Relacja z meczu Stomil Olsztyn - ŁKS Łomża

Sparing - zima 2023/2024 (3.II.2024 r.) Olsztyn - stadion na Dajtkach (ul. Żytnia 71)
Bramki Hubert Atkowiak 84'
kartki Filip Szabaciuk ż
Dawid Retlewski ż
Iwan Brikner ż
Bramki Stomil Olsztyn: 1. Łukasz Jakubowski (46 Jan Szpaderski) - 4. Igor Kośmicki (46 Lukáš Kubáň), 25. Hubert Sadowski (46 Bartosz Waleńcik), 14. Filip Szabaciuk (46 Michal Bezpalec), 47. Dawid Rezaeian (46 Karol Żwir), 23. Filip Laskowski (63 Mateusz Drabiszczak), 89. Iwan Brikner (63 Łukasz Szramowski), 50. Michał Karlikowski (63 Radosław Tuleja), 9. Piotr Kurbiel (63 Daniel Pietraszkiewicz), 7. Hubert Krawczun (81 Jakub Karpiński), 8. Dawid Retlewski (63 Bartosz Florek).
ŁKS Łomża: Adrian Olszewski - Kamil Wenger, Sebastian Weremko, Przemysław Żebrowski, zawodnik testowany, Filip Karmański, Bartosz Bernatowicz, Mateusz Michasiewicz, Patryk Winsztal, Rafał Maćkowski, Lipe.
Szczegóły Widzów: 120.

Stomil Olsztyn przegrał 0:1 w meczu towarzyskim przed rundą wiosenną z ŁKS-em 1926 Łomża, który zajmuje ostatnie miejsce w III lidze w grupie I. Jedyną bramkę w meczu zdobył Hubert Antkowiak.

Podopieczni Bartosza Tarachulskiego rozegrali pierwsze spotkanie sparingowe po powrocie z Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Olsztynianie nie musieli tego spotkania przegrać. Nie dowiemy się już jednak jakby się potoczyły losy spotkania gdyby w 9. minucie spotkania Dawid Retlewski zdobył bramkę. Niestety piłka po strzale głową zatrzymała się jedynie na słupku.

Po wznowieniu drugiej połowy Michał Karlikowski mógł szybko zdobyć gola, ale w idealnej sytuacji spudłował.

W drugiej połowie byliśmy też świadkami przepychanek piłkarzy obydwu klubów. Żółtymi kartkami ukarani zostali m.in. Iwan Brikner oraz Retlewski. Na boisku swoich piłkarzy uspokajał szkoleniowiec Tarachulski, który obawiał się czerwonej kartki i ewentualnych reperkusji na ligę.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem to na naszej połowie piłkę stracił Łukasz Szramkowski, goście wyprowadzili kontrę, która zakończyła się golem Huberta Antkowiaka.

W tym meczu nie testowano żadnych zawodników. Kandydaci do gry w Stomilu mają się pojawić w następnym tygodniu.

W spotkaniu sparingowym nie zagrał Filip Wójcik, który w tym roku nie przygotowuje się z zespołem przez cały czas. Najpierw był kontuzjowany, a ostatnio był chory i sztab szkoleniowy nie chciał ryzykować jego zdrowia i jeden z najlepszych piłkarzy Stomilu z rundy jesiennej w sobotę na Dajtkach wyłącznie biegłą wokół boiska.

Za tydzień (sobota, 10 lutego 2024 roku) Stomil zagra sparing z III-ligowym GKS-em Wikielec.

Przed nami kolejny sparingowy weekend. Seniorskie zespoły Stomilu Olsztyn swoje spotkania rozegrają na olsztyńskich Dajtkach.

IV-ligowe rezerwy Stomilu Olsztyn zagrają już w piątek (2 lutego 2024 roku) wieczorem z Pisą Barczewo. Rywale to aktualni liderzy klasy okręgowej, więc podopiecznych Piotra Gurzędy czeka solidne przetarcie na początku lutego. Początek meczu o godzinie 19:30.

Dzień później (sobota) swoje pierwsze spotkanie sparingowe po “feriach w Dubaju” rozegra Stomil Olsztyn. Olsztynianie po krótkiej przerwie wznowili treningi na Dajtkach i w siłowni. Formę podopiecznych Bartosza Tarachulskiego sprawdzi III-ligowiec ŁKS Łomża.

Rywale zajmują ostatnią pozycję w swoje lidze, ale na wiosnę powinni być silniejszym zespołem. Odpowiedzialnym za uratowanie ŁKS-u przed spadkiem jest trener Marcin Płuska (były trener m.in. Kotwicy Kołobrzeg czy Olimpii Grudziądz).

Byłym piłkarzem Stomilu Olsztyn jest aktualny piłkarzy ŁKS-u Rafał Maćkowski.

Początek meczu o godzinie 12:30.