Artykuł

Smutne miny kibiców i piłkarzy Stomilu Olsztyn, fot. Emil Marecki

Smutne miny kibiców i piłkarzy Stomilu Olsztyn, fot. Emil Marecki

Walne Stomilu Olsztyn zawieszone, wznowienie 10 listopada

20.10.11 17:39   em   2  

Czwartkowe walne skończyło się tak jak wszyscy przewidywali. Członkowie klubu zawiesili obrady i następnym razem spotkają się 10 listopada. Wtedy nastąpi wybór nowych władz klubu.

O przesunięcie terminu walnego apelowała Alicja Patalon z biura sportu i rekreacji w olsztyńskim ratuszu. - Jestem tutaj w imieniu prezydenta Piotra Grzymowicza. Jeszcze teraz nie możemy powiedzieć nic konkretnego w sprawie finansowania klubu w 2012 roku. Po następnym wspólnym spotkaniu będzie można powiedzieć więcej i dlatego proszę o przesunięcie wyboru zarządu na późniejszy termin.

Głos w sprawie zabrał także były wiceprezes klubu Marian Świniarski. - Po spotkaniu z prezydentem Grzymowiczem i innymi przedstawicielami miasta mogę powiedzieć, że widzę światełko w tunelu. Ja gwarantuję, że jeżeli otrzymamy zapewnienie o finansowym wspieraniu klubu przez miasto w 2012 roku na takim samym poziomie jak w tym roku to my jako prywatni przedsiębiorcy zapewnimy pozostałą część sumy budżetu i zamkniemy go w sumie 2,4 miliona złotych. Jesteśmy po rozmowach z potencjalnymi nowymi sponsorami klubu, od których mamy konkretne deklaracje. Mamy także przygotowany wariant pesymistyczny, który mam nadzieję, nie będziemy musieli wprowadzać w życie. Jeżeli propozycja miasta będzie nie do przyjęcia to my wtedy do końca października wywiązujemy się ze wszystkim swoich obowiązków płacowych wobec pracowników, zostawiamy klub na czysto i oddajemy władzę klubową w ręce miasta.

Po tej wypowiedzi prezes Świniarski zebrał gromkie brawa od piłkarzy oraz kibiców Stomilu, dla których losy klubu są bardzo ważne. Po tych wystąpieniach nastąpiło formalne głosowanie na temat zawieszenia walnego. Wznowienie obrad zaplanowano na 10 listopada o godz. 17:00. Do tego czasu mają nastąpić konkretne rozmowy na linii miasto - klub.

Zobacz także:

Tagi: Stomil Olsztyn, Olsztyn, stadion Stomilu, siedziba klubu, Marian Świniarski, Alicja Patalon, walne


Komentarze

  1. 21.10.11 20:41 tomeczq

    Alicja Patalon...

  2. 20.10.11 20:18 F.R.T.

    Podziękowania dla Wszystkich obecnych na zebraniu kibiców STOMILU !!

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!