Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

"RetroStomil": Stomil strzelił 4 gole Resovii

17.04.21 07:55   em   1

W sezonie 1992/1993 Stomil Olsztyn wygrał w II lidze dwa razy po 4:1 z Resovią. Prezentujemy relację z domowego meczu opublikowaną w "Gazecie Olsztyńskiej".

"Tak wysokie zwycięstwo Stomilu jest duża niespodzianką, ale olsztynianie w pełni na nie zasłużyli, prezentując grę bardzo widowiskową, ambitną i odważną" - pisał blisko 30 lat temu Marek Dabkus na łamach “Gazety Olsztyńskiej, która wczoraj (16 kwietnia) obchodziła 135 lat wydania pierwszego numeru.

Stomil wyszedł na prowadzenie za sprawą Janusza Prucheńskiego. Z bliskiej odległości pokonał bramkarza gości, który chwilę wcześniej źle sparował piłkę po uderzeniu Czesława Żukowskiego.

W 51. minucie Baca wykorzystał celne dośrodkowanie Opalińskiego i było 2:0 dla “Dumy Warmii”.

W 60 minucie na 3:0 strzelił Tomek Sokołowski. Siedem minut później wynik meczu podwyższył Baca, który silnym strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza. Chwilę wcześniej potężnym uderzeniem popisał się Mariusz Wiśniewski. Pod koniec meczu zabrakło koncentracji w polu karnym i goście strzelili bramkę na otarcie łez.

Przed meczem piłkarze Stomilu Olsztyn uczestniczyli we mszy świętej, którą odprawił arcybiskup Edmund Piszcz, obecny także podczas meczu na stadionie przy al. Piłsudskiego 69a.

1:0 - Janusz Prucheński (15), 2:0 - Cezary Baca (51), 3:0 - Tomasz Sokołowski (60), 4:0 - Cezary Baca (67), 4:1 - Mariusz Rop (87)

Stomil Olsztyn: Uładzimir Pawliuczik - Sławomir Opaliński, Bogdan Michalewski, Waldemar Ząbecki, Andrzej Jankowski, Tomasz Sokołowski (77 Andrzej Jasiński), Czesław Żukowski (50 Leszek Roszkiewicz), Andrzej Biedrzycki, Mariusz Wiśniewski, Cezary Baca, Janusz Prucheński.