ż Kaczmarczyk
ż Gomoła
ż Ćwil
ż Kacprzykowski
Bramki OKS Stomilowcy Olsztyn: Kędzierski Gregorczyk Joswowitz Romaniewicz (45' Kaczmarczyk) Sacharczuk Kacprzykowski (70' Browarski) Ćwil Wachowski Pankiewicz (56' Kania) Gomoła (80' Harań) Radkiewicz
KS Łęgajny: Sosiński Czychowski Wojtkowski Fabiszewski Węglarz Nowak Łodziewski Jabłoński Sobociński Obrębski Niedźwiecki
Szczegóły Sędzia: Maciej Sobiewski (Olsztyn)
Widzów: 100

Piłkarze OKS Stomilowcy Olsztyn wygrali czwarte ligowe spotkanie i mają komplet punktów. Tym razem drużynie Jakuba Kacperskiego nie sprostała drużyna KS Łęgajny.

Już od samego początku olsztyńscy piłkarze zaczęli atakować na bramkę Dawida Sosińskiego. W 5. minucie spotkania Tomasz Romaniewicz wpadł w pole karne ale nie potrafił z bliskiej odległości trafić do bramki. Jak się później okazało w pierwszej połowie to była najgroźniejsza akcja naszego zespołu. Piłkarze z Olsztyna mieli zdecydowaną przewagę na boisku, jednak nie potrafili udokumentować tego strzeleniem gola.

W drugiej połowie kibice w Starym Olsztynie zobaczyli 4 bramki. Na 1:0 zespół Stomilowców wyprowadził wprowadzony w drugiej połowie na boisko Mariusz Kaczmarczyk, który uderzył z pierwszej piłki po podaniu od jednego z olsztyńskich graczy. Gdy wydawało się, iż kolejne bramki dla gospodarzy to kwestia czasu to goście wyrównali. W 75. minucie Łukasz Nowak wykorzystał niezdecydowanie olsztyńskich piłkarzy, którzy myśleli iż sędzia odgwiżdże faul na piłkarzu Stomilowców i w sytuacji sam na sam strzelił bramkę. Remis utrzymywał się jedynie przez cztery minuty. Olsztynianie wywalczyli rzut karny, a dokładniej Piotr Radkiewicz, który został faulowany w polu karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał Łukasz Ćwil. W 82. minucie Jarosław Browarski podwyższył wynik na 3:1 za sprawa silnego uderzenia zza pola karnego. Dogodnych sytuacji w drugiej odsłonie spotkania nie wykorzystał Kania, Kaczamarczyk oraz Radkiewicz. "Cieszy bardzo kolejna wygrana, wygraliśmy w końcu więcej niż jedną bramką. Teraz jedziemy do Purdy po kolejne trzy punkty i będziemy się spokojnie przygotowywać do spotkania na szczycie b-klasy z Różnowem" - mówił po spotkaniu v-ce prezes klubu Emil Marecki.

W najbliższą niedzielę o godz. 14.00 w Starym Olsztynie piłkarze OKS Stomilowcy Olsztyn rozegrają spotkanie z zespołem KS Łęgajny. Nasz przeciwnik po czterech kolejkach ma na swoim dorobku cztery punkty.

Pauzujący w poprzedniej kolejce olsztyński zespół, przygotowywał się do meczu na własnych obiektach oraz rozegrał w ostatnią środę sparingowe spotkanie w Gryźlinach z miejscowym Strażakiem. Mecz zakończył się remisem 2:2, zespół został poprowadzony pod nieobecność trenera przez v-ce prezesa Emila Mareckiego i kierownika zespołu Krzysztofa Betkiera. Jakub Kaceperski przebywa cały tydzień na szkoleniu trenerskim w Warszawie. Do niedzielnego spotkania zawodnicy i kierownictwo klubu przygotowują się bardzo starannie. Wzmożone treningi i sparing ze Strażakiem mają zaowocować lepszą grą i skutecznością. Chcąc pozostać nadal w czubie tabeli, nasza drużyna musi ponownie sięgnąć po trzy punkty. W bramce gospodarzy na pewno nie zobaczymy Łukasza Ozgi, który obecnie przebywa za granicą naszego kraju i już do końca rozgrywek nie będzie grał w barwach Stomilowców. W jego miejsce zobaczymy Mariusza Nowickiego lub Arkadiusza Kędzierskiego, którzy na treningach rywalizują o miano bramkarza nr 1 w zespole. Zespół z Łęgajn, podobnie jak olsztyński klub jest debiutantem na boiskach b-klasowych. W czterech spotkaniach wygrali jeden mecz, jeden zremisowali oraz ponieśli dwie porażki. W ostatnim meczu przegrali 2:4 u siebie z Błękitnymi Stary Olsztyn.