ż Michal Bezpalec
cz Lukáš Kubáň
kartki Filip Kozłowski ż
Michał Cywiński ż
Bramki Stomil Olsztyn: 1. Łukasz Jakubowski - 11. Filip Wójcik, 14. Filip Szabaciuk, 25. Hubert Sadowski, 3. Lukáš Kubáň, 50. Michał Karlikowski - 10. Karol Żwir, 18. Michal Bezpalec, 23. Filip Laskowski, 7. Hubert Krawczun - 9. Piotr Kurbiel.
Kotwica Kołobrzeg:

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 07:49:20

95' Koniec. ZWYCIĘSTWO! 1
90' Co najmniej 4 minuty dłużej potrwa druga połowa meczu.
82' Głową strzela Hubert Sadowski, ale mógł się lepiej przyłożyć. 1
79' Wrzutka w pole karne i Aron Stasiak strzela kontaktową bramkę. 444
77' GOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!! Na 2:0 pięknym uderzeniem popisał się Filip Wójcik! 1
68' W Jezioranach DKS Dobre Miasto doprowadził do remisu 2:2.
66' 1170 osób na stadionie.
62' GOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!!!!!! W 62. minucie bramkę dla Stomilu strzela Karol Żwir! 1
61' Lukáš Kubáň napomniany żółtą kartką. 1
59' Ładna kombinacyjna akcja Stomilu. Karol Żwir wycofał piłkę do Huberta Krawczuna, ten wystawił piłkę Filipowi Wójcikowi, a ten zamiast skierować piłkę do siatki, to kopnął prosto i nic z tego nie wyszło. 1
58' Filip Wójcik napomniany żółtą kartką i nie zagra w Grudziądzu przeciwko Olimpii. 1
56' Filip Wójcik uderzył z 20 metrów, piłka niestety przeleciała ponad bramką. 1
46' Początek drugiej połowy.
45' Do przerwy bezbramkowy remis.
44' Bomba Michała Karlikowskiego z woleja! I niestety piłka zatrzymała się na poprzeczce. 1
43' Filip Laskowski strzelał "szczupakiem" po dośrodkowaniu Filipa Wójcika z rzutu rożnego. Niestety olsztyński pomocnik nie trafił nawet w bramkę! To była najlepsza sytuacja do objęcia prowadzenia. 1
36' Filip Wójcik powalony w polu karnym i Piotr Urban nie pokazał na "wapno".
32' Filip Kozłowski napomniany żółtą kartką. 444
30' W Jezioranach Stomil prowadzi 2:1 z DKS-em Dobre Miasto. Drugiego gola dla olsztyńskiego zespołu strzelił Olaf Gawdziński .
28' Piotr Kurbiel dograł w pole karne i goście musieli się ratować wybiciem piłki na rożny. 1
26' Strzał Karola Żwira z 14 metrów, bramkarz Krystian Michalski pewnie łapie piłkę. 1
18' Rezerwy Stomilu prowadzą 1:0 z DKS-em Dobre Miasto. Gola strzelił Yūdai Shinonaga.
16' Piotr Kurbiel napomniany żółtą kartką za ostre wejście w jednego z zawodników gości. 1
8' Ładna wrzutka Filipa Wójcika, obrońca Kotwica wybił piłkę na rożny, a do uderzenia wyskoczył Piotr Kurbiel. 1
4' Goście mieli stały fragment, ale Stomil to ładnie wybronił. 444
1' Ruszyli. DO BOJU OKS! 444
Karol Żwir odebrał pamiątkową koszulkę za rozegranie 150 spotkań w barwach Dumy Warmii. 1
Piłkarze już na murawie.
Piłkarze już w szatniach. Czekamy na pierwszy gwizdek sędziego. Mecz sędziuje dzisiaj Piotr Urban z Warszawy.
Piłkarze obydwu drużyn już na rozgrzewce.
Bramkarze Stomilu pod okiem Zbyszka Małkowskiego szykują się do meczu na murawie.
Kontuzjowany jest Łukasz Szramowski. 1
Na mecz rezerw Stomilu do Jezioran na mecz z DKS-em Dobre Miasto pojechali m.in: Marcin Stromecki, Yūdai Shinonaga, Kacper Kondracki czy Łukasz Borkowski. 1
Ławka rezerwowych: 30. Miłosz Garstkiewicz - 4. Igor Kośmicki, 19. Daniel Pietraszkiewicz, 26. Bartosz Waleńcik, 29. Radosław Tuleja, 74. Mateusz Drabiszczak, 47. Dawid Rezaeian, 77. Bartosz Florek, 89. Tomasz Bała. 1
Wyjściowa jedenastka Stomilu na mecz z Kotwicą Kołobrzeg: 1. Łukasz Jakubowski - 11. Filip Wójcik, 14. Filip Szabaciuk, 25. Hubert Sadowski, 3. Lukáš Kubáň, 50. Michał Karlikowski - 10. Karol Żwir, 18. Michal Bezpalec, 23. Filip Laskowski, 7. Hubert Krawczun - 9. Piotr Kurbiel. 1
Bez zmian w wyjściowej jedenastce Stomilu w porównaniu z ostatnim meczem. 1
Wejście na stadion ruszyło o czasie, ale kłopoty z wejściem mają posiadacze karnetów.
Witajcie ze stadiony przy Al. Piłsudskiego 69a.

