Rezerwy Stomilu wygrały 2:0 z Olimpią Olsztynek

14.04.24 20:57   em   1

Piłkarze Stomilu II Olsztyn wywalczyli czwarte zwycięstwo w tym sezonie IV ligi. Olsztynianie na Dajtkach pokonali 2:0 z Olimpią Olsztynek. Bramki strzelali: Tatsuya Taguchi oraz Kacper Gwardiak.

Piotr Gurzęda w tym spotkaniu mógł liczyć na spore wzmocnienia z pierwszego zespołu. W bramce zagrał Jan Szpaderski, a w polu Dawid Rezaeian, Igor Kośmicki (w przerwie źle się poczuł i nie wyszedł na drugą połowę), Radosław Tuleja oraz Mateusz Drabiszczak.

Do przerwy był bezbramkowy remis, a dwie bramki padły po zmianie stron. Olsztyński Stomil II wyszedł na prowadzenie po pięknym trafieniu, swojego szóstego gola na wiosnę strzelił Japończyk Tatsuya Taguchi. Wynik spotkaniu po kontrze ustalił wprowadzony po przerwie Kacper Gwardiak.

Stomil II Olsztyn zajmuje aktualnie 15. miejsce (spadkowe) w IV lidze. Olsztynianie mają na swoim koncie 14. punktów. W następnej kolejce Stomil zagra na wyjeździe z Constractem Lubawa.

Z meczu przeprowadziliśmy transmisję na żywo. Sponsorem był kibic Stomilu - Marcin Szwed. Dziękujemy!

• Stomil II Olsztyn - Olimpia Olsztynek 2:0 (0:0)

1:0 - Tatsuya Taguchi (52), 2:0 - Kacper Gwardiak (78)

Stomil II Olsztyn: 19. Jan Szpaderski - 2. Dawid Rezaeian, 3. Michał Romanek (50, 17. Wojciech Żelazo), 4. Igor Kośmicki (46, 15. Jakub Babalski), 5. Igor Jędrzejczyk, 6. Jakub Kopacz, 7. Radosław Tuleja, 8. Mateusz Drabiszczak (82, 18. Łukasz Borkowski), 9. Jakub Karpiński (54, 21. Kacper Gwardiak), 10. Tatsuya Taguchi, 11. Aleksander Baniewski.