Artykuł

WodKan chce sprzedać swoje udziały w Stomilu

WodKan chce sprzedać swoje udziały w Stomilu

04.12.22 10:02   -   7  

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie (WodKan) poszukuje chętnego na zakup akcji Stomilu Olsztyn SA - poinformowała w tygodniu Wyborcza Olsztyn.

PWiK było sponsorem klubu jeszcze w czasach, gdy Stomil Olsztyn działał w formie stowarzyszenia. W 2015 roku do życia powołano Stomil Olsztyn SA i wtedy właśnie PWiK zostało jednym ze współudziałowców spółki.

PWiK cały czas posiada akcje klubu, ale teraz chcą znaleźć chętnego inwestora na swoje akcje.

Obecnie najwięcej głównym udziałowcem spółki jest Michał Żukowski, który pod koniec czerwca przejął akcje - ale nie wszystkie - od dotychczasowego większościowego właściciela Michała Brańskiego. Swoje akcje posiada także Gmina Olsztyn oraz stowarzyszenie OKS Stomil Olsztyn (będące w upadłości).

We wtorek prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz w godzinach popołudniowych odbędzie spotkanie z przedstawicielami spółki Stomil Olsztyn - czytamy na olsztyn.com.pl.

 

Tagi: Stomil Olsztyn


Komentarze

 1. 05.12.22 17:24 czerkasow

  W szczególności kiedy Pawik ma mocne kłopoty finansowe to ja się nie dziwię, że chcą sprzedać. Na pewno robią to w konsultacji z miastem.

 2. 04.12.22 22:10 EXTRA

  Takie jak mu zaproponujesz , bo co będzie trzymał jak dostanie propozycję

 3. 04.12.22 21:42 Bart

  Tylko ciekawe jakie oczekiwania ma Wod-Kan w zamian?

 4. 04.12.22 14:17 Emilozo

  Tak można.

 5. 04.12.22 14:15 EXTRA

  No to nie róbmy publicznych , tylko członków stowarzyszenia

 6. 04.12.22 12:36 Emilozo

  Nie można robić publicznych zbiórek żeby wykupić akcje spółki.

 7. 04.12.22 12:22 EXTRA

  Warto powołać stowarzyszenie kibiców , bo jest realna szansa na wykup tych akcji ze zbiórki fanatyków , i mieć bardzo konkretne współdecydowanie w klubie . Warto to przemyśleć . Pojedynczy sponsor obecnie jest praktycznie nierealny

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!