Relacja z meczu Stomil Olsztyn (jm) - Korona Kielce (jm)

1/4 finału MP Olsztyn
Stomil Olsztyn (jm) 4:1 Korona Kielce (jm)
1:1
10' (k) Arkadiusz Mroczkowski
62' (s) Norbert Matuszak
70' Patryk Nowak
80' Mateusz Musiński
Bramki Kamil Kobryń 25'
ż Wojciech Dziemidowicz
ż Karol Żwir
ż Mateusz Sienikowski
Bramki Stomil Olsztyn (jm): 82. Krystian Burzyński - 18. Wiktor Abramczyk (80, 15. Damian Skrodzki), 5. Adrian Żukiewicz, 20. Jakub Górski, 3. Wojciech Dziemidowicz - 2. Karol Żwir (71, 8. Artur Siemaszko), 10. Arkadiusz Mroczkowski, 4. Bartosz Bartkowski (66, 17. Mateusz Sienikowski), 19. Dawid Szymonowicz (32, 9. Patryk Nowak; 75, 7. Mateusz Musiński), 11. Piotr Wypniewski (56, 11. Michał Wiśniewski) - 6. Patryk Kun.
Korona Kielce (jm): 1. Norbert Matuszak - 6. Krystian Bożęcki, 20. Tomasz Skuza, 22. Arkadiusz Piotrowicz (53, 10. Wojciech Skrzyniarz), 5. Artur Merchut - 3. Paweł Kmiecik (48, 11. Karol Szustak), 8. Radosław Szmalec (77, 15. Paweł Anioł), 4. Maciej Załęcki (62, 14. Albert Dziubek), 17. Marcin Cebula, 19. Kamil Kobryń (71, 7. Dominik Lis) - 9. Hubert Laskowski.
Szczegóły widzów: 150.

Juniorzy młodsi Stomilu Olsztyn wygrali w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału mistrzostw Polski z Koroną Kielce 4:1 (1:1) i awansowali do półfinału, gdzie zmierzą się ze zwycięzcą dwumeczu GKS Bełchatów - Mazur Karczew.

Od początku spotkanie stało na wyrównanym poziomie. W 10. minucie Karol Żwir został sfaulowany w polu karnym, a "jedenastkę" na bramkę pewnym strzałem zamienił Arkadiusz Mroczkowski. Goście po stracie gola nie załamali się i piętnaście minut później doprowadzili do wyrównania. Poważny błąd popełnił Wiktor Abramczyk, który wykorzystał Kamil Kobryń i z pięciu metrów strzałem głową pokonał Krystiana Burzyńskiego. Od tego momentu gra się zaostrzyła, a boisko w 32. minucie gry z powodu kontuzji musiał opuścić Dawid Szymonowicz.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. W 62. minucie Bartosz Bartkowski dograł piłkę z rzutu rożnego w pole karne, fatalny błąd popełnił bramkarz kielczan Norbert Matuszak, który skierował futbolówkę do własnej bramki. Stomil trzeciego gola w tym spotkaniu zdobył na dziesięć minut przed końcem meczu. Michał Wiśniewski dośrodkował w pole karne, a Patryk Nowak strzałem plecami pokonał golkipera Korony. Ostatnie słowo w tym meczu należało do Mateusza Musińskiego, który z bliskiej odległości strzelił czwartego gola dla Stomilu.

Jutro o godzinie 11:00 piłkarze juniorów młodszych Stomilu Olsztyn rozegrają spotkanie rewanżowe w 1/4 finału mistrzostw Polski z Koroną Kielce. Mecz odbędzie się na sztucznym boisku na Dajtkach.

W pierwszym meczu, który w niedzielę odbył się w Kielcach "biało-niebiescy" pokonali swoich rywali 3:2, a bramki dla olsztynian zdobywali Karol Żwir, Wojciech Dziemidowicz oraz Mateusz Musiński.

- Będziemy walczyli na 100% swoich możliwości. Chcemy awansować dalej - mówi przed meczem trener Adam Łopatko.

Korona to zwycięzca świętokrzyskiej ligi juniorów. W 20 meczach podopieczni Tomasza Wilmana zdobyli 58 punktów, strzelili 120 bramek i stracili cztery. W kadrze kieleckiego klubu nie znajduje się żaden młodzieżowy reprezentant Polski. W Koronie gra dwóch zawodników, którzy mają za sobą występy w Młodej Ekstraklasie - Marcin Cebula (7 meczów) i Piotr Rogala (4 mecze i 1 gol).

Zwycięzca tego dwumeczu zmierzy się w 1/2 finału MPJM z wygranym rywalizacji GKS Bełchatów - Mazur Karczew (w pierwszym meczu wygrali bełchatowianie 2:1).