Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Radomniak Radomno

Wygrana w hicie sezonu

2007/2008 - Trzecia liga Olsztyn - stadion Stomilu
Stomil Olsztyn 1:0 Radomniak Radomno
0:0
55' Łukasz Harmaciński Bramki
ż Grzegorz Lech
ż Łukasz Harmaciński
kartki Michał Lewandowski ż
Arkadiusz Oziewicz ż
Bramki Stomil Olsztyn: Grygorowicz Spychała Aziewicz Zakierski Rzeźnikiewicz Podhorodecki Mikłowski [ 46' Frankowski ] Lech Harmaciński [ 73' Szostek ] Łukasik [ 75' Szypulski ] Suchocki [ 89' Różowicz ]
Radomniak Radomno: Banasiak Wachowicz Michalski Lewandowski Boryczka Rosłaniec Wlazło [ 60' Majewski ] Oziewicz [ 59' Janik ] Barzyński Tarnowski Szary [ 82' Skorupka ]
Szczegóły Sędzia: Marcin Słupiński (Łódź)
Widzów: 3500 (200 gości)

Prawie 3,5 tys. widzów oglądało trzecioligowy pojedynek pomiędzy OKS 1945 a Radomiakiem Radom. Olsztynianie wygrali 1:0 po bramce Łukasza Harmacińskiego.

Na prestiżowy mecz z Radomiakiem najzagorzalsi fani OKS przygotowali specjalną oprawę, kosztującą prawie 6 tys. zł. O randze tego pojedynku wiedzieli także piłkarze obydwu drużyn, którzy nie mogą zaliczyć rundy rewanżowej do udanych. - Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa jak wody na pustyni - mówił tuż po meczu Andrzej Nakielski, szkoleniowiec OKS. O wygraną nie było wcale łatwo, a pojedynek nie stał na wysokim poziomie. Co nie oznacza, że nie brakowało w nim emocji. Olsztynianie zaatakowali już od pierwszych minut (w składzie zabrakło kontuzjowanych Jacka Gabrusewicza i Daniela Michałowskiego), jednak futbolówka po strzałach Łukasza Suchockiego i Łukasza Harmacińskiego nie znalazła drogi do bramki rywali. Jednak to goście w tej części pojedynku byli bliżsi strzelenia gola - w sytuacji sam na sam Arkadiusza Oziewicza z Bartoszem Grygorowiczem zwycięską ręką wyszedł golkiper OKS. - W przerwie trener Nakielski przeprowadził z nami męską rozmowę - mówi Paweł Podhorodecki, pomocnik OKS. - Cieszę się, że w końcu przerwaliśmy tę klątwę remisów.

Na efekty nie trzeba było długo czekać, ale tradycyjnie w polu karnym przeciwników naszym zawodnkom brakowało zimnej krwi. Paweł Łukasik zamiast zagrać do idealnie wybiegającego Grzegorza Lecha zdecydował się niepotrzebnie na indywidualną akcję, zaś chwilę później Lech z najbliższej odległości strzelił w słupek. Olsztynianie objęli prowadzenie po strzale z głowy Łukasza Harmacińskiego (po raz pierwszy w III lidze wybiegł w podstawowym składzie), ale na uwagę zasługuje także dobra postawa Łukasza Suchockiego. Napastnik OKS najpierw ograł obrońcę gości, a następnie biegnąc przy linii końcowej boiska prezycyjnie dośrodkował na głowę Harmacińskiego. W ekipie Radomiaka wystąpił Zbigniew Wachowicz, który w drużynie Stomilu Olsztyn grał jesienią 1996 roku. - Nic się tu nie zmieniło - mówi zawodnik. - Nie widziałem jedynie trzech dziewczyn, które zawsze siadały w stałym miejscu, a my nazywaliśmy je sarenkami (śmiech). A tak na poważnie to drużyna z Warmii i Mazur to ciekawy kolektyw młodych zawodników. Gdybyśmy wykorzystali sytuacje z pierwszej połowy, wynik z pewnością byłby inny. Już w najbliższą środę w Elblągu odbędą się derby województwa warmińsko-mazurskiego pomiędzy tamtejszą Olimpią a OKS 1945. Początek spotkania o godz. 15.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Już w najbliższą sobotę na stadionie przy alei Piłsudskiego odbędzie się mecz okrzyknięty hitem rundy wiosennej w Olsztynie - zapowiadają się nie tylko emocje sportowe, ale także i kibicowskie. Przeciwnikiem Olsztynian będzie Radomiak Radom.

Stomil - Radomiak - zapraszamy na mecz!OKS 1945 Olsztyn po serii trudnych meczów z czołowymi zespołami ligi spadł na 4. miejsce w tabeli piłkarskiej III ligi. Najblizsze spotkanie z 8. w tabeli Radomiakiem Radom nabiera istotnej wagi: ewentualne zwycięstwo Olsztynian przerwie serię czterech pechowych meczów bez zwycięstwa i spowoduje, że drużyna pozostanie jednym z głównych kandydatów do awansu. Kolejna strata punktów spowoduje zwiększenie dystansu do czołówki i znacznie utrudni awans. Piłkarze zapowiadają walkę o zwycięstwo w nadchodzącym spotkaniu, a nieść ich będzie doping publiczności, która zapewne bardzo licznie zjawi się na stadionie.

Przed spotkaniem kibice Stomilu rozwiesili w mieście setki plakatów zachęcających do przyjścia na stadion. Wyprzedane zostają ostatnie sztuki biletów przeznaczone do przedsprzedaży. Swój liczny przyjazd zapowiadają także kibice gości. Emocjom piłkarskim towarzyszyć będzie efektowna, najdroższa w historii piłki w regionie oprawa na trybunach, której szczegóły ciągle pozostają w ścisłej tajemnicy. Jedno jest jednak wiadome: nie uda się ona bez nas - kibiców. Niezbędnym do jej zaprezentowania jest wypełniony po brzegi Sektor Biało-Niebieski. Wszystkich najwierniejszych, a także i tych, co nie zaznali jeszcze atmosfery sektora zachęcamy do przyjścia na trybunę odkrytą!

Gorąco zapraszamy na mecz wszystkich kibiców i pasjonatów sportu w regionie. Gwarantujemy, że spotkanie pozostanie na długo w naszej pamięci!

Informacja dla kibiców: Na sektorze biało-niebieskim meldujemy się z godzinnym wyprzedzeniem! Tak, żeby każdy już o 15.30 był na sektorze i mógł od samego początku obejrzeć mecz. Wejście z powodu dużego zainteresowania kibiców, będzie trwało dłużej niż to bywa przy mniej prestiżowych spotkaniach.