Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Stomil rozpoczyna współpracę z 6 klubami z regionu

15.10.22 18:30   em   0  

Stomil Olsztyn rozpoczął współpracę z siedmioma klubami z województwa warmińsko-mazurskiego. To efekt wspólnego projektu z fundacją PKO BP na rzecz integracji dzieci w regionie poprzez treningi piłkarskie.

Integracja i adaptacja dzieci i młodzieży poprzez treningi piłkarskie w siedmiu powiatach województwa warmińsko-mazurskiego to element współpracy akademii olsztyńskiego drugoligowca i fundacji PKO BP.

Dzieci i młodzież, które przybyły z Ukrainy do naszego kraju u będą miały większy dostęp do profesjonalnych treningów piłkarskich. To efekt wspólnego projektu Akademii Sportu Stomil Olsztyn, Fundacji PKO BP oraz samorządów i klubów piłkarskich z Warmii i Mazur.

Stomil, jako największy klub w regionie, będzie koordynował wykonanie projektu. W jego realizację zaangażowanych będzie sześć klubów z naszego województwa. Do projektu przystąpili: Start Nidzica, Granica Kętrzyn, Mrągowia Mrągowo, Rona Ełk, Znicz Biała Piska oraz Błękitni Pasym.

- Bardzo dziękujemy, że zostaliśmy włączeni do tego programu, także nowemu zarządowi Stomilu. Trochę się zmieniło, nie jesteśmy już traktowani z pozycji siły, ale jako partner i myślę, że tylko w ten sposób jesteśmy budować dobrą piłkę - mówił Karol Lizurej, prezes Granicy Kętrzyn.

Środki finansowe, które będą przeznaczane między innymi na sprzęt czy inne pomoce treningowe, to także pieniądze, z których skorzystają polskie dzieci, trenujące w klubach z regionu.

Patronite Zostań patronem stomil.olsztyn.pl! Doceniasz naszą pracę? Chcesz więcej ciekawych materiałów? Wspieraj nas tutaj: https://patronite.pl/stomilolsztynpl

Tagi: Stomil Olsztyn, AS Stomil Olsztyn, Start Nidzica, Granica Kętrzyn, Mrągowia Mrągowo, Rona Ełk, Znicz Biała Piska, Błękitni Pasym


Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!