Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Olimpia Zambrów

22 lutego 2014 r.
godz. 12:00

Stomil Olsztyn 1:2 Olimpia Zambrów
1:0
17' (k) Paweł Łukasik Bramki Kamil Zapolnik 53'
Bartłomiej Dołubizna 85'
ż Karol Żwir kartki
Bramki Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Arkadiusz Koprucki, Arkadiusz Czarnecki, Marcin Warcholak - Łukasz Jegliński, Dawid Szymonowicz, Paweł Głowacki, Karol Żwir, Patryk Kun - Paweł Łukasik (60 Mateusz Jurczak).
Olimpia Zambrów: Piotr Czapliński - Mariusz Gogol (71 Bartosz Sobótka), Łukasz Piłatowski, Rafał Darda, Andrzej Kosiński (71 Paweł Olszewski) - Adrian Mleczek, Bartłomiej Dołubizna, Michał Kuczałek (55 Tomasz Jakuszewski), Łukasz Grzybowski, Michał Steć - Kamil Zapolnik (60 Michał Poduch).
Szczegóły

W sobotę piłkarze pierwszoligowego Stomilu Olsztyn rozegrali dwa mecze sparingowe. Najpierw ulegli drugoligowej Olimpii Zambrów 1:2 (1:0), a następnie wygrali z trzecioligową Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:0 (1:0).

Honorowego gola dla "biało-niebieskich" w meczu z Olimpią zdobył w 17. minucie z rzutu karnego Paweł Łukasik.

Dzięki bramce z 30. minuty Piotra Darmochwała olsztynianie pokonali trzecioligową Pogoń Grodzisk Mazowiecki. W spotkaniu zagrał dwóch zawodników rezerw - Filip Francuz oraz Patryk Nowak.

- Problemem była dzisiejsza dyspozycja moich piłkarzy, ciężko wymienić chociażby dwóch, którzy zagrali na pierwszoligowym poziomie. Biorę to jednak na swoje barki z racji wczorajszego cięższego treningu. Chciałem zobaczyć jak na to zareagują piłkarze, teraz już wiem - kiepsko. Od przyszłego tygodnia zmieniamy rytm treningowy - ocenił dwa spotkania Adam Łopatko, trener Stomilu Olsztyn.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 11:11:02

90' Koniec meczu, Stomil przegrywa 1:2.
85' 1:2!!! Rywale strzałem głową po dośrodkowaniu wychodzą na prowadzenie!
82' Sytuacja sam na sam Arkadiusza Czarneckiego, jednak zamiast gola pozostał jedynie jęk zawodu. Lepszy bramkarz rywali.
73' Faul Karola Żwira na bramkarzu rywali.
70' Dobra okazja dla Stomilu. Niezła wrzutka Karola Żwira, ale na piątym metrze przed bramką z piłką minął się Mateusz Jurczak.
60' Zmiana w Stomilu: Mateusz Jurczak za Pawła Łukasika.
53' Olimpia Zambrów wykorzystuje błąd olsztyńskich obrońców i doprowadza do wyrównania. 1:1!
50' Żółta kartka dla Karola Żwira za pociągnięcie rywala za koszulkę.
46' Rozpoczęła się druga połowa. Stomil bez zmian.
45' Przerwa. Nadal 1:0 dla Stomilu.
38' Kolejna dobra okazja na zdobycie bramki i znowu Patryk Kun ją marnuje
17' Do piłki podszedł sam poszkodowany i wymierzył sprawiedliwość. Paweł Łukasik z rzutu karnego na 1:0 dla Stomilu.
16' Paweł Łukasik pociągany za koszulkę w polu karnym Olimpii przez obrońcę rywala. Sędzia dyktuje jedenastkę i pokazuje przeciwnikowi zasłużoną żółtą kartkę.
10' Pierwszy gol dla Stomilu, tylko że nie został on uznany. Ładną akcję przeprowadził Patryk Kun, podał w pole karne do nadbiegającego Janusza Bucholca, który zdecydował się na odegranie do Karola Żwira. Napastnik Stomilu umieścił piłkę w siatce, lecz sędzia liniowy dopatrzył się minimalnej pozycji spalonej. Nadal 0:0.
8' Dobra sytuacja Patryka Kuna, który posłał piłkę nad poprzeczką w dogodnej sytuacji. To pierwsza okazja Stomilu, w której pachniało bramką. Młody pomocnik olsztyńskiej drużyny powinien był jednak lepiej spisać się w tej sytuacji.
1' Początek spotkania. Obie drużyny powalczą o zwycięstwo.
Skład wyjściowy Stomilu: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Arkadiusz Koprucki, Arkadiusz Czarnecki, Marcin Warcholak - Łukasz Jegliński, Dawid Szymonowicz, Paweł Głowacki, Karol Żwir, Patryk Kun - Paweł Łukasik.
Piłkarze obu zespołów już się rozgrzewają.

O godzinie 12:00 podopieczni Adama Łopatki zagrają z II-ligową Olimpią Zambrów. Po tym spotkaniu Stomil zagra z występująca w III lidze Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Piłkarze Stomilu mają za sobą lżejszy tydzień. "Biało-niebiescy" wchodzą już w rytm treningowy jaki będzie panował w trakcie ligi.

Przypomnijmy, że pierwszy mecz ligowy Stomil zagra z ROW-em Rybnik 7 marca.