Relacja z meczu Korona Kielce (jm) - Stomil Olsztyn (jm)

1/4 finału MP Kielce (stadion przy ul. Szczepaniaka)
Korona Kielce (jm) 2:3 Stomil Olsztyn (jm)
Bramki Karol Żwir 39'
Wojciech Dziemidowicz 62'
Mateusz Musiński 68'
kartki Dawid Szymonowicz ż
Bramki Korona Kielce (jm): Norbert Matuszak – Damian Pietras, Tomasz Skuza, Artur Merchut, Krystian Bożęcki – Paweł Kmiecik (54 Albert Dziubek), Marcin Cebula (71 Paweł Anioł), Maciej Załęcki (65 Dominik Lis), Radosław Szmalec (54 Wojciech Skrzyniarz, 60 Arkadiusz Piotrowicz) – Hubert Laskowski (78 Karol Płusa), Kamil Kobryń (47 Karol Szustak).
Stomil Olsztyn (jm): Krystian Burzyński - Bartosz Bartkowski, Adrian Żukiewicz, Jakub Górski, Wojciech Dziemidowicz (80 Wiktor Abramczyk) - Patryk Kun, Arkadiusz Mroczkowski, Dawid Szymonowicz (75 Artur Siemaszko), Karol Żwir (77 Mateusz Sienikowski), Piotr Wypniewski (63 Patryk Nowak) - Mateusz Musiński (70 Michał Wiśniewski).

Juniorzy młodsi Stomilu Olsztyn wygrali w pierwszym meczu 1/4 finału z Koroną Kielce 3:2 (1:0). Bramki dla naszej drużyny strzelili Karol Żwir, Wojciech Dziemidowicz oraz Mateusz Musiński.

Od początku meczu stroną przeważającą byli piłkarze Stomilu Olsztyn, jednak żadna z ich akcja nie przyniosła efektu. Kielczanie mogli wyjść na prowadzenie w 18. minucie, ale doskonałej sytuacji nie wykorzystał Hubert Laskowski. W odpowiedzi strzał Mateusza Musińskiego z trudem obronił golkiper gospodarzy. Minutę przed końcem pierwszej połowy Karol Żwir znalazł się w sytuacji sam na sam z Norbertem Matuszakiem i nie miał problemów z jego pokonaniem.

Druga połowa to również dominacja Stomilu - swoje sytuacje mieli m.in. Żwir oraz Musiński. W 58. minucie Korona doprowadziła do wyrównania za sprawą Karola Szustaka. Cztery minuty później Wojciech Dziemidowicz najlepiej zachował się w polu karnym rywali i strzelił drugiego gola dla olsztynian. W 67. minucie było 2:2, kiedy to Krystiana Burzyńskiego pokonał Marcin Cebula. Chwilę później Musiński zdobył trzecią bramkę dla Stomilu i taki wynik utrzymał się do końca meczu.

Już w niedzielę (17 czerwca) juniorzy młodsi Stomilu Olsztyn zagrają z Koroną Kielce w 1/4 finału mistrzostw Polski. Mecz odbędzie się na stadionie przy ul. Szczepaniaka w Kielcach o godzinie 12:00.

Korona to zwycięzca świętokrzyskiej ligi juniorów. W 20 meczach podopieczni Tomasza Wilmana zdobyli 58 punktów, strzelili 120 bramek i stracili cztery. W kadrze kieleckiego klubu nie znajduje się żaden młodzieżowy reprezentant Polski. W Koronie gra dwóch zawodników, którzy mają za sobą występy w Młodej Ekstraklasie - Marcin Cebula (7 meczów) i Piotr Rogala (4 mecze i 1 gol).

Spotkanie rewanżowe odbędzie się w czwartek (21 czerwca) o godzinie 11:00 na boisku na Dajtkach. Zwycięzca tej rywalizacji 25 i 29 czerwca zagra z wygranym dwumeczu Mazur Karczew - GKS Bełchatów.