "Kibice w poprzednim sezonie zostali przyzwyczajeni, że drużyna wygrywa mecz za meczem. Teraz gramy już w A-klasie, czyli o ligę wyżej i zwyczajnie jest ciężej piłkarsko." - mówi przed meczem Emil Marecki - v-ce prezes i inicjator klubu OKS Stomilowcy Olsztyn. Na czwartkowym treningu kontuzji doznał Sławomir Borzymowski i jego występ stoi pod znakiem zapytania. Na pewno w barwach OKS-u nie zobaczymy Pawła Falkowskiego, który sam swoją postawą wobec drużyny wykluczył się ze składu Olsztyńskiego Klubu Sportowego.