Relacja z meczu Stomil Olsztyn (jm) - AP Jagiellonia Białystok (jm)

Stomil Olsztyn (jm) 5:2 AP Jagiellonia Białystok (jm)
26' Bartosz Florek
33' Jakub Brdak
37' Mateusz Sobotka
45' Jakub Brdak
79' Seweryn Strzelec
Bramki Alex Protaziuk 57'
Stanisław Ubermanowicz 78'
ż Bartosz Florek kartki Kacper Piórkowski ż
Kacper Skok ż
Kacper Piórkowski ż
Kacper Piórkowski cz
Bramki Stomil Olsztyn (jm): 42. Rafał Olszewski (90, 42. Olaf Wiśniewski) - 65. Oskar Wojnach, 61. Igor Zapałowski, 60. Adrian Morawski, 20. Mateusz Drabiszczak - 52. Jakub Babalski (79, 54. Dawid Drzewiecki), 14. Mateusz Szenfeld (60, 70. Jakub Liter) - 68. Mateusz Sobotka (46, 67. Jakub Banul; 75, 17. Konrad Gawryś), 55. Jakub Brdak (65, 53. Marcel Abramczyk), 69. Bartosz Florek - 64. Seweryn Strzelec (90, 58. Jakub Rudnicki).
AP Jagiellonia Białystok (jm): 12. Maksymilian Ciesielczuk - 17. Alex Protaziuk, 14. Kacper Piórkowski, 36. Miłosz Skowronek, 18. Jakub Lewicki (70, 31. Stanisław Ubermanowicz), 11. Damian Wojdakowski (57, 33. Mateusz Baranowski), 7. Sebastian Dąbrowski (76, 27. Daniel Siemieniuk), 9. Mateusz Celmer, 6. Bartosz Bernatowicz, 10. Szymon Żabiuk, 20. Kacper Skok.
Szczegóły

Stomil Olsztyn wygrał z dotychczasowym liderem swojej grupy w Centralnej Lidze Juniorów AP Jagiellonią Białystok 5:2. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Jakub Brdak dwie oraz Bartosz Florek, Mateusz Sobotka i Seweryn Strzelec.

Początek meczu należał ewidentnie do Jagiellonii. Zawodnicy gości mieli olbrzymią przewagę w środku pola, więc co chwilę stwarzali sobie dobre okazje do zdobycia gola. I w pierwszych 20 minutach takich było co najmniej 5, ale za każdym razem rywalom brakowało szczęścia czy skuteczności. Przede wszystkim jednak świetnie w bramce spisywał się Rafał Olszewski, który dwoił się i troił, by nie wpuścić bramki.

Jagiellonia atakowała, ale wynik meczu w pierwszej swojej akcji otworzył Stomil. Na środku boiska przebitkę wygrał Seweryn Strzelec, który odegrał na prawe skrzydło. Tam z głębi pola Mateusz Sobotka wrzucił piłkę w pole karne, a zamykający akcję Bartosz Florek ładnym uderzeniem z powietrza pokonał Maksymiliana Ciesielczuka. W 33. minucie Bartosz Bernatowicz w bardzo niefrasobliwy sposób stracił piłkę na środku boiska, którą zabrał mu Jakub Brdak. Kapitan Stomilu popędził w stronę bramki, minął wychodzącego Ciesielczuka i spokojnie podwyższył na 2:0. Chwilę później wbiegł w niego z całym impetem Kacper Piórkowski, co mogło skończyć się czerwoną kartką, ale ostatecznie stanęło tylko na żółtej. Jagiellonia nie zdążyła przeprowadzić jednej akcji, a już przegrywała trzema golami. W środku pola Mateusz Szenfeld zdecydował się rozciągnąć grę na prawo do Mateusza Sobotki, który z około 20 metrów zdecydował się na strzał lewą nogą w środek bramki, ręce przed interwencją schował Maksymilian Ciesielczuk, a piłka spokojnie wpadła pod poprzeczkę. W 45. minucie po faulu na Florku rzut wolny z lewej strony wybijał Igor Zapałowski. Obrońca Stomilu wrzucił na dalszy słupek, gdzie czekał niepilnowany Mateusz Sobotka. Prawoskrzydłowy odegrał głową do środka, gdzie czekał w powietrzu Jakub Brdak, który kolejną główką z bliska wpakował piłkę do siatki. Stomil na przerwę schodził z 4-bramkowym prowadzeniem, mimo że więcej dogodnych sytuacji do zdobycia gola stworzyła sobie Jagiellonia.

