Relacja z meczu Stomil II Olsztyn - Rominta Gołdap

Stomil II Olsztyn w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski

Wojewódzki Puchar Polski 2021/2022 (1/2 finału, 27.IV.2022 r.) Koniec Stadion Stomil II Olsztyn
Stomil II Olsztyn 2:0 Rominta Gołdap
74' (k) Igor Zapałowski
82' (k) Igor Zapałowski
Bramki Stomil II Olsztyn: 12. Konrad Syldatk (90, 42. Rafał Olszewski) - 14. Filip Szabaciuk (88, 28. Dawid Drzewiecki), 22. Adrian Morawski, 97. Igor Zapałowski, 45. Dominik Urban - 33. Łukasz Borkowski, 37. Hubert Szramka (73, 3. Oskar Wojnach), 17. Mateusz Drabiszczak - 10. Jakub Brdak, 20. Michał Bendyk (46, 13. Mateusz Powązka), 11. Jakub Banul.
Rominta Gołdap: 1. Kamil Wołos - 18. Bartosz Prochorów (88, 11. Filip Gryko), 4. Konrad Piwko, 16. Dawid Paszkowski, 13. Tomasz Makowski (88, 2. Mateusz Saładonis), 9. Michał Mościński, 10. Mateusz Litwiński, 8. Mateusz Kułak, 5. Kamil Kłak (60, 23. Krystian Słowicki), 21. Aleksander Popławski, 20. Jakub Świerzbin (46, 15. Damian Ołów)

Stomil II Olsztyn zameldował się w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Na stadionie głównym przy al. Piłsudskiego 69a podopieczni Adama Zejera wygrali 2:0 z Romintą Gołdap.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Gospodarze mieli optyczną przewagę na boisku, ale żadna z sytuacji nie zakończyła groźnym uderzeniem. Rominta nastawiła się na kontrataki i kilka groźnych akcji stworzyli.

W drugiej połowie nadal Stomil miał przewagę, ale nie potrafił strzelić gola. Rominta odgrażała się jedynie kontrami. W 73 minucie arbiter podyktował karnego za faul na Mateuszu Drabiszczaku. Do jedenastki podszedł Igor Zapałowski i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 82 minucie był drugi rzut karny w mecz, tym razem w polu karnym faulowany był Jakub Brdak. Drugiego gola w meczu ponownie strzelił Zapałowski.

Podopieczni Adama Zejera w finale zagrają z GKS-em Wikielec, którzy wygrali 3:1 ze Zniczem Biała Piska. Finał 25 czerwca 2022 roku w Wikielcu. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 17:00.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 11:07:24

94' Koniec! Gramy w finale!
82' GOOOL! Igor Zapałowski!
81' Karny dla Stomilu!
73' GOOOL! Igor Zapałowski!
72' Karny dla Stomilu!
65' Michał Mościński w dobrej sytuacji, ale na szczęście niecelnie. 43
57' Powązka indywidualnie wbiegł w pole karne, ale zabrakło mu "pary" na oddanie strzału.
55' Zapałowski z 18 metrów, ale niecelnie.
54' Odważne wejście w pole karne, ale złe podanie do Brdaka.
46' Gramy! Czas na drugie 45 minut. 43
44' Groźna kontra gości, ale na szczęście tylko rzut rożny. 43
41' Wydawało się, że będzie groźna akcja Stomilu, ale jeden z zawodników faulował w ataku.
39' Brdak próbuje z 16 metrów, ale mocno niecelnie.
33' Dobre przejęcie Szramki, dograł do Banula, wbiegł w pole karne, ale o jedna kiwka za dużo, bo piłka wyszła za boisko. 1414
29' Kontra gości, ale zawodnik Rominty wystraszył się i oddał niecelny strzał. 43
25' Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Brdak głową, ale minimalnie nad poprzeczką. 1414
21' Optyczna przewaga Stomilu, ale do szczęścia brakuje pierwszej bramki.
16' Syldatk broni lekki strzał głową zawodnika Rominty.
6' Stomil blisko strzelenia gola, ale dobrze broni bramkarz gospodarzy.
1' Gramy! 1414
Piłkarze wyszli na murawę.
Witamy ze stadionu Stomilu. Gramy o finał WPP!

W środę 25 maja o godz. 17:00 rozpocznie się półfinałowe starcie o Wojewódzki Puchar Polski pomiędzy Stomilem II Olsztyn a Romintą Gołdap. Spotkanie zostanie rozegrane na płycie głównej stadionu miejskiego przy al. Piłsudskiego 69a. Serdecznie zapraszamy kibiców Stomilu na mecz!

Rywale olsztyńskiej drużyny mieli krótszą drogę do półfinału. W pokonanym polu pozostawili: Warmiankę Bęsia (3:1), Vęgorię Węgorzewo (2:1), Olimpię Olsztynek i MKS Korsze (po 2:0). Rominta w grupie I klasy okręgowej zajmuje 1. miejsce w tabeli, ale tyle samo punktów ma druga Tęcza Biskupiec. Walka o awans do IV ligi będzie trwała do ostatniej kolejki.

Stomil II Olsztyn rozpoczynał od 1. rundy, więc ma za sobą już 6 meczów. Nasza drużyna pokonała: GKS Stawiguda (5:1), Tęczę Biskupiec (2:1), Łynę Sępopol (6:0), Radomniaka Radomno (8:0), Mrągowię Mrągowo (3:0) i Polonię Lidzbark Warmiński (2:0). W drużynie rezerw Stomilu w pucharze występują zawodnicy zespołu juniorów, który występuje w lidze makroregionalnej U-19.

Trener Adam Zejer otrzyma posiłki z pierwszej drużyny. W środowym meczu najprawdopodobniej zagra czwórka zawodników szerokiej kadry pierwszoligowca: Filip Szabaciuk, Konrad Syldatk, Hubert Szramka i Dominik Urban. Do drużyny rezerw miał zostać zesłany także Guttiner Heider Fernando Costa Tenorio, ale Brazylijczyk drugi raz - ponownie przed meczem w WPP - postanowił zgłosić kontuzję. Widocznie nabawił się jej w ciągu kilkunastu minut podczas niedzielnego występu przeciwko Puszczy Niepołomice.

W trakcie meczu kibice mieli mieć zapewniony catering, ale - jak ustaliliśmy - ze względu na zaniechanie klubu nie zostanie on zorganizowany.