Relacja z meczu Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Stomil Olsztyn

2007/2008 - Trzecia liga Nowy Dwór Mazowiecki
Sportowa 66, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 Stomil Olsztyn
0:0
59' Łoszakiewicz Bramki Łukasik (k) 55'
kartki Lech ż
Bramki Świt Nowy Dwór Mazowiecki:
Stomil Olsztyn: Grygorowicz Rzeźnikiewicz Zakierski Aziewicz Spychała Gabrusewicz Mikłowski Lech [ 81' Harmaciński ] Michałowski Suchocki [ 81' Różowicz ]
Szczegóły Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)
Widzów: 800 (211 gości)

Pierwsze spotkanie rundy jesiennej przyniosło drużynie OKS 1945 Olsztyn wyjazdowy remis 1:1 (0:0) ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Remis mało satysfakcjonujący dla obu stron, jednak remis chyba najbardziej zasłużony.

Pierwsze minuty spotkania to gra pod dyktando olsztyńskiego zespołu. Podopieczni Andrzej Nakielskiego grali "szybką piłką", jednak narażeni byli na kontry gospodarzy. Do 14. minuty OKS wykonywał już cztery rzuty rożne. W 20. minucie Paweł Łukasik egzekwował rzut wolny z 25 metrów, jednak jego strzał pewnie obronił bramkarz Świtu. Kilka minut potem Łukasz Suchocki powinien zdobyć gola, jednak w doskonałej sytuacji strzelił ponad bramką. W 31. minucie Świt egzekwował rzut wolny z 25. metrów. Tomasz Dudak strzelił jednak obok słupka. Od tego czasu gra się wyrównała. Gospodarze byli groźni jedynie przy stałych fragmentach gry. Końcówka połowy należała do OKS-u, cofnięci gospodarze czekali jedynie na kontry. W ostatniej akcji w tej części gry w zamieszaniu podbramkowym Jacek Gabrusewicz wśród gąszczu nóg nie zdołał zmieścić piłki w siatce.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy na stadionie zagościła piękna oprawa m.in. z rac świetlnych przygotowana przez grupę ponad 200. olsztyńskich kibiców. W 55. minucie Paweł Łukasik zdobył bramkę z rzutu karnego, po zagraniu ręką obrońcu gospodarzy. Trzy minuty później padło wyrównanie. Po rzucie wolnym wykonywanym z lewej strony piłka odbiła się od słupka i zawodnik Świtu głową skierował ją do siatki. Od tego momentu mecz nabrał tempa. Świt uzyskał lekką przewagę, jednak olsztynianie groźnie kontratakowali. Zwiększyła się także liczba twardych starć w środku boiska. Ciekawą akcję przeprowadził w 75. minucie Łukasz Suchocki, który popędził ile sił w nogach, zdołał wyprzedzić kryjącego go obrońcę i dośrodkował wzdłuż linii bramkowej. Niestety, jego koledzy nie zdołali przeciąć lotu piłki. Pod koniec spotkania nastąpiły dwie zmiany w OKS-ie: boisko opuścili Lech i Łukasik, na ich miejsce weszli Harmaciński i Różewicz. W 87 minucie znakomitą interwencją popisał się Bartosz Grygorowicz, który obronił mocny strzał Zjawińskiego z 10. metrów. Ostatnie minuty to duży napór drużyny Świtu, jednak bezskuteczny. Wynik spotkania nie satysfakcjonuje żadnej z drużyn. Olsztynianom przede wszystkim brakowało dokładności. Następne spotkanie OKS 1945 rozegra w Olsztynie ze Stalą Głowno.

Autor: kru / zic

W końcu doczekaliśmy się wznowienia rozgrywek 3. ligi z udziałem OKS-u 1945 Olsztyn. Po niespełna pięciu miesiącach kibice będą mogli zobaczyć swoich pupili w akcji. W sobotę przy świetle jupiterów OKS 1945 zmierzy się na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Początek spotkania wyznaczono na godzinę 17:00. Podopieczni Andrzeja Nakielskiego solidnie przepracowali okres przygotowawczy do rundy wiosennej. Obóz dochodzeniowy w Olsztynie, tygodniowe zgrupowanie w Kołobrzegu oraz liczne rozegrane sparingi mogą o świadczyć jedynie o tym, że piłkarze nie próżnowali w przerwie między rozgrywkami. Kadrę zespołu wzmocniło kilku piłkarzy: Mariusz Miłowski (Mławianka Mława), Mateusz Różowicz (juniorzy), Paweł Szypulski (Orzeł Janowiec Kościelny), Jakub Prusik (juniorzy), Maciej Szostek (Drwęca Nowe Miasto Lubawskie). Nie doszedł do skutku mocno oczekiwany przez wszystkich transfer Marcina Wincla. I tak można mówić o wzmocnieniu kadry zespołu, co pozwala pozytywnie myśleć o awansie naszego klubu do nowo utworzonej 2. ligi. Po cichu każdy także marzy o wygraniu 3. ligi i awansie do zaplecza ekstraklasy.

W sobotę biało-niebieskim przyjdzie zagrać przy sztucznym świetle na stadionie w Nowym Dworze Mazowieckim - w miejscu, którym podobnie jak u nas grały swego czasu najlepsze zespoły w kraju. Świt Nowy Dwór Maz. zajmuje po 15. spotkaniach dziewiąte miejsce w tabeli. W Olsztynie podopieczni Grzegorza Zmitrowicza przegrali 0:1 po samobójczym trafieniu Marka Lendziona. Na mecz trener Andrzej Nakielski w sobotę nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanego Pawła Alancewicza. Ma on problemy z łękotką. - Na boisko wyjdę prawdopodobnie za sześć bądź siedem tygodni - mówi Paweł Alancewicz. - Miałem nadzieję, że powalczę o pierwszy skład, ale chyba na razie nic z tego nie wyjdzie. Może pomogę kolegom awansować klasę wyżej w późniejszej fazie rundy wiosennej. Z powodu żółtych kartek nie zagra Dariusz Frankowski. Dla Grzegorza Lecha będzie to 100. ligowy mecz w barwach OKS 1945 (tylko więcej od niego występów ma Jacek Gabrusewicz - 101).

Na spotkanie wybierają się także zagorzali fani Stomilu Olsztyn. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i zainteresowaniu kibiców SSK OKS Stomil 1945 Olsztyn zorganizuje transport na to spotkanie. Wynajęte autokary będą czekały od godziny 12:00 dnia 15. marca 2008r pod kasami przed głównym wejściem na stadion Stomilu. Koszt wyjazdu to jedyne 37 zł. Nie może zabraknąć tam i Ciebie kibicu!

Od tej rundy będziemy prezentować naszym czytelnikom przypuszczalną pierwszą jedenastkę OKS 1945 Olsztyn. W zabawie będą brali ludzie związani z piłką nożną w Olsztynie. W takim składzie wybiegnie nasz zespół wg redaktora OKS Stomil on-line i 90. minut - Michała Turulskiego:

Bartosz Grygorowicz - Jarosław Rzeźnikiewicz, Tomasz Zakierski, Tomasz Aziewicz, Sebastian Spychała - Jacek Gabrusewicz, Mariusz Mikłowski, Grzegorz Lech, Daniel Michałowski - Łukasz Suchocki, Paweł Łukasik