Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

"RetroStomil": Stomil strzelił 4 gole Resovii

17.04.21 07:55   em   1  

W sezonie 1992/1993 Stomil Olsztyn wygrał w II lidze dwa razy po 4:1 z Resovią. Prezentujemy relację z domowego meczu opublikowaną w "Gazecie Olsztyńskiej".

"Tak wysokie zwycięstwo Stomilu jest duża niespodzianką, ale olsztynianie w pełni na nie zasłużyli, prezentując grę bardzo widowiskową, ambitną i odważną" - pisał blisko 30 lat temu Marek Dabkus na łamach “Gazety Olsztyńskiej, która wczoraj (16 kwietnia) obchodziła 135 lat wydania pierwszego numeru.

Stomil wyszedł na prowadzenie za sprawą Janusza Prucheńskiego. Z bliskiej odległości pokonał bramkarza gości, który chwilę wcześniej źle sparował piłkę po uderzeniu Czesława Żukowskiego.

W 51. minucie Baca wykorzystał celne dośrodkowanie Opalińskiego i było 2:0 dla “Dumy Warmii”.

W 60 minucie na 3:0 strzelił Tomek Sokołowski. Siedem minut później wynik meczu podwyższył Baca, który silnym strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza. Chwilę wcześniej potężnym uderzeniem popisał się Mariusz Wiśniewski. Pod koniec meczu zabrakło koncentracji w polu karnym i goście strzelili bramkę na otarcie łez.

Przed meczem piłkarze Stomilu Olsztyn uczestniczyli we mszy świętej, którą odprawił arcybiskup Edmund Piszcz, obecny także podczas meczu na stadionie przy al. Piłsudskiego 69a.

1:0 - Janusz Prucheński (15), 2:0 - Cezary Baca (51), 3:0 - Tomasz Sokołowski (60), 4:0 - Cezary Baca (67), 4:1 - Mariusz Rop (87)

Stomil Olsztyn: Uładzimir Pawliuczik - Sławomir Opaliński, Bogdan Michalewski, Waldemar Ząbecki, Andrzej Jankowski, Tomasz Sokołowski (77 Andrzej Jasiński), Czesław Żukowski (50 Leszek Roszkiewicz), Andrzej Biedrzycki, Mariusz Wiśniewski, Cezary Baca, Janusz Prucheński.

Tagi: Stomil Olsztyn, Resovia, RetroStomil


Komentarze

  1. 17.04.21 13:21 Rob1945

    Piękne czasy! Stomilem zaczynał żyć cały region od Giżycka po Pasłęk i od Działdowa po Bartoszyce!

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!