Relacja z meczu Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Stomil Olsztyn

Sportowa 66, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:3 Stomil Olsztyn
Rafał Maciejewski 30' Bramki Szymon Sobczak (k) 20'
Szymon Sobczak 33'
Oktawian Skrzecz 58'
Bramki Świt Nowy Dwór Mazowiecki:
Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński (46 Vjačeslavs Kudrjavcev) - Janusz Bucholc (46 Lukas Kubań), Rafał Remisz (46 Ołeh Tarasenko), Mateusz Bondarenko (46 Wojciech Hajda), Jonatan Straus (46 Jakub Mosakowski) - Mateusz Gancarczyk (46 Jakub Staszak), Maciej Pałaszewski (46 Sam van Huffel), Jakub Tecław (46 Waldemar Gancarczyk), Bartłomiej Niedziela (46 Oktawian Skrzecz) - Artur Siemaszko (46 Koki Hinokio), Szymon Sobczak (46 Richard Johnson).

Piłkarze Stomilu Olsztyn rozegrali kolejne spotkanie sparingowe w okresie przygotowawczym. Tym razem podopieczni Piotra Zajączkowskiego pokonali 3:1 III-ligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Trener olsztyńskiego zespołu do gry posłał dwie jedenastki, a w meczu zagrało dwóch nowych zakontraktowanych piłkarzy.

Wynik otworzył w 20. minucie Szymon Sobczak z rzutu karnego, wywalczonego po strzale Macieja Pałaszewskiego. Dziesięć minut później Świt doprowadził do wyrównania. Po rzucie rożnym, piłkę do bramki wpakował nieobstawiony Rafał Maciejewski. Stomil szybko wyprowadził kontrę i już trzy minuty później swoją drugą bramkę strzelił Sobczak, po podaniu Artura Siemaszki. W drugiej połowie trener Zajączkowski wystawił drugi skład, testował także bramkarza. Zmiennicy szybko poukładali grę i w 58. minucie przeprowadzili ładną akcję, która dała podwyższenie wyniku. Wojciech Hajda podał na skrzydło do Oktawiana Skrzecza, a ten wpadł w pole karne i strzałem w długi róg pokonał bramkarza Świtu. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

- To był bardzo dobry sprawdzian dla naszej ekipy na bardzo dobrym boisku - mówił po meczu Piotr Zajączkowski, trener Stomilu Olsztyn. - Widzieliśmy dużo akcji ofensywnych, strzeliliśmy trzy bramki, ale nie ustrzegliśmy się błędów w defensywie. Wszyscy zagrali po 45. minut, takie było założenie przedmeczowe. Wszyscy solidnie pracują i z tego etapu przygotowań jestem zadowolony. Niewykluczone, że jeszcze dwóch zawodników dojdzie do nas. Cały czas myślimy o wzmocnieniu ataku naszego zespołu.

Za tydzień olsztyński zespół ma zagrać z Wartą Poznań w Gdańsku, a następnie wyjechać na kolejne zgrupowanie, tym razem do Nieborowa.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 06:44:15

92' Koniec meczu. Stomil wygrał sparing ze Świtem.
90' Waldemar Gancarczyk z rzutu wolnego wysoko ponad bramką 1
68' Zawodnik Świtu strzelał z 16 metrów i piękną paradą popisał się testowany bramkarz, wybijając piłkę na rzut rożny. 263
65' Huffel popisał się indywidualna akcją , przebiegł 40 metrów. Asekurowany przez rywala nie mógł podać do Hiinokio , zdecydował się na strzał, ale nie miał już siły na precyzyjne uderzenie. 1
63' Huffel popisał się indywidualna akcją , przebiegł 40 metrów. Asekurowany przez rywala nie mógł podać do Hiinokio , zdecydował się na strzał, ale nie miał już siły na precyzyjne uderzenie. 1
58' Szybka kontra, Hajda zagrał na skrzydło do Skrzecza i ten wszedł w pole karne i zdobył bramkę strzałem po długim rogu! 1
57' Van Huffel strzelał z 25 metrów, ale wysoko ponad poprzeczką. 1
49' Koki zdecydował się na strzał z dystansu, bramkarz Świtu z trudem sparował piłkę.
49' W drugiej połowie zagramy w takim składzie: Zawodnik testowany - Kubań, Tarasenko, Hajda, Mosakowski - Staszak, van Huffel, W. Gancarczyk, Skrzecz - Hinokio, Johnson.
46'
46' Koniec pierwszej połowy.
33' Kontra, Siemaszko podprowadził piłkę w pole karne. Na 16 metrze podał do Szymona Sobczaka i ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza Świtu. 1
30' Niestety Świt wyrównał. Po rzucie rożnym nie przykryty zawodnik Świtu pakuje piłkę do bramki Leszczyńskiego.
29' Świt wyszedł z kontrą, ale oewnie obronił strzał gospodarzy Michał Leszczyński. 263
20' Pewnym wykonawcą karnego Szymon Sobczak! 1
19' Karny dla Stomilu po strzale Pałaszewskiego. Obrońca dostał w rękę. 1
19' Stomil wyszedł z szybka kontrą, Sobczak z 18 metra , nie zdecydował się na strzał, podał do Siemaszki, który nie potrafił pokonać bramkarza. 1
16' Po rzucie wolnym wykonywanym przez Mateusza Gancarczyka Bondarenko trafia wprost w bramkarza. Gdyby strzelił i tak nie byłoby bramki, spalony! 1
8' Tecław strzela z 20. metrów, ale mocno niecelnie.
3' Bondarenko blisko strzelania gola. Bramkarz broni. 1
1' Gramy!
W takim składzie w 1. połowie: Leszczyński - Bucholc, Remisz, Bondarenko, Straus - M. Gancarczyk, Pałaszewski, Tecław, Niedziela - Siemaszko, Sobczak.