Artykuł

W II lidze zagra 17 drużyn?

22.07.09 08:44   mjr   5  

Motor Lublin wraca na zaplecze ekstraklasy - takie skutki dla II ligi wschodniej ma wczorajsza decyzja Komisji Odwoławczej ds. licencji przy PZPN. Komisja zdecydowała się podtrzymać decyzję o nieprzyznaniu licencji na grę w I lidze dla GKS-u Jastrzębie, którego miejsce zajmie lubelski klub. Powrót Motoru do I ligi powoduje, że w II lidze wschodniej robi się jedno miejsce wolne, a pierwszeństwo w jego zajęciu ma spadkowicz Nida Pińczów, a zaraz po niej kolejny spadkowicz Stal Poniatowa. Jednak problem tkwi w tym, że żaden z tych dwóch klubów nie zgłosił ewentualnego akcesu do gry na tym szczeblu. Wiele wskazuje więc na to, że w nowym sezonie II liga wschodnia będzie liczyć 17 drużyn, a kluby, które w poszczególnych kolejkach miały grać z Motorem, będą pauzowały. Warto też dodać, że w nowym sezonie zrezygnowano z rozgrywania meczów barażowych. Awans do I ligi otrzyma mistrz i wicemistrz II ligi, natomiast spadną bezpośrednio trzy ostatnie drużyny (przy założeniu 17-zespołowej ligi, w składzie 18-zespołowym degradacją zostaną objęte cztery kluby).

Wczorajszej Komisji ds. licencji miał przewodniczyć członek W-MZPN-u Zbigniew Lewicki, jednak był nim tylko do orzeczenia decyzji ws. Jastrzębia. Później Komisja miała się po raz trzeci zająć sprawą ŁKS-u, jednak wtedy swoją rezygnację złożył Lewicki. Niektórzy tłumaczyli to faktem, że Lewicki w wieku juniora był związany z Cracovią, która ostatecznie zyskała na nieprzyznaniu licencji dla łodzian. Lewicki postanowił także wystąpić ze struktur centralnych związku. Wczoraj złożył już nawet stosowne dokumenty w sekretariacie prezesa Grzegorza Laty.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Tagi: -


Komentarze

 1. 22.07.09 14:09 Dawid92

  jaki burdel no nie mogę Jastrzębie jak by u nas grało w grupie to by był juz calkowity cyrk

 2. 22.07.09 13:30 TABASKO[S]TYL

  http://sportslaski.pl/Jastrzebie-jesli-nie-w-I-to-w-II-lidze,sport-slaski,10255,info.html

 3. 22.07.09 11:48 seba

  Hutnik mogłby się zgłosic

 4. 22.07.09 09:37 czerkasow

  Nie. Start Otwock :):):)

 5. 22.07.09 09:32 Owsian

  Proszę o info co będzie w sytuacji jak ŁKS nie przystąpi do rozgrywek I ligi. Czy wtedy my wchodzimy na ich miejsce?

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!