Bramki Pisa Barczewo:
OKS II Stomilowcy: Marek Maleszewski - Oskar Osika (70 Andrzej Skindel), Szymon Niestatek, Krzysztof Pilski, Sebastian Spychała - Paweł Podhorodecki, Tomasz Laskowski, Tomasz Długołęcki (57 Jarosław Kaszuba), Maciej Szostek (89 Wojciech Kardaś), Piotr Karłowicz - Piotr Żurawel (83 Paweł Kaszubski).
Szczegóły sędziował: Kamil Klimek (Pisz).
widzów: 150.

Stomilowcy na wyjeździe pokonali Pisę Barczewo po golu z karnego Piotra Żurawela. Wygląda na to, że zdobywanie punktów na wyjazdach będzie naprawdę trudnym zadaniem dla piłkarzy OKS-u. Olsztynianie u siebie odprawiają z kwitkiem każdego rywala, jednak na obcym terenie muszą walczyć do ostatniej minuty.

Mecz groźnie rozpoczęła Pisa Barczewo, ale w 6. minucie Marek Maleszewski broni strzał z rzutu wolnego. Pierwszą bramkową sytuację Stomilowcy stworzyli sobie dopiero cztery minuty po przerwie. Rajd prawym skrzydłem zakończył dośrodkowaniem Paweł Podhorodecki, a uderzenie głową Piotra Karłowicza z trudem na rzut rożny wybił bramkarz Pisy. W 72. minucie Maciej Szostek wpadł w pole karne, ale nim zdołał zrobić z piłką coś pożytecznego, został podcięty. Jedenastkę na bramkę zamienił Piotr Żurawel. W ostatniej minucie zwycięstwo Stomilowcom uratował Maleszewski, broniąc w sytuacji sam na sam.

Autor: kom, em

OKS II Stomilowcy Olsztyn w pierwszych pięciu spotkaniach ligowych nie zaznał porażki w IV lidze. Podopieczni Dariusza Maleszewskiego w środę wybierają się do Barczewa.

Dla OKS-u będzie to najbliższy wyjazd w tym sezonie. Spotkanie z Pisą rozpocznie się o godz. 17:00. Stomilowcy są zdecydowanym faworytem tego spotkania. Pisa w obecnym sezonie spisują się mizernie. Podopieczni Jarosława Sankowskiego wygrali tylko jedno spotkanie, a resztę przegrali. Drugi raz w tym sezonie przeciwko Stomilowcom zagra Michał Romanowski. W I kolejce zagrał w barwach Błękitnych Pasym, a teraz wybiegnie w pierwszym składzie barczewskiego zespołu.

Stomilowcy Olsztyn jadą zdobyć kolejne trzy punkty. Oczywiście wszystko zweryfikuje boisko, jednak inny wynik niż wygrana gości będzie uznana za niespodziankę. Stomilowcy mają do wyrównania zaległe porachunki z drużyną Pisy. W sezonie 2008/2009 OKS II Stomilowcy doznali w Barczewie sromotnej porażki 2:8. Podopieczni Dariusza Maleszewskiego wystąpią w najsilniejszym składzie. Nikt nie narzeka na kontuzje i nikt nie musi pauzować za żółte kartki.