W 57. minucie honorową bramkę zdobyła Jagiellonia. Po dwójkowej akcji prostopadłe podanie dostał Alex Protaziuk, który z bliska nie dał w końcu szans olsztyńskiemu bramkarzowi na kolejną skuteczną interwencję. W 65. minucie po zamieszaniu w polu karnym z 5 metrów piłkę do bramki wpakował silnym strzałem Mateusz Celmer, ale sędzia liniowy pokazał pozycję spaloną napastnika Jagiellonii. W 78. minucie miny olsztyńskim kibicom nieco zrzedły. Sprzed pola karnego ładnym penetrującym podaniem popisał się Szymon Żabiuk, a wbiegający z lewej obrony Stanisław Ubermanowicz mocnym strzałem od poprzeczki zmniejszył wynik do 4:2. Stomil odpowiedział fenomenalnie. W środku pola niezdecydowanie dwóch pomocników wykorzystał Konrad Gawryś, który przejął piłkę, wyłożył ją Sewerynowi Strzelcowi, a ten w sytuacji sam na sam ustalił wynik meczu na 5:2. Słowa uznania należą się olsztyńskiemu bramkarzowi, który rozegrał chyba mecz życia, broniąc w trudnych i beznadziejnych sytuacjach.

Stomil ostatecznie zajął 2. miejsce w tabeli grupy A Centralnej Ligi Juniorów U-17. Niestety do zwycięstwa w rozgrywkach zabrakło korzystnego rezultatu w meczu SMS-u Łódź ze Zniczem Pruszków (łodzianie wygrali na wyjeździe 6:1). Jagiellonia, która prowadziła w rozgrywkach od 1. kolejki, zajęła ostatecznie dopiero 4. miejsce. Ten wynik to ogromny sukces naszej drużyny, który olsztyńskim kibicom daje wiele radości.

kot

Juniorzy młodsi Stomilu Olsztyn zagrają ostatnie spotkanie grupowe w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Na olsztyńskich Dajtkach zmierzą się z liderem AP Jagiellonią Białystok. Początek piłkarskich emocji o godz. 15.

Stomil Olsztyn cały czas ma szanse na zajęcie pierwszego miejsca w grupie A Centralnej Ligi Juniorów U-17. Żeby tak się stało to w sobotnie popołudnie podopieczni Adama Zejera muszą wygrać z liderem z Białegostoku oraz liczyć, że punkty straci UKS SMS Łódź w starciu ze Zniczem Pruszków. W środku tego tygodnia UKS SMS wygrał 4:1 u siebie z tą drużyną.

Stomil w pierwszym meczu z Jagiellonią przegrał na wyjeździe 0:4. Teraz czas na rewanż i walkę do samego końca. Drużyny prowadzone przez Zejera charakteryzuje zawsze ambicja i wola walki, więc możemy się spodziewać, że w sobotę Stomil zrobi wszystko, żeby awansować do najlepszej czwórki sezonu.

W ostatnim meczu seniorów Stomilu kciuka złamał Jakub Brdak, ale w tym meczu zagra. Ma założoną specjalną ortezę i jest gotowy wystąpić od pierwszej minuty w meczu. Z występów na dłuższy czas cały wyłączeni są Dawid Grablewski oraz Mateusz Błaut.