Relacja z meczu Stomil II Olsztyn - Tęcza Biskupiec

Zasłużone zwycięstwo z Tęczą

IV liga 2020/2021 (32. kolejka, 6.VI.2021 r.) Mrągowo
Stomil II Olsztyn 3:2 Tęcza Biskupiec
2:0
31' Łukasz Borkowski
45' Jakub Jurczak (k)
64' Kacper Walendykiewicz
Bramki Piotr Karłowicz 84'
Rafał Ocias 87'
ż Konrad Krogól
ż Sebastian Puszkar
kartki Daniel Michałowski ż
Adrian Chabera ż
Bramki Stomil II Olsztyn: 1. Alan Szerejko - 7. Sebastian Puszkar, 6. Filip Szabaciuk, 3. Jakub Jurczak, 4. Szymon Dowgiałło (55, 99. Michał Żukowski), 22. Marcel Supranowicz - 9. Kacper Walendykiewicz (69, 10. Konrad Krogól), 18. Hubert Świder (80, 66. Mateusz Przychodzki), 8. Marcin Zdunek, 15. Bartosz Pieńczykowski - 71. Łukasz Borkowski.
Tęcza Biskupiec: 1. Marceli Łukasiak - 8. Adrian Chabera, 5. Bartosz Ciechacki (46, 16. Radosław Saramak), 15. Adam Łoszkowski, 11. Rafał Ocias, 21. Cezary Sirojć, 17. Tomasz Strzelec, 4. Bartosz Salwowski, 6. Marceli Kowalski, 9. Piotr Karłowicz, 22. Daniel Michałowski (66, 14. Michał Romańczuk).
Szczegóły Widzów: 55.

Po serii 7 przegranych meczów z rzędu Stomil II wreszcie wygrał mecz w IV lidze i  opuścił ostatnie miejsce w tabeli.

Pierwszego gola dla Stomilu strzelił Łukasz Borkowski, który wykorzystał dobre dośrodkowanie. Jeszcze przed przerwą prowadzimy 2:0 jak pewnie karnego wykonał Jakub Jurczak. Po przerwie olsztyński zespół nie przestawał zaskakiwać i podwyższył na 3:0. Pięknym strzałem w okienko popisał się Kacper Walendykiewicz.

Pod koniec meczu boisko musiał opuścić Hubert Świder, po tym jak oberwał w nos z łokcia. Olsztyńska drużyna straciła dwa gole, ale zdołała dowieść zasłużone zwycięstwo do końca.

Po środowej przegranej z Olimpią II Elbląg rezerwy Stomilu Olsztyn spadły na ostatnie miejsce w tabeli IV ligi, dając się minąć Olimpii Olsztynek. W sobotę o godz. 11:00 Stomil II zagra w Mrągowie z Tęczą Biskupiec.

O tym meczu już nie ma co pisać. Stomil II spada do klasy okręgowej, dodatkowo przegrywa mecz za meczem. Środowa porażka była 7. z rzędu i 22. w sezonie. Seria siedmiu przegranych z rzędu jest własnym rekordem drugiej drużyny Stomilu w tym sezonie, bowiem wcześniej między wrześniem a październikiem zespół, którego trenerem jest Paweł Głowacki przegrał 6 spotkań. Ostatni punkt Stomil II zdobył 18 kwietnia. Wiosną rezerwy Stomilu są ewidentnie najsłabszym zespołem w całej stawce. W 12 meczach olsztynianie zdobyli zaledwie 5 punktów.