Stomil wygrał z Jeziorakiem. Fot. Bart

Stomil wygrał z Jeziorakiem Iława

19.02.23 16:15   kyn   0

Stomil Olsztyn wygrał ostatni sparing przed startem rundy wiosennej z występującym w IV lidze Jeziorakiem Iława 4:0. Mecz odbył się w Biskupcu na sztucznej nawierzchni.

Piłkarze Stomilu Olsztyn mają za sobą intensywny weekend. Podopieczni Szymona Grabowskiego w dwa dni rozegrali dwie gry kontrolne.

W sobotę (18. lutego) bezbramkowo zremisowali ze Świtem Skolwin. Mecz odbył się w Mrągowie. Niestety nie udało się znaleźć odpowiedniego boiska naturalnego w naszym regionie i zespoły grały na sztucznej nawierzchni. To spotkanie trener Grabowski potraktował jako próbę generalną przed meczem inaugurującym rundę wiosenną tego sezonu.

Dzień później (19. lutego) Stomil zmierzył się w Biskupcu z Jeziorakiem Iława. Mecz ponownie rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Strzelanie dla olsztynian zaczął już w 5. minucie Werick Caetano. W 43. minucie wynik spotkania podwyższył Sebastian Szypulski. W drugiej połowie na listę strzelców ponownie wpisał się Szypulski, w 61. minucie wynik spotkania, a wynik ustalił na 4:0 Mateusz Drabiszczak w 87. minucie.

Podczas tegorocznego okresu przygotowawczego Stomil rozegrał 8 gier kontrolnych. Podopieczni trenera Szymona Grabowskiego wygrali z Mławianką Mława (4:0), zremisowali z Arką Gdynia (2:2), wygrali z rezerwami Jagiellonii Białystok (2:1), zespołem juniorów (2:0), przegrali ze Zniczem Pruszków (0:2), pokonali Zawiszę Bydgoszcz (2:0), bezbramkowo zremisowali ze Świtem Skolwin i w ostatnim meczu sparingowym wygrał z Jeziorakiem Iława (4:0).

Za tydzień Stomil zainauguruje rundę wiosenną sezonu 2022/2023. W niedzielę (26. lutego) o godz. 14:30 olsztynianie podejmą na własnym stadionie Polonię Warszawa. “Czarne Koszule” po rundzie jesiennej zajmują trzecią pozycję w ligowej tabeli i mają punkt przewagi nad Stomilem.

MELDUJEMY SIĘ WSZYSCY NA STADIONIE PRZY AL. PIŁSUDSKIEGO 69A!