DKS Dobre Miasto 3:3 Stomil II Olsztyn. Fot. Mariusz Borkowski

Tylko remis w Jezioranach, choć bliska była wygrana

22.10.23 21:31   kot   0

W 12. kolejce IV ligi Stomil II Olsztyn zremisował z DKS-em Dobre Miasto 3:3. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Olaf Gawdziński, Yūdai Shinonaga i Marcin Stromecki.

DKS Dobre Miasto 3:3 Stomil II Olsztyn
Hubert Radzki 28, Mahamadou Bah 71, Łukasz Rytelewski 90 - Yūdai Shinonaga 14, Olaf Gawdziński 29, Marcin Stromecki 89

DKS: Ariel Szymonowicz - Mahamadou Bah, Jakub Chojnowski, Kacper Chojnowski (65 Dawid Grablewski), Konrad Gawryś (85 Aleksander Tomasz), Paweł Grzybowski, Kaisei Hioki, Dmytro Martynyuk (46 Kamil Lullies), Hubert Radzki (77 Dominik Wasiak), Łukasz Rytelewski, Michał Żukowski.

Stomil II: Krzysztof Trzmiel - Marcel Abramczyk, Łukasz Borkowski (63 Wojciech Żelazo), Olaf Gawdziński (75 Jakub Karpiński), Igor Jędrzejczyk, Kacper Kondracki, Szymon Kucharzewski (75 Wiktor Lutkowski), Maciej Narloch, Michał Romanek, Yūdai Shinonaga, Marcin Stromecki.

Wynik otworzył w 14. minucie Yūdai Shinonaga, który odebrał był dośrodkowanie z prawej strony nadane przez Szymona Kucharzewskiego i z bliska pokonał Ariela Szymonowicza. W 28. minucie Hubert Radzki wpadł w pole karne i płaskim strzałem przy dalszym słupku pokonał Krzysztofa Trzmiela. Chwilę później Stomil II ponownie wyszedł na prowadzenie. Piłkę w środku boiska przejął Marcel Abramczyk, który prostopadłym podaniem na wolne pole wypuścił Olafa Gawdzińskiego, który w sytuacji sam na sam pewnie umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie zamieszanie pod bramką olsztynian wykorzystał Mahamadou Bah i strzałem z powietrza doprowadził do remisu. Obie drużyny stworzyły sobie mnóstwo dobrych okazji do strzelenia gola. Stuprocentową sytuację zmarnował Shinonaga, z trzech metrów uderzając w bramkarza. W 89. minucie podanie z prawej strony od Kacpra Kondrackiego wykorzystał Marcin Stromecki i wyprowadził Stomil II na prowadzenie. Gdy wydawało się, że olsztynianie zdobędą komplet punktów, spadł na nich znowu grom z jasnego zachmurzonego jeziorańskiego nieba. W ostatniej akcji meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasz Rytelewski wygrał pojedynek główkowy z Marcinem Stromeckim i zdobył wyrównującą bramkę.

Stomil II z 7 punktami utrzymał 14. pozycję w tabeli. DKS jest 5. Następny mecz Stomil zagra w niedzielę o 13:00 w Elblągu z zajmującą 3. miejsce Olimpią II Elbląg.