Artykuł

Piłkarze Stomilu do gry mają wrócić na przełomie maja i czerwca. Fot. Emil Marecki

Piłkarze Stomilu do gry mają wrócić na przełomie maja i czerwca. Fot. Emil Marecki

Piłkarze Stomilu przejdą badania na obecność koronawirusa

21.04.20 21:48   em, źródło: weszlo.com   1  

Wszyscy piłkarze I ligi przejdą badania na obecność koronawirusa w organizmie oraz przejdą dwutygodniową izolację.

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że powrót do gry piłkarzy I ligi planowany jest na przełom maja i czerwca.

Co wcześniej czeka piłkarzy Stomilu? To wyjaśnił pochodzący z Olsztyna Łukasz Wachowski, dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN.

Najpierw dwutygodniowa izolacja zawodników, których stan zdrowia będzie na bieżąco monitorowany i raportowany - czytamy w wywiadzie na weszlo.com. - Jeżeli u kogoś wystąpią symptomy wskazujące na COVID-19, od razu powinniśmy o tym wiedzieć. Liczymy, że do takiej sytuacji nie dojdzie, ale te dwa tygodnie monitoringu są niezbędne.

I dodaje: - Później piłkarze przejdą testy na obecność koronawirusa i zaczną treningi: najpierw w mniejszych grupach, a po następnych dwóch tygodniach już wspólnie w grupie. Na koniec znów testy i gramy.

Cały wywiad z Łukaszem Wachowskim można przeczytać tutaj.

Fortuna

Tagi: Stomil Olsztyn, I liga, Łukasz Wachowski


Komentarze

  1. 24.04.20 09:03 crispy

    I tak bez imprez i ciupciania !? Kto wymyślił taką durnowatą ,,koncentrację'' ??? Już widzę, jak panowie piłkarze dotrzymują tych ,,ślubów czystości''. No, chyba, że rzeczywiści wezmą ich pod klucz i zasieki i postawią wachmana z bronią. Wtedy się uda, choć znane są cwaniaki, co nie z takich obozów uciekali.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!