Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Podsumowanie sparingów - runda wiosenna 2020/2021

23.02.21 11:02   em   0  

Stomil Olsztyn w okresie przygotowawczym rozegrał 6 spotkań sparingowych. Przedstawiamy podsumowanie gier kontrolnych olsztyńskiego zespołu przed startem rundy wiosennej I ligi.

Na początek przygotowań drużyna Stomilu Olsztyn zagra w Mrągowie grę wewnętrzną, gdzie olsztyńscy szkoleniowcy wymieszali piłkarzami i stworzyli dwie jedenastki z zawodników testowanych z regionu, drużyny rezerw i U-17, zagrali także piłkarze powracający po urazach.

W pierwszym spotkaniu w którym Adam Majewski skorzystał z całej kadry był mecz z III-ligowym Huraganem Morąg. Stomil odniósł największe zwycięstwo podczas okresu przygotowawczego. Pokonał rywali na boisku w Ostródzie 6:2. W tym meczu sztab szkoleniowy przyglądał się testowanym zawodnikom. Swoje szanse otrzymali: Dawid Gruchała-Węsierski, Kirils Iļjins, Adrian Szczutowski i Adrian Szczutowski. Ostatecznie tylko ten ostatni podpisał umowę w Stomilu Olsztyn i pojechał z drużyną na obóz do Siedlec.

I właśnie w Siedlcach drużyna Stomilu Olsztyn rozegrała trzy spotkania sparingowe. Na początek wygrali 4:1 z liderem III ligi (grupa I) - Pogonią Grodzisk Mazowiecki. W tym meczu na testach pojawił się Krystian Żelisko, ale nie znalazł uznania w oczach sztabu szkoleniowego.

Następnie Stomil Olsztyn skorzystał z zaproszenia Legii Warszawa. Na naturalnej nawierzchni olsztyński zespół stał się ostatnim przetarciem przed ligą dla mistrzów Polski. Po pierwszej połowie prowadziliśmy 1:0 po golu Wojciecha Łuczaka. Po przerwie Legia doszła do głosu i wygrała ostatecznie mecz 3:1, chociaż w końcówce sędzia nie uznał gola Grzegorza Kuświka.

W ostatnim sparingu podczas okresu przygotowawczego w Siedlcach Stomil zmierzył się z innym liderem III ligi - Wisłą Puławy. W tym meczu w pierwszej połowie Adam Majewski w bój puścił piłkarzy, którzy w ostatnich dwóch sparingach grali mniej. Efekt do przerwy? 0:4. W drugich 45 minutach na boisku przebywali piłkarze z teoretycznie pierwszej jedenastki i zdołali zniwelować rozmiary porażki do 2:4.

Tydzień później Stomil miał zagrać w Mławie z II-ligowym Zniczem Pruszków. Na miejscu okazało się, że boisko jest w dużej mierze pokryte warstwą lodu i trenerzy obydwu zespołów doszli do wniosku, że nie ma co ryzykować zdrowiem i odwołali grę sparingową.

Żeby nie doszło do takiej sytuacji jak w Mławie Stomil Olsztyn na dwa ostatnie sparingi udał się do Torunia, gdzie mógł zagrać na boisku ze sztuczną nawierzchnią przykrytym balonem. Najpierw olsztyńska drużyna zremisowała 1:1 z Sokołem Ostróda.

Ostatnim sprawdzianem przed ligą był mecz z II-ligową Chojniczanką Chojnice. Nasza drużyna zagrała w składzie zbliżonym do tego jaki może w tym tygodniu wystąpić z GKS-em Tychy. Stomil wygrał mecz 2:1 po golach Kuświka i Mosakowskiego (z karnego).

W sparingach zagrało łącznie 28 zawodników. Najwięcej na boisku przebywał Jurich Carolina - 402 minuty, a najmniej z obecnych grał Vjačeslavs Kudrjavcevs - 100 minut. Stomil odniósł 3 wygrane, 1 zremisował i poniósł 2 porażki.

Wyniki zimowych sparingów Stomilu Olsztyn:

  • 6:2 Huragan Morąg (mecz w Ostródzie, 16 stycznia 2021 r.).
  • 4:1 Pogoń Grodzisk Mazowiecki (mecz w Siedlcach, 23 stycznia 2021 r.).
  • 1:3 Legia Warszawa (mecz w Legia Training Center, 27 stycznia 2021 r.).
  • 2:4 Wisła Puławy (mecz w Siedlcach, 30 stycznia 2021 r.).
  • 1:1 Sokół Ostróda (mecz w Toruniu, 12 lutego 2021 r.).
  • 2:1 Chojniczanka Chojnice (mecz w Toruniu, 19 lutego 2021 r.).

Strzelcy Stomilu Olsztyn w sparingach:

3 - Adrian Szczutowski.

2 - Grzegorz Kuświk, Maciej Spychała

1 - Dawid Gruchała-Węsierski, Koki Hinokio, Sam van Huffel, Wojciech Łuczak, Damian Sierant, Hubert Szramka, Jakub Tecław, Jakub Mosakowski.

Minuty piłkarzy Stomilu Olsztyn w sparingach:

402 - Jurich Carolina.
397 - Damian Byrtek.
392 - Maciej Spychała.
361 - Jonatan Straus.
320 - Piotr Skiba.
310 - Rafał Remisz.
308 - Janusz Bucholc, Wojciech Łuczak.
298 - Koki Hinokio.
281 - Mateusz Skrzypczak.
253 - Jakub Mosakowski.
251 - Adrian Szczutowski.
250 - Sam van Huffel.
232 - Damian Sierant.
214 - Krystian Ogrodowski.
206 - Hubert Szramka.
199 - Grzegorz Kuświk.
163 - Matuesz Jońca.
134 - Filip Szabaciuk.
120 - Jakub Kanclerz
113 - Jakub Tecław.
103 - Kamil Dajnowski.
100 - Vjačeslavs Kudrjavcevs.
45 - Kirils Iļjins, Dawid Gruchała-Węsierski, Wiktor Biedrzycki, Hubert Świder, Krystian Żelisko.

Tagi: Stomil Olsztyn, sparingi


Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!