95' Trzy punkty jadą do Olsztyna!
95' Koniec meczu.
94' A Piotr Skiba opatrywany na murawie.
94' Trzeciakiewicz wybija piłkę z bramki!
93' Jeszcze rozpaczliwe próby strzałów ze strony Wigier.

Herb Wigier Suwałki, fot. 90minut.pl

Wigry Suwałki - przedstawiamy rywala

24.08.15 22:59   em   2

W niedzielę piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają wyjazdowe spotkanie z Wigrami Suwałki. Początek meczu o godzinie 22.

HISTORIA KLUBU

W 1946 roku przy 57. Pułku Piechoty powstał klub WKS Suwałki (Wojskowy Klub Sportowy Suwałki). Drużyna ta, zajęła trzecie miejsce w finale mistrzostw okręgu białostockiego (drugi stopień rozgrywek ligowych w Polsce). Rok później, zespół przyjął nazwę WKS Wigry Suwałki – tę datę dzisiaj przyjmuje się za oficjalne utworzenie klubu. Drużyna pod nowym szyldem wywalczyła drugie miejsce w A Klasie mistrzostw okręgu białostockiego (drugi stopień rozgrywek ligowych). Rok później zajęła miejsce czwarte i nie wywalczyła awansu ani do I ligi ani do startującej od przyszłego sezonu II ligi. Tym samym w kolejnym sezonie (1949) zespół grał dalej w A Klasie mistrzostw okręgu białostockiego, ale która stanowiła już trzeci stopień rozgrywek ligowych. Zespół zajął w tamtym sezonie czwarte miejsce].

Lata sześćdziesiąte XX w. to dla Wigier okres w którym były średniakiem ligi okręgowej (z początku III stopnia rozgrywek w kraju, od sezonu 1966/67 IV stopnia rozgrywek w kraju). Suwalczanie najczęściej notowali miejsca najczęściej poza podium ligowej klasyfikacji. Lepsze wyniki zaczęli osiągać dopiero pod koniec dekady, kiedy to dwukrotnie zwyciężyli w finale szczebla wojewódzkiego Pucharu Polski i zajęli drugie miejsce w lidze. Były zawodnik Wigier, Ryszard Sawicki w monografii z okazji 60-lecia klubu za brak satysfakcjonujących wyników w tamtym czasie obarczył działaczy klubu. Uważał, iż w klubie podejmowano zbyt dużo decyzji politycznych. Za niesłuszną uznał strategię obraną przez Wigry, która bazowała na połączeniu grupy suwalczan z zawodnikami odbywającymi w Suwałkach służbę wojskową. Według niego, za mało troski wykazywano wobec suwalczan. (źródło: pl.wikipedia.org)

OBECNY SEZON

Miejsce w tabeli: Wigry Suwałki zajmują szóste miejsce w tabli I ligi z dorobkiem siedmiu punktów.

Ostatnie wyniki: 2:2 Bytovia Bytów 2:2 (D), 3:2 Zabłębie Sosnowiec (W), 4:0 Rozwój Katowice (D).

Powiązania ze Stomilem i regionem: Trenerem Wigier jest były trener Stomilu Olsztyn - Zbigniew Kaczmarek