Artykuł

Klub na okrągłym stole reprezentowali Andrzej Biedrzycki oraz Andrzej Królikowski, fot. Emil Marecki

Klub na okrągłym stole reprezentowali Andrzej Biedrzycki oraz Andrzej Królikowski, fot. Emil Marecki

Olsztyn - sala nr 119 w ratuszu, 12 października 2011 r., godz. 13:00

Okrągły stół w sprawie finansowania olsztyńskiego sportu

12.10.11 15:55   em   7  

W środę, 12 października odbyło się spotkanie przedstawicieli olsztyńskiego sportu z prezydentem miasta i innymi osobami związanymi z finansowaniem olsztyńskiego sportu. Nasz klub reprezentował Andrzej Królikowski oraz Andrzej Biedrzycki.

Na samym początku została zaprezentowana prezentacja, z której można było sie dowiedzieć ile miasto przeznaczyło pieniędzy na olsztyński sport. Prezydent miasta Piotr Grzymowicz odniósł się także do planowanych inwestycji m.in. budowy stadionu i hali. - Do końca listopada czekamy na oferty trzech firm, w grudniu lub w styczniu wspólnie z radą miasta będziemy wybierać najlepszą dla naszego miasta - mówi Piotr Grzymowicz.

Każdy z przedstawicieli danego klubu miał swoje "pięć minut" i mógł zadać pytania panu prezydentowi. - Na początku chciałem bardzo podziękować za wsparcie finansowe miasta dla naszego klubu. Chciałbym zadać panu prezydentowi trzy pytania. Jak miasto chce pomóc klubowi w jego trudnej sytuacji finansowej? Prezesi zrezygnowali. Klub moim zdaniem jest bardzo dobrze zarządzany. Nie ma zaległości finansowych. Czy istnieje szansa na spotkanie w węższym gronie przed 20 października (wtedy odbędą się nowe wybory władz klubowych - red.)? W gronie, w którym będziemy mogli porozmawiać tylko o piłce nożnej w Olsztynie. Trzecie moje pytanie czy miasto Olsztyn chce piłki na wyższym poziomie niż II liga? Przypominam, że jesteśmy na dobrej drodze do awansu - mówił na spotkaniu Andrzej Biedrzycki, dyrektor sportowy klubu.

- Gratuluję wszystkim z klubu dobrego wyniku sportowego i organizacyjnego. Widać tutaj dobrą pracę prezesów i kierownictwa klubu. Jako miasto staramy się jak najwięcej finansować piłkę nożną w Olsztynie i nadal będziemy to robić w ramach możliwości. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie będziemy wstanie zrobić wszystkiego. Bardzo dobry artykuł napisał we wtorkowej Gazecie Olsztyńskiej pan Zbigniew Szymula, który uważa, że klub nie może być finansowany tylko przez trzy duże podmioty. W razie kłopotów jednego wszystko się może obrócić o 180 stopni. Trzeba dążyć do tego, żeby pozyskać jak najwięcej sponsorów. Żeby wzorem Indykpolu AZS Olsztyn i Warmii Traveland Społem Olsztyn opierać budżet na większej ilości sponsorów. Trzeba zbudować kapitał i odpowiedni marketing. Musimy się spotykać i rozmawiać. Nie możemy jednak się tylko oskarżać i obwiniać. Obiecuję panie Andrzeju, że spotkamy się jeszcze indywidualnie w sprawie losów klubu - odpowiedział Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

 

Patronite Zostań patronem stomil.olsztyn.pl! Doceniasz naszą pracę? Chcesz więcej ciekawych materiałów? Wspieraj nas tutaj: https://patronite.pl/stomilolsztynpl

Tagi: Stomil Olsztyn, Olsztyn, ratusz, Andrzej Królikowski, Andrzej Biedrzycki, Piotr Grzymowicz, budżet klubu, okrągły stół


Komentarze

 1. 17.10.11 16:12 kilabez

  może warto zagłosować?? to tylko 1zł http://olsztyn.wm.pl/69788,Ktory-klub-najpopularniejszy-Ruszyl-plebiscyt.html#.TpvtQyby8yY.facebook

 2. 14.10.11 01:23 czerkasow

  http://www.tvo.com.pl/index.php?pokaz=4354&page=wiadomosci

 3. 12.10.11 21:35 tommy1976

  wiadomo że łatwiej by było pozyskć fundusze jeśli będzie nowy stadion, ale teraz też trzeba próbowac zaintersowac jakoś kapitał prywatny, firm które naprwdę mają kase nie brakuje, tzeba przedstawić tylko jakies konkretne warunki współpracy. w lecie mówiło sie o tym że podobno DFM miał wejść do Stomilu, coś wiadomo, czy sprawa definitywnie upadła??/

 4. 12.10.11 20:27 S.M.P.

  Ostatnio słuchałem wywiadu z prezesem AZSu Indykpol, który dość konkretnie opowiadał jak sam osobiście jeździł po całym województwie w poszukiwaniu ciekawych podmiotów w celu nawiązania współpracy sponsorskiej. Zastanawiam się czy taka polityka zarządu nie przyniosłaby lepszych efektów odnośnie kształtowania finansów klubu. Wiadomo, że miasto samo nie wesprze jakoś porządnie klubu który obecnie reprezentuje dopiero 3 klasę rozgrywkową.

 5. 12.10.11 19:38 MakOz

  Zero konkretów, ale w sumie można się było tego spodziewać skoro okrągły stół zwołany był dla przedstawicieli wszystkich stowarzyszeń. Oby do spotkania z Grzymowiczem i resztą Rady Miasta doszło jak najszybciej, bo czas działa na naszą niekorzyść. My nie wiemy na czym stoimy, klub nie wie na czym stoi i przede wszystkim wpływa to negatywnie na drużynę. Miejmy nadzieję, że wtedy zostanie przedstawiony jakiś realny plan działania, co byśmy odpowiednio przepracowali zimę i na wiosnę wywalczyli upragniony awans.

 6. 12.10.11 16:17 Rob(S)on

  W Swicie TYLKO ZWYCIĘSTWO!!!!*

 7. 12.10.11 16:15 Rob(S)on

  dobrze!!! tylko mam nadzieje ze miasto nas nie oszuka!!! SPW!!! W tylko zwycięstwo!!!

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!