W sobotę (21. października 20223 roku) Stomil Olsztyn podejmie na własnym boisku lidera II ligi Kotwicę Kołobrzeg. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13:00.

Po dwóch tygodniach Stomil wraca na drugoligowe boiska. W poprzedniej kolejce olsztynianie musieli pauzować, bo mecz zdecydowały się przełożyć na 8. listopada rezerwy poznańskiego Lecha, ze względu na powołania zawodników do reprezentacji kraju. Podopieczni Janusza Bucholca nie rozegrali meczu kontrolnego, za to w IV-ligowych rezerwach wystąpiło aż 9 piłkarzy z szerokiego składu drugoligowca.

Stomil II Olsztyn wygrał 2:0 z Motorem Lubawa. W pierwszej połowie nie było widać różnicy, że po stronie olsztyńskiego klubu grają piłkarzy aspirujący do gry na poziomie centralnym. W drugiej odsłonie meczu trochę się gra poprawiła. Gdyby na podstawie tego meczu, któryś z piłkarzy miałby wskoczyć do wyjściowej jedenastki na mecz z Kotwicą Kołobrzeg to mógłby to być Garstkiewicz, który co ciekawe na wypożyczenie do Stomilu trafił właśnie z Kotwicy. W umowie transferowej nie ma żadnych punktów mówiących, że w tym meczu grać nie może i dlatego Garstkiewicz znajdzie się w kadrze meczowej.

Ciekawie w meczu rezerw zaprezentował się Daniel Pietraszkiewicz, który w ostatnim czasie nie grał, bo był kontuzjowany. Pozyskany piłkarz przed sezonem z Bruk-Betu Termalica Nieciecza tak na prawdę nie dostał jeszcze poważnej szansy na zaistnienie w pierwszym zespole. Do jedenastki kolejki IV ligi wybrany został natomiast Dawid Rezaeian.

W ostatnim rozegranym meczu Stomil zremisował 1:1 z Olimpią Elbląg. Po 12 rozegranych meczach ma 14 punktów i zajmuje 13. pozycję w tabeli, mając tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

Nikt w ekipie Stomilu nie pauzuje za kartki, jednak na napomnienia musi uważać aż 7 piłkarzy: Tomasz Bała, Michal Bezpalec, Hubert Krawczun, Filip Laskowski, Łukasz Szramowski, Filip Wójcik i Igor Kośmicki.

Najbliższy rywal Stomilu ma już komplet meczów. 18. października rozegrał spotkanie 13. kolejki ze Stalą Stalowa Wola i wygrał 1:0, po bramce Jonathana Juniora, który wiosną występował w brazylijskiej Serie C. Dzięki temu zwycięstwu Kotwica wskoczyła na fotel lidera. Ma 24 punkty, tyle samo co KKS Kalisz i na koncie 7 zwycięstw, 3 remisy i 3 porażki. Najlepszym strzelcem Kołobrzeżan jest Adam Imiela z 5 trafieniami.

Kotwica już w tamtym sezonie walczyła o awans do I ligi i przez długi okres była liderem II-ligowej tabeli. Dopiero po słabej rundzie jesiennej zespół wypadł z premiowanej “dwójki” i musiał grać w barażach. W Kołobrzegu się nie załamali i stworzyli jeszcze silniejszą kadrę, która tym razem ma zrealizować cel. Do zespołu trafił m.in. Jakub Rzeźniczak, który ma na swoim koncie mistrzostwa Polski z Legią Warszawa. W ostatnim meczu nie grał z powodu nadmiaru żółtych kartek, ale w Olsztynie zapewne zobaczymy go wyjściowej jedenastce.

Stomil w poprzednim sezonie miał lepszy bilans z Kotwicą. W pierwszym meczu w Kołobrzegu padł bezbramkowy remis, a w Olsztynie Stomil wygrał skromnie 1:0. Nikt nie będzie miał nic przeciwko jak olsztynianie powtórzą rezultat z listopada zeszłego roku. Ewentualna porażka może sprawić, że Stomil spadnie do strefy spadkowej.

Początek spotkania Stomil Olsztyn - Kotwica Kołobrzeg w sobotę (21. października 2023 roku) o godz. 13. Z meczu przeprowadzimy relację audio na żywo, a spotkanie będzie można obejrzeć za pośrednictwem WP Pilot.