Relacja z meczu Stomil Olsztyn (jm) - Zabkovia Ząbki (jm)

Sensacyjna porażka z Ząbkovią

CLJ U-17 - wiosna 2021 (4. kolejka, 5.V.2021 r.) Stadion Stomil Olsztyn (jm)
Stomil Olsztyn (jm) 1:2 Zabkovia Ząbki (jm)
1:1
19' Jakub Brdak Bramki Oliwier Antoniewicz 23'
Michał Swat 43'
Bramki Stomil Olsztyn (jm): 42. Rafał Olszewski - 17. Konrad Gawryś, 60. Adrian Morawski (69, 52. Jakub Babalski), 61. Igor Zapałowski (76, 64. Seweryn Strzelec), 65. Oskar Wojnach - 14. Mateusz Szenfeld, 53. Dawid Grablewski, 20. Mateusz Drabiszczak (69, 70. Jakub Liter) - 67. Jakub Banul (58, 68. Mateusz Sobotka), 69. Bartosz Florek, 55. Jakub Brdak.
Zabkovia Ząbki (jm): 1. Cezary Wachnnik - 2. Rafał Mazurczak, 4. Kuba Bociek, 5. Mateusz Wiśniewski, 3. Wiktor Kożuchowski - 7. Michał Swat (76, 16. Jakub Lis), 6. Maciej Roguski (46, 17. Kacper Pawłowski), 8. Jakub Kodeniec, 11. Jakub Szczepocki - 10. Bartosz Lelito, 9. Oliwier Antoniewicz (64, 14. Krystian Kralski).

W Centralnej Lidze Juniorów U-17 Stomil Olsztyn przegrał u siebie 1:2 z zajmującą przed tą kolejką ostatnie miejsce w tabeli Ząbkovią Ząbki. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Jakub Brdak.

Pierwsza połowa, oprócz kilkunastu minut, to niestety przewaga niedokładności, dużej liczby błędów i zwyczajnej kopaniny. W 5. minucie Mateusz Szenfeld dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale Jakub Brdak uderzył głową o wiele za lekko. Trzy minuty później w walce o piłkę kapitan naszej drużyny został kopnięty w głowę przez Rafał Mazurczaka, ale sędzia nie zdecydował się na pokazanie kartki. Chwilę później ponownie dośrodkowywał Szenfeld, tym razem z wolnego, lecz i tym razem w stronę bramki Ząbkovii poleciało zbyt lekkie uderzenie Dawida Grablewskiego. Ząbkovia próbowała się odgryzać, m.in. groźnie z dystansu uderzał Oliwier Antoniewicz. W 17. minucie Antoniewicz wykorzystał błąd Adriana Morawskiego na środku boiska, minął Igora Zapałowskiego i gnał sam na sam kilkadziesiąt metrów, jednak w ostatniej chwili piłkę zabrał mu Oskar Wojnach. W 19. minucie długą piłkę za linię defensywy Ząbkovii posłał Dawid Grablewski, dopadł do niej Jakub Brdak, przelobował wysuniętego za pole karne Cezarego Wachnika i spokojnie umieścił piłkę w pustej bramce.

Gol dla gospodarzy okazał się ich utrapieniem. W 23. minucie Ząbkovia wyrównała. Po dośrodkowaniu z lewej strony w polu karnym niepilnowany Oliwier Antoniewicz uderzył z powietrza przy dalszym słupku i wyrównał wynik meczu. Chwilę później Wiktor Kożuchowski minął Konrada Gawrysia przed polem karnym, ale jego strzał został zablokowany, a po 10 minutach groźnie uderzał z wolnego nad bramką. W 42. minucie kolejny błąd przydarzył się Morawskiemu, którego ograł Bartosz Lelito. Zawodnik Ząbkovii przerzucił piłkę nad Rafałem Olszewskim, ale z linii wybił ją dopiero Zapałowski. Prawdziwe nieszczęście nadeszło sekundy później, kiedy z rzutu rożnego bezpośredniego gola zdobył Michał Swat, przez co Stomil na przerwę schodził, przegrywając z przystępującą do tego meczu z zerowym dorobkiem punktowym Ząbkovią.

W 51. minucie Brdak wystawił Grablewskiemu, ale ten strzelił zza pola karnego w środek bramki rywali. 3 minuty później Jakub Kodeniec podał do Kacpra Pawłowskiego, w międzyczasie błąd popełnił Zapałowski, rezerwowy Ząbkovii wychodził już sam na sam, ale w ostatniej chwili ofiarnie wślizgiem Stomil uratował Morawski. Za chwilę Szenfeld zagrał długą piłkę przez całe boisko, na 15. metrze Brdak zderzył się z Wachnikiem, a do pustej bramki od słupka strzelił Bartosz Florek, jednak wcześniej sędzia odgwizdał faul kapitana olsztynian na bramkarzu Ząbkovii. W 68. minucie Stomil powinien był wyrównać. Z prawej strony z wolnego wrzucał Szenfeld, Florek trącił piłkę głową, a z metra w słupek uderzył Morawski. W 79. minucie uderzenia z dystansu próbował Mateusz Sobotka. W 83. minucie ładnie piłkę przeciwnikowi zabrał Brdak, wrzucił lewą nogą na dalszy słupek, gdzie Seweryn Strzelec uderzał głową obok bramki. W doliczonym czasie gry jeszcze z wolnego próbował Grablewski, ale na raty jego strzał obronił Wachnik.

Stomil próbował przez większość meczu gry długimi podaniami, które nie przynosiły żadnego efektu. Było to z pewnością najsłabsze spotkanie podopiecznych Adama Zejera w rundzie wiosennej Centralnej Ligi Juniorów. W 6. meczu pierwsze punkty zdobyła dziś Ząbkovia Ząbki.