Relacja z meczu OKS Stomilowcy Olsztyn - Tempo Wipsowo

OKS Stomilowcy Olsztyn 2:1 Tempo Wipsowo
70' Ćwil (k)
83' Gomoła
Bramki 60'
ż Kaczmarczyk kartki
Bramki OKS Stomilowcy Olsztyn: Kędzierski Sacharczuk Joswowitz Gregorczyk Romaniewicz [Wachowski] Kacprzykowski Ćwil Jędrzejewski [Harań] Pankiewicz [Kamieńczuk] Radkiewicz [Gomoła] Kaczmarczyk
Tempo Wipsowo:
Szczegóły Sędzia:
Widzów: 30

Piłkarze zespołu OKS Stomilowcy Olsztyn wygrali ostatni mecz w rundzie jesiennej rozgrywek b-klasy z Tempo Wipsowo 2:1. Zwycięską bramkę strzelił z główki v-ce prezes klubu Łukasz Gomoła.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. Trwała walka o opanowanie środka pola. Obydwie drużyny stworzyły kilka sytuacji, po których mogły paść bramki. Najlepsza sytuację miał Łukasz Jędrzejewski, jednak w polu karnym zabrakło mu zimnej krwi. Już w pierwszej połowie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić najlepszy snajper w olsztyńskiej ekipie - Piotr Radkiewicz. W ataku zastąpił go Łukasz Gomoła.

Druga połowa to już lepsza gra podopiecznych Jakuba Kacperskiego. Piłkarze OKS-u zyskali lekką przewagę na boisku. Gdy już wszyscy kibice byli pewni, że OKS obejmie prowadzenie, stało się inaczej. Piłkarze Tampa Wipsowo wyprowadzili kontrę i w 60. minucie strzelili bramkę, wychodząc w sytuacji sam na sam zawodnik gości nie dał szans Arkadiuszowi Kędzierskiemu. Strata bramki podziałała mobilizująco na naszych piłkarzy. W 70. minucie obrońca Tempa dotkną piłkę ręką w polu karnym i sędzia podyktował tzw. "jedenastkę". Etatowy wykonawca rzutów karnych po raz kolejny się nie pomylił. Łukasz Ćwil wyrównał na 1:1. Druga bramka padł w 83. minucie. Bardzo ładnym dośrodkowaniem z prawej strony boiska popisał się rezerwowy Paweł Kamieńczuk i strzał z 5 metrów głową Łukasza Gomoły dał prowadzenie zespołowi Stomilowców. W 90. minucie kibice przeżyli horror. W olsztyńskim polu karnym ogromne zamieszanie, piłkarze trzy razy była wybijana z linii pola karnego. Było to ostatnie spotkanie ligowe w tym roku. Piłkarze OKS-u zajmują drugą pozycję w tabeli, mając tyle samo punktów co pierwszy Jarys Różnowo.

Autor: em

Niedzielne spotkanie to ostatni pojedynek piłkarzy OKS-u w b-klasie. Przeciwnikiem będzie zespół Tempo Wipsowo.

Dwa ostatnie ligowe pojedynki to tylko jeden punkt zdobyty przez olsztyńskich piłkarzy. Nieszczęśliwy remis 2:2 z Jarysem Różnowo oraz porażka w derbowym pojedynku 0:1 z Orłem Olsztyn. O ostatnim spotkaniu wszyscy w klubie chcą jak najszybciej zapomnieć. Kiepskie warunki boiskowe spowodowały, iż nasi piłkarze nie mogli zaprezentować swoich wszystkich najlepszych możliwości. Teraz w Starym Olsztynie boisko zostało przygotowane do rozegrania meczu w normalnych warunkach. Została skoszona trawa oraz boisko zostało zwalcowane. W spotkaniu napewno nie zobaczymy Bartłomieja Kanie, który w tygodniu doznał kontuzji i ma 3 tygodnie przerwy w treningach. Po kontuzji nie ma śladu już u Sebastiana Joswowitza. "W niedzielę zagramy bardzo trudny mecz, kto wie czy nie najtrudniejszy w obecnej rundzie. Mam nadzieję, że wreszcie wyjdziemy w optymalnym składzie i pokażemy jak umiemy grać w piłkę. Aby zakończyć rundę jesienną na miejscu gwarantującym skuteczną walkę o awans, musimy ten mecz wygrać. Piłkarze na pewno wykażą się sportową złością, szczególnie po dwóch meczach w których bardzo pechowo traciliśmy punkty." - mówi przed spotkanie kierownik zespołu Krzysztof Betkier.