Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. stomil.olsztyn.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. stomil.olsztyn.pl

Wybieramy jedenastkę 75-lecia Stomilu. Głosujemy na napastnika!

11.08.20 08:30   kot   4  

Tym razem do kandydatów na pozycję napastnika nominowaliśmy czterech piłkarzy Stomilu Olsztyn.

1. Cezary Baca - jeden z najbardziej bramkostrzelnych napastników w historii Stomilu. Zaczął strzelać na zapleczu - najpierw 28 goli w lidze w dwa lata, a skończył na 8 trafieniach w elicie. Nie wyróżniał się wzrostem, jednak jego umiejętność znalezienia się pod bramką przeciwnika dawała sporo radości olsztyńskim fanom. W barwach Stomilu zagrał w 104 meczach ligowych, w których strzelił 38 bramek.

2. Andrzej Jasiński - zapamiętany przede wszystkim jako autor pierwszego trafienia Stomilu po awansie do I ligi. Dobre warunki fizyczne i niezła skuteczność pozwoliły mu zapisać się w pamięci fanów. W sezonie, gdy Stomil wywalczył awans, jako rezerwowy potrafił strzelić aż 9 bramek. Łączny jego bilans w barwach Stomilu prezentuje się następująco: 95 meczów w lidze i 25 goli.

3. Arkadiusz Klimek - jak sam przyznaje, jego początki w Stomilu nie były okazałe, ale z czasem pokazał, że warto było na niego stawiać. Silny, dobrze zbudowany napastnik w sam raz do walki z obrońcami. W Stomilu zagrał 66 meczów na najwyższym poziomie, w których strzelił 10 bramek.

4. Jacek Płuciennik - partner Klimka z ataku. Wyróżniał się pracowitością, nie był typem egzekutora, o czym świadczą przede wszystkim jego statystyki. Grał zespołowo, często stwarzał dobre okazje kolegom z zespołu. Dla Stomilu zagrał w 87 meczach ligowych, w których strzelił 10 goli.

Wybraliśmy powyższe kandydatury na podstawie wyników plebiscytu na piłkarza 75-lecia Stomilu. Głosowanie zakończy się za tydzień, gdy będziemy wybierać drugiego napastnika.

UWAGA! Sonda działa tylko na przeglądarkach, w aplikacji głosować nie można.

Tagi: Stomil Olsztyn, jedenastka 75-lecia, Cezary Baca, Andrzej Jasiński, Arkadiusz Klimek, Jacek Płuciennik


Komentarze

 1. 17.08.20 10:54 oks1945

  Niski zwinny brak go u nas

 2. 14.08.20 14:57 Dominik Dąbkowski

  Baca chyba najbardziej. Chociaż i Płuciennik i Jasiński dali nam co teraz wspominać. Na temat Klimka nie wypowiadam się 😉

 3. 12.08.20 10:27 DJKS

  Pamiętam mecz z Zagłębiem Lubin, pierwszy po awansie do ekstraklasy. Pełny stadion kibiców, z tego co kojarzę Andrzej Jasiński strzelił dwie bramki. To były czasy... Cezary Baca-walczak, bardzo skuteczny, ikona Stomilu. Jacek Płuciennik-świetny napastnik, również ikona Stomilu. Arkadiusz Klimek, początkowo nieskuteczny, później strzelał ważne bramki, m.in. z Petrochemią Płock.

 4. 11.08.20 19:52 THE CORE

  Baca! Ile on radości mi dał na meczach Stomilu... Brakuje takiego napadziora jak on teraz...

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!