Artykuł

Herb Stomilu, fot. Artur Szczepański

Herb Stomilu, fot. Artur Szczepański

Stomil SA dokapitalizowany kwotą 500 tysięcy złotych

06.11.18 11:45   em   7  

Rada Miasta Olsztyn przyjęła uchwałę, na mocy której spółka Stomil Olsztyn będzie miała podwyższony kapitał zakładowy.

Obecnych na sesji było 24 radnych (na 25). Wszyscy zagłosowali jednogłośnie.

Olsztyński klub został dokapitalizowany kwotą 500 000 złotych. Pieniądze na podwyższenie kapitału wyłoży gmina Olsztyn.

Teraz decyzję o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki maja podjąć jej właściciele. Na czwartek rano zaplanowano walne zebranie. Pieniądze na koncie klubu powinny pojawić się w piątek, a to pozwoli na dokonanie zaległych przelewów dla pracowników Stomilu. Podczas zebrania właścicielskiego spółki ma być zaprezentowany audyt oraz program rozwoju klubu na lata 2019-2023.

Uzasadnienie:

Podwyższenie kapitału zakładowego pozwoli zwiększyć wiarygodność Spółki w obrocie gospodarczym, ustabilizować sytuację finansową, a także będzie sygnałem dla otoczenia biznesowego i społecznego skupionego wokół Stomilu Olsztyn S.A., że główny akcjonariusz, czyli Gmina Olsztyn, poważnie traktuje sprawy spółki i pragnie wzbudzić Jej zaufanie u obecnych i potencjalnych partnerów biznesowych Klubu, organizatora rozgrywek Fortuna 1 Ligi tj. Polskiego Związku Piłki Nożnej a także sportowców.

Sam kapitał zakładowy stanowi podstawę majątkową spółki i odpowiedzialności wobec zawodników, pracowników oraz innych wierzycieli. Ze względu na rozdrobnienie polskiego rynku sponsoringu sportowego oraz warunki infrastrukturalne, odbiegające od tych panujących w innych miastach, których drużyny występują na centralnym szczeblu rozgrywek piłkarskich w Polsce, które z przyczyn obiektywnych i niezależnych od Gminy Olsztyn nie ulegną natychmiastowej poprawie, jedynym sposobem na podniesienie wiarygodności i utrzymanie zespołu w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi oraz zwiększenie przychodów Spółki (m.in. z reklam, sponsoringu oraz sprzedaży wyróżniających się zawodników) jest podniesienie jej kapitału zakładowego.

Warto również nadmienić, iż Stomil Olsztyn S.A. nie zajmuje się wyłącznie rozgrywkami piłki nożnej mężczyzn na profesjonalnym poziomie 1 ligi. Spółka prowadzi również działalność w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży, a także jest fundatorem Fundacji Akademii Stomil Olsztyn. Łącznie obydwa podmioty bezpośrednio związane z Klubem, szkolą około 600 chłopców i dziewczynek.


Tagi: Stomil Olsztyn


Komentarze

 1. 06.11.18 20:33 SzEFoo

  Przecież już przed wyborami Grzymek obiecał te 500tys zł. Dzięki temu i murawie dostał na pewno więcej głosów podczas wyborów. Teraz dopiero zobaczymy co dobrego zrobi dla tego klubu...

 2. 06.11.18 20:20 czerkasow

  Dokapitalizowanie spółki to tylko kroplówka, która zadziała na chwilę. Ciągle powtarzam że miasto Olsztyn powinno się określić ile rocznie będzie dawało na Stomil jako właściciel. Na razie jest to działanie pod publiczkę.

 3. 06.11.18 17:08 krzyżak

  I fajnie. Miejmy nadzieję ze to początki normalności w klubie. Tylko 1 milion. Moze od razu 7 albo 15? Teraz to sobie mozesz fantasmagorie opowiadać. A tak w ogóle to chyba statystyki w ilości komentarzy chyba chcesz pobić.

 4. 06.11.18 12:28 Dyrektor OKS 1945

  i jak co roku granie do końca o utrzymanie zero rozwoju a kiedyś klub robił awanse ale wtedy byli inni ludzie ludzie sukcesu a następcy przyszli myśleli że są mądrzy wyrzucili starych i co jest jest cyrk cyrk abraszki

 5. 06.11.18 12:24 Dyrektor OKS 1945

  czesiek dałby milion to jest argument nie do obalenia

 6. 06.11.18 12:23 Dyrektor OKS 1945

  tylko nie wydajcie na głupoty na przykład a wypłatę dla jonasza wypłaty

 7. 06.11.18 12:22 Dyrektor OKS 1945

  nie wierzę w co będę czytał zaraz zlecą się fanatycy grzybowicza jak muchy do gówna i będą piać z zachwytu jak kogut o 5 rano że wszystkie kury jego

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!