Artykuł

Wysyłka paczki do Holandii - jak to zrobić bez wychodzenia z domu?

Wysyłka paczki do Holandii - jak to zrobić bez wychodzenia z domu?

Wysyłka paczki do Holandii - jak to zrobić bez wychodzenia z domu?

27.03.23 08:26   -   0  

Według danych z 2021 roku w Holandii zameldowanych jest aż 200 tysięcy Polaków. Kierunek ten od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród naszych rodaków - zarówno jako opcja na wypoczynek, jak i dłuższą czy stałą emigrację zarobkową.

Wiele w internecie znaleźć można zapytań o to, jaka wysyłka paczki do Holandii jest najszybsza i najtańsza. Do wyboru jest konkretna firma kurierska, broker kurierski lub prywatni przewoźnicy (np. bus czy autokar). Co wybrać? Jak nadać paczkę do Holandii do członka swojej rodziny lub klienta sklepu internetowego?

Wysyłka paczki do Holandii - limity i ograniczenia

Przed próbą zmierzenia się z pytaniem o to, jaka jest najkorzystniejsza cenowo i czasowo wysyłka paczki do Holandii, warto najpierw wspomnieć o pewnych limitach i ograniczeniach. Każda firma kurierska lub prywatny przewoźnik ma swój własny regulamin - zazwyczaj jednak maksymalna waga paczki nadawana do tego kraju nie powinna przekraczać 31 kilogramów, a listu 0,5 kilograma.

Prosta wyceniarka, do której wystarczy wpisać wagę i wymiary paczki do Holandii, jest dostępna na tej stronie: https://allekurier.pl/przesylki-zagraniczne/paczki-do-holandii

Wysyłka paczki do Holandii? Tylko z brokerem kurierskim!

Z punktu widzenia zarówno klienta biznesowego, jak i indywidualnego najtańsza wysyłka paczki do Holandii to za pomocą strony brokera kurierskiego. Broker, czyli pośrednik między klientem a konkretnym przewoźnikiem, ma wynegocjowane atrakcyjne stawki na przesyłki krajowe i zagraniczne, bo regularnie i w dużej liczbie dostarcza mu nowych zleceń. Dzięki temu nie powinien nikogo dziwić fakt, że zamawiając kuriera po odbiór paczki do Holandii, na stronie brokera można to zrobić nawet do 70% taniej niż korzystając z witryny internetowej konkretnego kuriera.

Od czego zależy cena paczki?

Cena paczki - czy to krajowej czy zagranicznej - zależy przede wszystkim od:

  • jej wagi
  • jej wymiarów
  • sposobów jej zapakowania
  • kierunku jej nadania (zagraniczne są droższe niż krajowe)

liczby formalności do dopełnienia (prościej i szybciej nadaje się paczki krajowe lub przesyłki do krajów zrzeszonych w Unii Europejskiej. Dużo trudniejsze jest to, gdy kraj nie należy do tej wspólnoty - wówczas należy dopełnić wielu formalności celno-skarbowych).

Cena paczki jest wyższa, jeśli osoba ją nadająca zdecyduje się na dodatkowe, odpłatne usługi, jak ubezpieczenie, potwierdzenie dostarczenia i wiele innych.

Tania i bezpieczna wysyłka paczki do Holandii

Co zrobić, by wysyłka paczki do Holandii była tania? Najlepiej zdecydować się na tak zwaną przesyłkę standardową. Co to oznacza? Że jest zapakowana w karton w formie prostopadłościanu o wymiarze najbardziej dopasowanym do przedmiotów, które zamierza się wysłać. Inna istotna kwestia to odpowiednie zabezpieczenie paczki - jeśli są w niej wolne przestrzenie, to warto wypełnić je styropianem, gazetą lub folią bąbelkową. Nic, co znajduje się w przesyłce, nie powinno móc się swobodnie przemieszczać w czasie transportu. Karton po włożeniu do środka wszystkiego, co chce się wysłać do Holandii czy innego państwa, należy porządnie zakleić solidną taśmą klejącą.

Tagi: -Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!