95' Trzy punkty jadą do Olsztyna!
95' Koniec meczu.
94' A Piotr Skiba opatrywany na murawie.
94' Trzeciakiewicz wybija piłkę z bramki!
93' Jeszcze rozpaczliwe próby strzałów ze strony Wigier.

Pierwszą bramkę w meczu zdobył Rafał Kujawa, fot. Emil Marwcki

Suwałki

Zasłużone trzy punkty w Suwałkach

30.08.15 21:50   zic   22

W 6. kolejce piłkarskiej I Ligi, po bardzo ciekawym meczu, Stomil Olsztyn pokonał Wigry Suwałki 2:1 (1:0).

Z dużym luzem i pewnością siebie zaczął Stomil spotkanie w Suwałkach. Po przetrwaniu pierwszych minut, Stomil zaczął się rozpędzać, czego efektem była bramka już w 13. minucie - Irakli Meschia doskonale podał na wyście do Rafała Kujawy, któremu nie pozostało nic innego jak tylko wyprowadzić naszą drużynę na prowadzenie. Kilka minut później, w swoim stylu w pole karne wpadł Łukasz Suchocki, ale jego strzał minimalnie trafił obok bramki Hieronima Zocha.

Pięć minut przed końcem pierwszej połowy, w polu karnym na sam na sam znalazł się Irakli Meschia, który zamiast strzelać szukał wychodzącego Grzegorza Lecha, podanie nie wyszło, a piłkę wybili obrońcy. Niewykorzystana sytuacja mogła się zemścić tuż przed przerwą, w dogodnej sytuacji znalazł się Mateusz Żebrowski, piłkę po jego strzale dobijał jeszcze Jakub Bartkowski, ale Piotr Skiba nie dał się zakoczyć i pierwsza połowa skończyła się prowadzeniem Stomilu 1:0.

Na początku drugiej połowy przycisnęli gospodarze, skutecznie, bo już w 51. minucie doprowadzili do wyrównania - po dośrodkowaniu niepewnie wybijał Janusz Bucholc, do piłki doszedł Moneta i z dziesięciu metrów pokonał Piotra Skibę.

SPONSOREM RELACJI BYŁ PORTAL POZYCZKAPORTAL.PL!

Na szczęście długo na odpowiedź nie trzeba było czekać, swoją drugą asystę zaliczył Irakli Meschia, tym razem z rzutu rożnego dograł do Grzegorza Lecha, a ten wyprowadził Stomil na prowadzenie. Pięć minut później wynik mógł podwyższyć strzelec pierwszej bramki - po dośrodkowaniu Łukasza Suchockiego, Rafał Kujawa szczupakiem uderzył tuż obok słupka, ale bramkarz gospodarzy zdołał wybić piłkę.

W końcówce Stomil oddał inicjatywę gospodarzom, co po raz kolejny zwiastowało nerwową końcówkę. I było blisko, tuż przed końcem meczu, gdyby nie wybicie z bramki Michała Trzeciakiewicza, z meczu wracalibyśmy z jednym punktem. Podsumowując, w pełni zasłużone, ale i w pełni wywalczone zwycięstwo naszej drużyny w Suwałkach.

Tagi: Stomil Olsztyn, Wigry Suwałki, Rafał Kujawa, Grzegorz Lech