Relacja z meczu Mazur Pisz - OKS II Stomilowcy Olsztyn

Mickiewicza 2, 12-200 Pisz
Mazur Pisz 2:0 OKS II Stomilowcy Olsztyn
1:0
40' Marek Kunia
47' Łukasz Remiszewski
Bartosz Sacharczuk 56' cz
Bramki Mazur Pisz: Marcin Pisowodzki Andrzej Roświata Adrian Hermasz Rafał Remiszewski Piotr Kowalczyk Marek Kunia Mateusz Łosiak Mateusz Kowalczyk Łukasz Remiszewski Marcin Rejmentowski Łukasz Rejmentowski
OKS II Stomilowcy Olsztyn: Wojtek Radziwon Dariusz Frankowski Łukasz Gomoła [ 30' Sławomir Borzymowski ] Bartosz Sacharczuk Dariusz Maleszewski Tomasz Długołęcki [ 55' Paweł Kacprzykowski ] Paweł Radziwon Karol Miller Krzysztof Wałdowski Piotr Pająski [ 83' Paweł Ratuszny ] Kamil Graczyk [ 70' Paweł Góra ]
Szczegóły Widzów: 100
Sędzia główny: Krzysztof Kromplewski
Sędziowie liniowi: Waldemar Szymelfejniak, Andrzej Kondracki
Pogoda: słonecznie, 20 °C

W wyjazdowym spotkaniu piłkarze OKS II Stomilowcy Olsztyn przegrali z Mazurem Pisz 0:2. Jest to piąta porażka rezerw z rzędu w meczu o stawkę i kolejny słaby występ naszego zespołu.

W tym spotkaniu znowu na jaw wyszła piłkarska prawda, że nie wykorzystane sytuacje się mszczą. Przez pierwszą połową piłkarze z Olsztyna prowadzili grę, to jednak gospodarze zdobyli pierwszą bramkę. Marek Kuna w 40. minucie wykorzystał idealne podanie od... olsztyńskiego obrońcy Dariusza Frankowskiego i strzelił z bliskiej odległości, nie dając żadnych szans Wojciechowi Radziwonowi. Wcześniej to OKS II powinien prowadzić jeden 1:0. Tomasz Długołęcki idealnie dograł na trzeci metr do Kamila Graczyka, ten jednak zamiast spokojnie trafić do siatki, to w nonszalancki sposób posłał piłkę w stronę pobliskiego gimnazjum. Dobrej sytuacji nie wykorzystał napastnik Piotr Pająki. Dwukrotnie jeszcze przed stratą bramki nasz zespół ratował dobrze interweniujący w pierwszej połowie Radziwon.

Druga połowa jeszcze na dobrze się rozpoczęła to OKS II przegrywał 0:2. W 47. minucie rzut karny wykorzystał Łukasz Remiszewski. Sędzia podyktował go za zagranie ręką w polu karnym przez Długołęckiego. Obiektywnie stwierdzając więcej sytuacji w tym spotkaniu już niebyło, nie licząc strzału z przewrotki Dariusza Maleszewskiego. Piłka po tym uderzeniu trafiła w poprzeczkę - sędzia i tak dopatrzył się tutaj pozycji spalonej grającego trenera OKS-u. Obydwie drużyny kończyły spotkanie w dziesiątkę. Za bezmyślne odepchnięcie arbitra w 56. minucie z boiska wyleciał kapitan Stomilowców - Bartosz Sacharczuk Po dwóch żółtych kartonikach z boiska musiał zejść w 90. minucie Piotr Kowalczyk - napastnik Mazura Pisz.

Mazur Pisz będzie przeciwnikiem drużyny OKS II Stomilowcy w drugiej kolejce rozgrywek ligi okręgowej. Piłkarze z Olsztyna jadą udowodnić, że pierwsza porażka to frycowe jakie beniaminek musiał zapłacić w debiucie w rozgrywkach.

Trener Dariusz Maleszewski do Pisza zabiera z kadry pierwszego zespołu obrońcę Dariusza Frankowskiego oraz pomocnika Kamila Graczyka. Kilku piłkarzy z kadry Stomilowców jutro nie może zagrać m.in. z powodu kontuzji Bartosz Siedlik i Patryk Stadnicki oraz z przyczyn osobistych nie może jechać Maciej Borzyszkowski. Gospodarze spotkania w poprzedniej kolejce zremisowali z Fortuną Wygryny 1:1. W środę w ramach Wojewódźkiego Pucharu Polski Mazur Pisz ponownie zagrał z Fortuną Wygryny i przegrał 3:4. OKS II Stomilowcy Olsztyn natomiast przegrali w WWP z Pisą Barczewo 0:1.