90' KONIEC!
90' GOOOOOOOOLLLLL - DARIUSZ PAWLUSIŃSKI. Pewnie strzelił z karnego.
90' Karny dla Niecieczy! Faulował Koprucki Pawlusińskiego.
90' Lipecki ogląda drugą żółtą kartkę i opuszcza boisko.
90' Dominik Kun za Tunkiewicza.

Artykuł

Herb Termalici Bruk-Bet Nieciecza, fot. 90minut.pl

Herb Termalici Bruk-Bet Nieciecza, fot. 90minut.pl

Termalika Bruk-Bet Nieciecza, czyli mały klub z Małopolski

17.09.12 11:00   kuba   0  

W najbliższą środę (19 września) Stomil Olsztyn zagramy z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Przedstawiamy rywala. Pamiętacie tą sromotną porażkę 1:6? Minęły od tego momentu już trzy lata...

HISTORIA

Piłka nożna w Niecieczy została zapoczątkowana w 1922 roku, kiedy to młodzież, powracająca z różnych frontów I wojny światowej, razem z tą nieobecną na wojnie, zaczęła uprawiać tą dyscyplinę. Z czasem powstało w okolicy kilka innych drużyn piłkarskich, z którymi w pierwszych latach trzydziestych Nieciecza utrzymywała kontakty. Na mecze wyjazdowe podróżowało się wówczas furmankami konnymi.

Podczas trwania II wojny światowej na skutek rozporządzeń niemieckich nie było można prowadzić żadnej działalności sportowej. W czasie okupacji całe błonie, w tym boisko, służyło Niemcom za plac ćwiczebny dla ośnieży stacjonujących w Niecieczy. Pozostawili je zryte kopytami koni oraz kołami ciężkich dział armatnich.

Po zakończonej wojnie działalność sportowa przybrała formy organizacyjne, na wsiach powstawały Ludowe Zespoły Sportowe, który powstał również w Niecieczy. Kontynuowano grę w piłkę nożną oraz odmłodzono drużynę. Zespół przez dwa lata rozgrywał mecze na starym boisku na błoniu.

W 1947 r. przeniesiono je do wsi i usytuowano w miejscu znajdującym się do dzisiaj. W pierwszej połowie lat 50-tych drużyna osiągnęła kilka sukcesów; była bardzo silna i awansowała do ówczesnej klasy okręgowej (dzisiaj IV liga).

W latach 70-tych działalność sportowa osłabła i przez jakiś czas przestała istnieć i drużyna. Lata 80-te to reaktywacja drużyny i rejestracja jej w 1983 roku. Poprzez klasę C oraz B, osiągnięto klasę A. W tym okresie poziom drużyny z Niecieczy był szczególnie wysoki, wygrywała ona bowiem wszystkie mecze i z czasem drużyna weszła do ligi okręgowej.

Początki XXI wieku to okres, na który przypada najdynamiczniejszy rozwój klubu pod względem sportowym oraz organizacyjnym. Drużyna rok po roku osiągała coraz to lepsze wyniki. Po kolejnych awansach do wyższych klas rozgrywkowych, w 2009 roku, klub z Niecieczy zadebiutował na centralnym szczeblu rozgrywek występami w grupie wschodniej II ligi. Sezon 2009/2010 również okazał się przełomowym, gdyż drużyna z Niecieczy w efektowny sposób na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu świętował, zapewniając sobie awans do I ligi.

OBECNY SEZON

Pozycja w tabeli: Termalica Bruk-Bet Nieciecza po siedmiu kolejkach zajmuje 5. miejsce w tabeli.

Ostatnie trzy spotkania w lidze: 2:1 GKS Katowice (W), 2:1 Okocimski KS (W), 1:2 Miedź Legnica (D)

Powiązanie ze Stomilem i regionem: Przez ostatnie dwa lata w Niecieczy grał Piotr Trafarski, wychowanek MKS Korsze. Urodzony w Kętrzynie zawodnik w tym sezonie ponownie wrócił do swojego macierzystego klubu.

HISTORIA POJEDYNKÓW

II liga gr. wschodnia 2009/2010: LKS Nieciecza - Stomil Olsztyn 6:1
II liga gr. wschodnia 2009/2010: Stomil Olsztyn - LKS Nieciecza 1:0

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Termalika Bruk-Bet Nieciecza, I liga, Przedstawiamy rywalaKomentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!