Artykuł

Grafika promująca oddawanie krwi!

Grafika promująca oddawanie krwi!

Potrzebna krew 0 RH-!

29.04.20 20:14   em   1  

Stomilowcy! Potrzebna jest krew 0 RH- na bliźniaków poszkodowanych w wypadku w Szczytnie. Apelujemy o oddawanie krwi, szczególnie do tych kibiców, którzy nie mieszkają w Olsztynie.

Dlaczego? W stolicy regionu nastąpiła taka mobilizacja wśród mieszkańców, że wolne terminy na oddanie krwi są dopiero po 10 maja.

Dlatego rodzice walczących o życie bliźniąt apelują o oddawanie krwi takżę w innych regionach Polski.

My dołączamy się do apelu i kierujemy go do wszystkich kibiców Stomilu, którzy obecnie mieszkają w innych miastach. Pomóc możesz w Warszawie, Trójmieście, Płocku czy w Krakowie.

Wystarczy, że udasz się do regionalnego centrum krwiodastwa w twojej miejscowości (w związku z koronawirusem wcześniej trzeba się zarejestrować na oddanie krwi) i oddasz krew ze wskazaniem dla: Bartosza i Jakuba Pieczyńskich, szpital Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie, oddział intensywnej opieki anestezjologicznej.

Potrzebna jest krew 0 RH-, ale jak masz inną to także możesz oddać, wtedy nastąpi wymiana w centrum krwiolecznictwa. W związku z pandemią koronawirusa mniej osób oddaje krew dlatego tak ważne jest jej oddawanie regularne. O to także mocno apelujemy!

Ważne informacje dla krwiodawców:

  • Trzeba mieć skończone 18 lat 
  • Trzeba być zdrowym 
  • Nie przychodźcie na oddanie krwi na czczo, zjedz rano lekkostrawne śniadanie. 
  • Nie wiesz jaką masz grupę krwi? Nic straconego, bo centrum krwiodawstwa zrobi ci bezpłatne badanie
Fortuna

Tagi: Stomil Olsztyn, krew


Komentarze

  1. 29.04.20 20:28 Mati Hautameki

    Jutro idę. Stolomilowcy zawsze razem.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!