Artykuł

Grafika jest ilustracją do tekstu. Rys. Paweł Piekutowski

Grafika jest ilustracją do tekstu. Rys. Paweł Piekutowski

"Skarb kibica" - runda wiosenna 2021/2022: Napastnicy

24.02.22 09:48   em   2  

W "Skarbie kibica" przed startem rundy wiosennej czas na napastników. To najsłabiej obsadzona formacja w stajni Adriana Stawskiego, a problemu przysporzył nietrafiony transfer Szymona Lewickiego.

Pozostałe opisane pozycje:

Przed startem sezonu wydawało się, że nie powinno być problemu z obsadzeniem pozycji napastnika a samo nazwisko Lewickiego elektryzowało. Niestety okazało się, że dość szybko napastnik nie znalazł uznania w oczach trenera, który postawił na teoretycznego skrzydłowego Patryka Mikitę.

Patryk Mikita okazał się strzałem w dziesiątkę, bo pomimo słabego początku i wyraźnych braków kondycyjnych, widać było jego możliwości techniczne, doświadczenie i boiskowy spryt. Z czasem zaczęło rosnąć także zaangażowanie, co zaowocowało największym wkładem Mikity w zdobycz punktową Stomilu jesienią. Nikogo zatem nie zdziwi, gdy w rundzie wiosennej to od niego trener Stawski będzie zaczynał ustalanie składu.

Jednocześnie pozycja napastnika była pierwszą, którą trener wskazywał do wzmocnienia. Niestety Jakub Mysiorski sporą cześć rundy jesiennej zmagał się z większymi i mniejszymi urazami, a na boisku pojawiał się tylko epizodycznie i to też przeważnie na boku pomocy. Ostatecznie trafił na wypożyczenie do Sokoła Ostróda.

Do rywalizacji z Mikitą trener Stawski ściągnął młodego, urodzonego w Olsztynie, wychowanka DKS-u Dobre Miasto Huberta Sobola. Sobol jesień spędził w Wiśle Kraków, zaliczył 7 występów w Ekstraklasie, ale zebrał łącznie tylko 75 min. na boisku. Teraz wypożyczony do Stomilu ma walczyć o pierwszy skład i ogrywać się i strzelać bramki.

Jakuba Brdaka umieściliśmy w tym zestawieniu, ale obecnie nie trenuje z pierwszym zespołem. Adrian Stawski może sięgnąć po niego tylko w przypadku (tfu, tfu!) kontuzji z któryś napastników.

Data i miejsce urodzenia: 6 marca 2004 roku w Olsztynie.
Poprzedni klub: wychowanek.
Debiut w Stomilu: 16 września 2020 roku (0:1 Odra Opole (D)).
Liczba spotkań i gole w Stomilu*: 7 / 0.
Liczba spotkań na poziomie Ekstraklasy: 0.
Liczba minut w sparingach: 0.
Nr: 55.

Data i miejsce urodzenia: 28 grudnia 1993 roku w Warszawie.
Poprzedni klub: Radomiak Radom (jesień 2022 roku).
Debiut w Stomilu:
1 sierpnia 2021 roku (1:2 Chrobry Głogów (D)).
Liczba spotkań i gole w Stomilu*:
21 / 5.
Liczba spotkań na poziomie Ekstraklasy:
18.
Liczba minut w sparingach:
309.
Nr:
77.

Data i miejsce urodzenia: 25 czerwca 2000 roku w Olsztynie.
Poprzedni klub: Wisła Kraków (jesień 2021 roku).
Debiut w Stomilu: brak.
Liczba spotkań i gole w Stomilu*: 0.
Liczba spotkań na poziomie Ekstraklasy: 11.
Liczba minut w sparingach: 251.
Nr: 11.

*liczba spotkań i gole obejmuje rozgrywki ligowe i Pucharu Polski.

Tagi: Stomil Olsztyn, I liga, Skarb kibica, Stomil Olsztyn skarb kibica - runda wiosenna 2021/2022, Hubert Sobol, Patryk Mikita, Jakub Brdak


Komentarze

  1. 24.02.22 11:36 Jerzy Makiel

    Słabo w ataku ,słabo w obronie to znaczy słabo ogólnie. A gdzie zapowiadany na środę dobry stoper, Znowu ściema.I jak zaczynać walkę o utrzymanieBełchatów znika może tam jest ktoś dobry do wzięcia/

  2. 24.02.22 10:13 A Ś

    Słabo to wyglada

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.