Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Groclin Grodzisk

Pożegnanie z Pucharem

2005/2006 - Puchar Polski Olsztyn - stadion Stomilu
Stomil Olsztyn 1:6 Groclin Grodzisk
0:3
87' Zahorski Bramki Rocki 17'
Rocki ż
Bramki Stomil Olsztyn: Skiba Gabrusewicz Łachacz Żakowski [88' Górzec] Żytkiewicz Spychała Ruszkiewicz [64' Czerwiński] Łazar [84' Zega] Zahorski Lech
Groclin Grodzisk: Ptak Lazarewski Porazik Sabo Sokołowski [Kaźmierski 78'] Sedlacek [Piechniak 63'] Sikora Goliński Radzewicz Rocki [Ślusarski 69'] Lasocki
Szczegóły Sędzia: Paweł Skonieczny
Widzów: 2000

Zawiedli się wszyscy ci, którzy liczyli na wyrównaną grę Olsztyńskiego Klubu Sportowego 1945 Olsztyn z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski. Goście zdeklasowali olsztynian wygrywając na stadionie Stomilu aż 6:1 i praktycznie zapewnili sobie w ten sposób awans do następnej rundy Pucharu Polski.

Już pierwsze minuty zapowiadały, że o dobry wynik będzie w tym spotkaniu trudno. Olsztynianie grali nerwowo i często faulowali. Pierwszą bramkową okazję stworzyła Dyskobolia w 9. minucie spotkania, Piotr Rocki uderzył mocno sprzed pola karnego, jednak zablokował strzał obrońca OKS. Sześć minut później strzał Marcina Radzewicza minimalnie mija poprzeczkę olsztyńskiej bramki. W 17. minucie było już 0:1, niepilnowany przed polem karnym Rocki dostaje piłkę i lobuje będącego na 10 metrze Piotra Skibę. W 20. minucie ponownie daje znać o sobie Rocki, dokładnie podaje do nadbiegającego Adriana Sikory i tylko dzięki udanej interwencji bramkarza OKS nie przegrywa jeszcze 0:2. Pierwszy strzał olsztynianie oddali dopiero w 24. minucie, Sebastian Spychała próbował zaskoczyć bramkarza strzałem sprzed pola karnego, lecz Aleksander Ptak nie ma żadnych problemów ze złapaniem piłki. W 30. minucie sam na sam ze Skibą wychodził Michał Goliński, odegrał do Rockiego, który z kilku metrów trafia w poprzeczkę. Minutę później nie myli się jednak i po bliźniaczo wyglądającej akcji grodziszczanie zdobywają drugą bramkę. Widząc nieporadność drużyny OKS Dyskobolia atakuje dalej, efektem czego po faulu na Andreju Poraziku sędzia dyktuje rzut karny dla gości, który pewnie na bramkę zamienia Lumir Sedlacek. Piersza połowa kończy się rezultatem 0:3.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się zbytnio. Grający pewnie zespół gości pewnie rozbijał nieporadne ataki OKS. W 54. minucie najładniejszym strzałem spotkania popisuje się jednak zawodnik OKS, Sebastian Spychała, po którego efektownej przewrotce piłka minimalnie minęła słupek bramki Aleksandra Ptaka. Cztery minuty później z rzutu wolnego strzela Artur Łazar, jednak piłka po jego strzale odbija się od muru gości i wychodzi na rzut rożny. W 62. minucie jest już 0:4. Adam Sikora efektownym strzałem od poprzeczki, sprzed pola karnego pokonuje bramkarza gospodarzy.. Dwadzieścia minut później litości nie okazuje Bartosz Ślusarski, który wykańcza składną akcję, a w 86. minucie szóstą bramkę w meczu zdobywa po indywidualnej akcji Adrian Sikora. W 87. honorową bramkę dla Olsztyńskiego Klubu Sportowego zdobywa Tomasz Zahorski, któremu chwilę potem, w doliczonym czasie gry, nie udaje zaskoczyć bramkarza strzałem po indywidualnej akcji, a dobitka nadbiegającego Spychały niestety niecelna.

Autor: zic

Piłkarze OKS 1945 Olsztyn w II rundzie Pucharu Polski zmierzą się na własnym boisku z pierwszoligową Dyskobolią Grodziska Wlkp. Zdecydowanym faworytem spotkania jest zespół gości. O awansie do kolejnej rundy zadecyduje mecz i rewanż.

Po trzech dniach po atrakcyjnym spotkaniu z Olimpią Elbląg kibice w Olsztynie obejrzą inne także bardzo ciekawe spotkanie. Przeciwnikiem będzie pierwszoligowa Dyskobolia Grodzisk Wlkp. prowadzona przez Dusana Radolskiego. Zespół z Grodziska jest obrońcą trofeum. W sezonie 2004/05 w finałowym dwu meczu pokonali Zagłębie Lubin 2:1. W obecnym sezonie Grodziszczanom nie idzie zbytnio dobrze w lidze. W siedmiu kolejkach zgromadzili zaledwie 10 punktów, dwukrotnie wygrywając, czterokrotnie remisując i raz schodząc z boiska jako drużyna pokonana. W ostatnim spotkaniu Dyskobolia wygrała 2:1 z Arką Gdynia. Dyskobolia to także uczestnik tegorocznej edycji Pucharu Uefa. Piłkarze z Wielkopolski mają za sobą już pierwszy mecz w I rundzie, gdzie w francuskim Lens zremisowali 1:1. OKS 1945 w końcu zaczyna się prezentować z lepszej strony na boisku. Ostatni mecz z Olimpią pokazał, iż podopieczni Andrzeja Nakielskiego są bardzo zdeterminowani nie powodzeniami na początku sezonu i walczą o każdy metr na boisku, nie odstawiając nogi, ale niestety zawodzi skuteczność. "Zagramy odważnie i ofensywnie, pokażemy wszystko co najlepsze. Każda udana akcja, każdy wygrany pojedynek jeden na jednego będzie dla nas zyskiem, a strzelony gol to już byłoby coś ekstra. Rywal jest lepszy od nas w każdym elemencie, ale w tym meczu możemy tylko zyskać" - mówi przed spotkaniem trener OKS-u Andrzej Nakielski.

Na to spotkanie zarząd klubu przygotował dwie ceny biletów. 15 zł bilet normalny oraz 10 zł bilet ulgowy (uczniowie, studenci oraz kobiety). U przedstawicieli SSK będzie można kupić klubowe odznaki, wlepki oraz kolejny nr Zina "Stadion". Pod czas spotkania najwierniejsi fani będą zbierać także pieniądze. "Prosimy jutro o hojność, zbieramy pieniądze dla naszego kolegi, który niesłusznie wg nas dostał kolegium po meczu z Olimpią" - mówi anonimowo jeden z fanatyków Stomilu.