Relacja z meczu Zatoka Braniewo - Stomil Olsztyn

2006/2007 - IV liga Braniewo
Botaniczna 4, 14-500 Braniewo
Zatoka Braniewo 1:3 Stomil Olsztyn
1:1
35' Sorkowicz Bramki Śnieżawski 42'
Kościuczuk 63'
Żakowski 82'
kartki Gabrusewicz ż
Graczyk ż
Śnieżawski ż
Bramki Zatoka Braniewo:
Stomil Olsztyn: Grygorowicz Frankowski [74' Żakowski] Aziewicz Kościuczuk Spychała [56' Graczyk] Gabrusewicz Lech [85' Wiśniewski] Szwed Michałowski [46' Lewandowski] Łukasik Śnieżawski
Szczegóły Sędzia:
Widzów: 350

Ósmy mecz z rzędu wygrali piłkarze czwartoligowego OKS 1945 Olsztyn, pokonując na wyjeździe 3:1 Zatokę Braniewo. Wynik jednak nie odzwierciedla sytuacji na boisku.

Beniaminek z Braniewa postawił w sobotnim spotkaniu spore wymagania podopiecznym Andrzeja Nakielskiego. W pierwszej połowie gospodarze przeważali w każdym elemencie gry - od utraty bramki kilkakrotnie uratował olsztynian Bartosz Grygorowicz, golkiper OKS. W 35. minucie był jednak bezradny przy potężnym uderzeniu Marcina Sorkowicza - zawodnika, który jeszcze niedawno był na testach w Olsztynie. Tuż po stracie bramki głównymi aktorami widowiska byli nie piłkarze obydwu drużyn, ale... olsztyńscy kibice, którzy wbiegli na boisko i trybuny przepędzając miejscowych fanów. Do akcji musiała wkroczyć policja, a sędzia główny pierwszą część musiał przedłużyć o dziesięć minut. W tym czasie wyrównującą bramkę zdobył Marek Śnieżawski, dla którego było to dziewiąte trafienie w tym sezonie.

Po przerwie OKS spisywał się zdecydowanie lepiej, jednak nadal nie mógł uzyskać prowadzenia. Jednym z kluczowych momentów była czerwona kartka (za dwie żółte) Łukasza Sorkowicza i od tej pory Zatoka grała w osłabieniu. W 62. minucie po problemowym karnym na Grzegorzu Lechu, Łukasz Kościuczuk podwyższył na 2:1. Na osiem minut przed zakończeniem meczu po rzucie rożnym bramkarz Zatoki wypuścił piłkę z rąk, a wprowadzony wcześniej do gry Tomasz Żakowski skierował ją do siatki. W następnej kolejce zawodnicy z Olsztyna zagrają na własnym stadionie z Mamrami Giżycko.

Źródło: Gazeta Wyborcza

W sobotę piłkarze OKS 1945 Olsztyn wyjeżdżają na mecz do Braniewa. Naszych piłkarzy czeka tam ciężki pojedynek z Zatoką. OKS Stomilowcy Olsztyn zmierzą się z WPZ Lemany.

"Po ostatnich zwycięstwach OKS wdarło się do drużyny rozprężenie, a w taki sposób nie możemy grać w przyszłości. A już na pewno nie w Braniewie, gdzie Zatoka udowodniła, że jest ciężkim przeciwnikiem dla każdego." - tak mówił po meczu z MKS Szczytno trener Andrzej Nakielski. Zatoka Braniewo na pewno będzie wymagającym rywalem, udowodniła to w potyczce z Jeziorakiem Iława przegrywając minimalnie 1:2. Zespół gospodarzy prowadzony przez Stanisława Fijarczyka jest beniaminkiem tegorocznych rozgrywek IV ligi. Na koncie mają 12 punktów po czterech wygranych w lidze. Piłkarze OKS 1945 Olsztyn mają zdobytych komplet punktów czyli 21 oczek. Czy w sobotę będzie 8 wygrana w tym sezonie? Przekonamy się w sobotnie popołudnie. Mecz rozpoczyna się o godz. 17:00. W zespole z Olsztyna zagra doświadczony Rafał Szwed, który może być kluczowym piłkarzem do zwycięstwa. W dobrej formie jest Marek Śnieżawski, który w środę ustrzelił hattricka.