Relacja z meczu OKS II Stomilowcy Olsztyn - Mazur Pisz

Pewne trzy oczka

2008/2009 - Liga okręgowa Olsztyn - boisko na Dajtkach
OKS II Stomilowcy Olsztyn 2:0 Mazur Pisz
1:0
31' Paweł Kacprzykowski
70' Grzegorz Zabielski
ż Marcin Grabowski kartki
Bramki OKS II Stomilowcy Olsztyn: Marek Maleszewski Bartosz Siedlik Marcin Grabowski Marcin Przybyliński Sławomir Przybyliński [ 70' Andrzej Łuczyński ] Krzysztof Wałdowski [ 68' Marcin Bender ] Tomasz Długołęcki Paweł Radziwon Łukasz Sosna Paweł Kacprzykowski [ 60' Grzegorz Zabielski ] Łukasz Jędrzejewski [ 85' Mateusz Tomaszek ]
Mazur Pisz:
Szczegóły Sędzia: Zdzisław Bakaluk
Widzów: 100

Pewne trzy punkty zdobyli piłkarze gospodarzy. OKS II Stomilowcy wzięli odwet za porażkę z rundy jesiennej.

- Brawo za postawę w meczu dla całej naszej ekipy - mówił mocno zadowolony z gry swojego zespołu trener Dariusza Maleszewski. Zespół OKS II Stomilowcy zagrał konsekwentnie i zrealizował cel jakim było zwycięstwo w tym spotkaniu. Już w pierwszej minucie OKS mógł objąć prowadzenie, jednak Łukasz Jędrzejewski oraz Paweł Kacprzykowski nie wykorzystali idealnych sytuacji w polu karnym. Pierwsze bramka spotkania padła w 30 minucie. Łukasz Jędrzejewski minął dwóch piłkarzy Mazura i popisał się idealnym podaniem do Pawła Kacprzykowskiego, który trafił w samo okienko bramki.

W drugiej połowie padła kolejna bramka, i znowu trafił do siatki napastnik. Grzegorz Zabielski przelobował bramkarza Mazura i ustalił wynik meczu na 2:0. W spotkaniu padła jeszcze jedna bramka, ale sędzia Zdzisław Bakaluk po konsultacji z arbitrem liniowym jej nie uznał. - Piłka po strzale Sławka o 10 centymetrów przekroczyła linie bramkową - mówił po meczu Łukasz Sosna. Sławomir Przybyliński oddał strzał z lewej strony boiska. Piłka odbiła się od poprzeczki, przekroczyła linię bramkową i wróciła na boisko. Tam już był Łukasz Sosna i dobił piłkę do siatki, jednak znajdował się na pozycji spalonej. - Bramka padła wcześniej, nie wiem dlaczego sędzia jej nie uznał. Trochę szkoda, bo tak bym trafił wynik w typerze na naszej stronie internetowej - żartował po meczu jeden z kibiców obecnych na meczu.

OKS II Stomilowcy Olsztyn w drugiej kolejce rozgrywek ligi okręgowej zmierzą się z Mazurem Pisz. - Chcemy się zrewanżować za porażkę z jesieni - przekonuje trener Dariusz Maleszewski.

Jest się za co rewanżować. OKS II na wyjeździe przegrał 0:2, a mógł spokojnie jeszcze w pierwszej połowie ustalić wynik spotkania na swoją korzyść. To już jednak przeszłość. W niedzielę OKS II wybiegnie praktycznie w swoim najmocniejszym składzie. - Dalej niedysponowany jest Karol Miller oraz Radosław Białek. Jutro (piątek - red.) wyjaśni się czy będzie mógł zagrać Konrad Myszkowski - mówi trener Maleszewski. Lekkiego urazu na treningu doznał pomocnik Krzysztof Wałdowki, jednak wszystko jest w porządku i w niedzielę będzie mógł wybiec w podstawowym składzie.

Mazur Pisz tydzień temu nie rozegrał swojego pojedynku. Na przeszkodzie stanęła pogoda. Spotkanie z Fortuną Wygryny zostało przełożone na inny termin. Tak, więc trudno o ocenę formy piłkarzy z Pisza - jednak nie zmienia to faktu, że za faworyta tego pojedynku należy uznawać Stomilowców. Spotkanie zostanie poprowadzone przez sędziego Ekstraklasy - Zdzisława Bakaluka.

Głównym sponsorem drużyny rezerwowej jest firma - PHU PILECKI.