Relacja z meczu OKS Stomilowcy Olsztyn - Jarys Różnowo

OKS Stomilowcy Olsztyn 2:2 Jarys Różnowo
5' Gomoła
61' Ćwil
Bramki Królikowski 10'
Arbatowski 89'
Bramki OKS Stomilowcy Olsztyn: Kedzierski Joswowitz [84' Harań] Romaniewicz Gregorczyk Glinka [46' Sacharczuk] Kacprzykowski Ćwil Wachowski Pankiewicz [57' Kania] Gomoła [78' Przychodzki] Radkiewicz
Jarys Różnowo: Szul Jackowski Bednarski Królikowski Sidor Łazarecki Laskowski Fotschri Arbatowski Zając [46' Ogrodowczyk] Orzoł
Szczegóły Sędzia:
Widzów: 100

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie na szczycie b-klasy. Bramkę dla Stomilowców strzelił Łukasz Gomoła, który także wywalczył rzut karny dla swojej drużyny.

Spotkanie rozegrane w Starym Olsztynie zgromadziło sporo publiczności, która była ciekawa jak zaprezentują się dwie najlepsze drużyny obecnego sezonu. Bardzo szybko prowadzenie obją zespół gospodarzy. W 5. minucie bramkę zdobył Łukasz Gomoła, który przelobował bezradnie interweniującego bramkarza Jarysu - Mirosława Szula. Kilka minut później Piotr Radkiewicz minimalnie nie trafił do siatki. W 10. minucie na boisku był już remis. Z 20. metrów silny strzał oddał Leszek Królikowski i piłka ugrzęzła w bramce tuż przy samym słupku. Przez większość pierwszej połowy na boisku panowała walka w środku pola. Żadna drużyna nie potrafiła stworzyć dogodnej dla siebie sytuacji. W 42. minucie sędzia pokazał problematyczną żółtą kartkę za wślizg olsztyńskiego pomocnika Łukasza Ćwila.

Początek drugiej połowy miał podobny przebieg jak większość pierwszej. W 61. minucie piłkarze OKS-u po raz drugi w spotkaniu wyszli na prowadzanie. W pole karne z piłką wszedł Łukasz Gomoła i został nieprzepisowo powstrzymany. Sędzia podyktował rzut karny. Szczęśliwym wykonawcą okazał się po raz kolejny w sezonie Łukasz Ćwil. Dwie minuty później olsztyński klub grał z przewagą jednego zawodnika. Drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną ujrzał Bednarski Tomasz. Wydawać się mogło iż Stomilowcy teraz do końca będą przeważać na boisku. Gra jednak była wyrównana. Bardzo nieczysto zaczął grać zespół gości, co wprowadzało nerwowość w olsztyńskiej ekipie. Gdy już wszyscy kibice myśleli o świętowaniu trzech punktów, Andrzej Arbatowski strzelił bramkę po zamieszaniu w polu karnym. Była to pierwsza strata punktów w lidze przez zespół Stomilowców. OKS dalej jest liderem rozgrywek, już w następną niedziele kibice w Olsztynie zobaczą derby pomiędzy piłkarzami OKS-u a Orłem Olsztyn.

W 7. kolejce rozgrywek piłkarze OKS Stomilowcy Olsztyn zagrają z Jarysem Różnowo. Będzie to pojedynek na szczycie w b-klasie, zmierzy się lider z v-ce liderem.

Piłkarze Stomilowców pod dowództwem trenera Jakuba Kacperskiego bardzo intensywnie przygotowywali się do spotkania z Jarysem Różnowo. Przeprowadzono treningi już na Nagórkach przy szkole podstawowej nr 25. W środę w ramach przygotowań do meczu rozegrano sparing w Nowej Wsi z drużyną Leśnika Nowe Ramuki. Nasi piłkarze wygrali 3:0 z liderem A-klasy. Taki wynik może być zaskoczeniem, ale na boisku nie było widać różnicy po między jedną klasą rozgrywek. Dla naszego zespołu bramki strzelali: Mariusz Kaczmarczyk, Mariusz Gregorczyk oraz Adrian Przychodzki. Trener w tym spotkaniu dał okazję sprawdzić się wszystkim zawodnikom z kadry i każdy pokazał się z dobrej strony. W ostatnim ligowym spotkaniu nasi zawodnicy wygrali bez problemy z Kormoranem Purda 5:1. Nasi przeciwnicy to zespół z Różnowa, z miejscowości blisko położonej Dywit, gdzie na boisku Kalpolu rozgrywają swoje mecz w lidze. Do ostatniej niedzieli zespół Jarysu mógł się szczycić 14. zwycięstwami z rzędu w b-klasie, dobrą passę przerwał zespół Błękitnych Stary Olsztyn wygrywając z naszymi dzisiejszymi przeciwnikami 4:1. "Wygrana z v-ce liderem z Różnowa umocni nas na pozycji lidera. Nasz zespół z meczu na mecz gra coraz lepiej, ostatnia postawa zespołu pod czas sparingu z liderem a-klasy bardzo cieszy. Trzeba jednak zapomnieć o tej konfrontacji, bo to była tylko gra kontrolna i skupić się na niedzielnym meczu. Nasz cel to jak zawsze komplet punktów" - mówi przed meczem v-ce prezes klubu Emil Marecki.