Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Pogoń Szczecin

Stomil Olsztyn po dogrywce wygrał z Pogonią Szczecin

Puchar Polski 2011/2012 Olsztyn - stadion Stomilu
17 sierpnia 2011 r.
godz. 17:00

Stomil Olsztyn 1:0 Pogoń Szczecin
0:0
108' Michał Świderski Bramki
Adrian Łuszkiewicz ż
Bramki Stomil Olsztyn: 33. Erwin Sak - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 7. Paweł Głowacki - 9. Łukasz Suchocki, 16. Bartosz Szaraniec, 21. Łukasz Jegliński, 6. Krzysztof Filipek (98, 17. Kamil Bartosiewicz), 13. Radosław Stefanowicz (82, 20. Michał Świderski) - 24. Paweł Łukasik (66, 87. Dominik Kun).
Pogoń Szczecin: 21. Bartosz Fabiniak - 17. Maksymilian Rogalski, 4. Mateusz Szałek, 13. Paweł Grocholski, 10. Piotr Petasz - 18. Daniel Wólkiewicz (76, 30. Łukasz Wójcik), 22. Adrian Łuszkiewicz, 16. Robert Mandrysz, 8. Marcin Klatt, 9. Adam Frączczak - 15. Donald Djoussé (46, 14. Radosław Wiśniewski).
Szczegóły sędziował: Paweł Dreschel (Gdańsk).
widzów: 3.000.

Dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzcę środowego pojedynku Pucharu Polski. Awans zapewnił drużynie młody zawodnik Michał Świderski, który po przebojowej akcji pokonał bramkarza Bartosza Fabiniaka.

Przez dziewięćdziesiąt minut żadna z drużyn nie była wstanie strzelić bramki. Więcej dogodnych sytuacji stworzył sobie Stomil, ale to po akcji Pogoni piłka znalazła się w siatce. Serca olsztyńskich kibiców zadrżały. Sędzia linowy pokazał jednak pozycję spaloną.

- Strzeliliśmy też bramkę i uważam, że była ona prawidłowa. Powinniśmy ten mecz wygrać, ale zrobiliśmy w dogrywce błąd i straciliśmy bramkę, która dała awans rywalom - mówi mocno rozgoryczony Marcin Sasal, trener Pogoni Szczecin. W 108 minucie meczu na przebojową akcję zdecydował się Michał Świderski. Młody zawodnik Stomilu minął trzech piłkarzy Pogoni i pokonał Fabiniaka. Cały stadion oszalał ze szczęścia.

- To moja pierwsza bramka w oficjalnym meczu Stomilu – zaznaczył tuż po zakończeniu spotkania Świderski. - Jestem bardzo zadowolony, że dałem drużynie przejście do następnej rundy. Widziałem, że obrońcy rozjeżdżają mi się na boki, po skrzydle poszedł Suchocki i dodatkowo ściągnął mi zawodnika, więc zdecydowałem się na drybling, uderzyłem i udało się.

- Można było to załatwić wcześniej, ale się nie udało. Było kilka niezłych sytuacji, w których można się było pokusić o bramki, niestety musieliśmy grać 30 minut więcej, co w perspektywie meczu z Jeziorakiem nie jest najlepsze. Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak zwycięstwo. Chłopcy naprawdę zasłużyli na nie swoją grą i ambicją, dzięki której nie ustępowaliśmy zespołowi Pogoni - mówi po meczu Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

Teraz Stomil Olsztyn zagra w kolejnej rundzie z drużyną, która w poprzednim sezonie grała w Ekstraklasie. Losowanie 24 sierpnia, o godz. 23:00 na antenie TVN Turbo.

Mini-relacja live:

120' - Koniec meczu! MAMY AWANS!

109' - GOOOL! Michał Świderski !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

106' - Gramy dalej! Ostatnie 15 minut meczu.

105' - Koniec pierwszej części dogrywki.

98' - Bartosiewicz wszedł za Filipka.

91' - początek dogrywki.

90' - Koniec drugiej połowy. Mamy dogrywkę.

67' - Kun wchodzi za Łukasika.

46' - Początek drugiej połowy.

45' - Koniec pierwszej połowy.

31' - Żółta kartka dla Pawła Łukasika, za kopnięcie piłki po gwizdku.

1' - Początek meczu.

Wyjściowy skład: Erwin Sak - Arkadiusz Koprucki, Paweł Baranowski, Janusz Bucholc, Bartosz Szaraniec
Radosław Stefanowicz, Paweł Głowacki, Łukasz Jegliński, Krzysztof Filipek, Paweł Łukasik, Łukasz Suchocki.

Już o godz. 17:00 w środę rozpocznie się pucharowy pojedynek Stomilu Olsztyn z Pogonią Szczecin. Portowcy do Olsztyna nie przyjadą w najsilniejszym składzie. Czy to pozwoli na osiągnięcie zwycięstwa?

Piłkarze Stomilu Olsztyn na pewno nie patrzą na skład Pogoni Szczecin. Doskonale zdają sobie sprawę, że wszystko zależy od ich postawy na boisku. Sobotnie spotkanie pokazało, że można zagrać bardzo dobry mecz i wygrać. Tylko trzeba wyeliminować przestoje jakie przydarzają się podopiecznym Zbigniewa Kaczmarka.Pogoń Szczecin może to lepiej wykorzystać niż Stal Stalowa Wola.

W spotkaniu nie wystąpi Paweł Baranowski, który już w meczu pucharowym będzie pauzował za czerwoną kartkę otrzymaną w ostatnim meczu ligowym. Kontuzjowany nadal jest Daniel Michałowski. Szansę debiutu zapewne otrzyma Kamil Bartosiewicz, który już jest potwierdzony do gry w naszym klubie.

Pogoń Szczecin do Olsztyna przyjeżdża w osłabionym składzie. Na boisku nie zobaczymy Błażeja Radlera, Dawida Kucharskiego (obydwaj kontuzje), Ediego Andraliny czy Bartosza Ławy (nie otrzymali powołania na mecz).

- Myślę, że dysponujemy na tyle mocną kadrą, że w meczu z OKS-em poradzą sobie ci piłkarze, którzy nie mieli okzji gry w meczach ligowych - powiedział Marcin Sasal, trener Pogoni Szczecin.

Dla Pogoni będzie to debiut tegorocznej edycji Pucharu Polski. Stomil Olsztyn wcześniej wygrywał na wyjeździe z ŁKS Łomża (3:2 - red.) oraz z Huraganem Morąg (1:0 - red.).