Relacja z meczu Polonia Lidzbark Warmiński - Stomil Olsztyn

Lidzbark Warmiński
Bartoszycka 24, 11-100 Lidzbark Warmiński
Polonia Lidzbark Warmiński 1:8 Stomil Olsztyn
1:3
35' Paweł Szymański Bramki Janusz Bucholc 15'
Bramki Polonia Lidzbark Warmiński:
Stomil Olsztyn: Dawid Mieczkowski (46 Michał Przyborowski) - Janusz Bucholc (46 Adrian Korzeniewski), Arkadiusz Czarnecki, Tomasz Wełnicki (46 Arkadiusz Koprucki), Tomasz Wełna (60 Naoya Shibamura) - Piotr Darmochwał, Dawid Szymonowicz (46 Arkadiusz Mroczkowski), Michał Trzeciakiewicz (46 Irakli Meschia), Łukasz Jegliński (60 Paweł Głowacki), Yasuhiro Katō (46 Piotr Głowacki) - Paweł Łukasik (60 Rafał Śledź).
Szczegóły sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).

W swoim ostatnim spotkaniu sparingowym przed startem I ligi Stomil Olsztyn wygrał w Lidzbarku Warmiński z miejscową, piątoligową Polonią 8:1 (3:1).

Przez całe spotkanie przewagę na boisku posiadali podopieczni Mirosława Jabłońskiego, czego efektem było strzelenie ośmiu bramek. Na listę strzelców wpisali się Janusz Bucholc, Paweł Łukasik (dwukrotnie), Piotr Darmochwał (dwukrotnie, obie z karnego), Rafał Śledź, Arkadiusz Koprucki i Paweł Głowacki. W meczu nie zagrał podstawowy bramkarz "biało-niebieskich" Piotr Skiba, który od trenera dostał wolne.

- Chcieliśmy się przełamać i odblokować. Wiele sytuacji nie wykorzystaliśmy. Podejmowaliśmy złe decyzje lub za wolno myśleliśmy w polu karnym. Brakuje tej koncentracji, w takich spotkaniach musimy nad tym pracować. W Suwałkach będziemy mieli może 2-3 sytuacje i trzeba będzie je wykorzystać. Dlatego dzisiaj mieliśmy taki trening strzelecki - powiedział po meczu trener Stomilu Olsztyn Mirosław Jabłoński.

mmks

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 22:19:21

90' Koniec meczu. Wygrywamy pewnie 8:1!
82' GOOOOOLLL - tym razem na listę strzelców wpisał się Paweł Głowacki.
77' GOOOOOOOOOOLLLL - PIOTR DARMOCHWAŁ Z KARNEGO. Śledź strzelał na bramkę gospodarzy, rywal zatrzymał strzał ręką, sędzia wskazał na "jedenastkę", którą pewnie wykorzystał Darmochwał.
70' Na strzał z 25 metrów zdecydował się Paweł Głowacki, jednak uderzoną przez niego piłkę obronił golkiper gospodarzy.
69' Chwilowa przerwa na picie.
65' GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL! Klepka pomiędzy Meschią, Głowacki i Darmochwałem, ten ostatni wrzuca futbolówkę w pole karne, gdzie najwyżej wyskakuje Arkadiusz Koprucki i strzela gola.
63' GOOOOOOOOOOLLL - RAFAŁ ŚLEDŹ! Darmochwał wyszedł sam na sam, po czym dograł piłkę do Śledzia, który strzelił do pustej bramki.
60' Naoya Shibamura wszedł za Tomasza Wełnę, Rafał Śledź za Pawła Łukasika, a Paweł Głowacki za Łukasza Jeglińskiego.
56' GOOOOOOOOOOOL! Darmochwał pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po zagraniu jednego z rywali ręką w polu karnym.
46' 19:01 - zaczynamy drugą połowę!
46' W drugiej połowie na boisku pojawią się Przyborowski, Korzeniewski, Koprucki, Mroczkowski, Piotr Głowacki i Meschia.
35' GOOOOOOOOLL! Niestety Stomil stracił bramkę. Były zawodnik "biało-niebieskich" Paweł Szymański zdecydował się na strzał z 25 metrów i zaskoczył Mieczkowskiego.
26' GOOOOOOOOOOOOOL! Rzut wolny z 20 metrów, do piłki podchodzi Łukasik i strzela gola.
24' Przerwa na uzupełnienie płynów. Za chwilę wracamy do gry.
19' GOOOOOOOOOOL! Jegliński do Łukasika, a ten strzela przy słupku. Prowadzimy 2:0.
15' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! JANUSZ BUCHOLC. Obrońca Stomilu wpadł w pole karne i nie dał szans bramkarzowi.
14' Łukasik wpadł w pole karne, minął bramkarza, uderzył na bramkę, jednak obrońca gości zdążył wybić piłkę.
12' Piotr Skiba dzisiaj od trenera dostał wolne. W zastępstwie na razie broni Mieczkowski.
6' Kolejna groźna okazja Stomilu, tym razem po podaniu Trzeciakiewicza w sytuacji sam na sam znalazł się Łukasik, ale strzelił obok słupka.
5' Jegliński podaje do Trzeciakiewicza, a ten z 10 metrów strzela tuż obok słupka.
1' Chwilę po wznowieniu gry "biało-niebiescy" mieli okazję. Yasuhiro Katō dośrodkował piłkę w pole karne, jednak strzał głową Pawła Łukasika trafił w obrońcę.
1' 18:04 - zaczynamy ostatni przed ligą mecz kontrolny Stomilu Olsztyn. Liczymy na okazałe zwycięstwo!
Trwa właśnie rozgrzewka. Zapraszamy do zapoznania się ze składem "biało-niebieskich".

W środę o godzinie 18:00 Stomil Olsztyn zagra ostatni sparing przed startem I ligi. Podopieczni Mirosława Jabłońskiego zagrają w Lidzbarku Warmińskim z miejscową piątoligową Polonią.

Piłkarze Stomilu wrócili do treningów w Olsztynie. We wtorek odbyli zajęcia na głównej płycie Stadionu OSiR.