Artykuł

Robert Jurga, fot. Łukasz Kozłowski

Robert Jurga, fot. Łukasz Kozłowski

Zmiany w Stomilu Olsztyn! Robert Jurga nowym prezesem

15.07.19 20:56   kyn   10  

Po zmianach właścicielskich w Stomilu, doszło też do zmian w zarządzie i we władzach klubu. Macieja Radkiewicza, który złożył rezygnację, zastąpił Robert Jurga. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy powołało również nową Radę Nadzorczą.

Po całej transakcji i walnym zgromadzeniu wypowiedział się nowy właściciel Michał Brański:

- Doceniam profesjonalny proces negocjacji i silny mandat od prezydenta dla zespołu negocjatorów - mówi nowy właściciel klubu. - Pozwoliło to pokonać niejeden zakręt, podejmować decyzje w klubie w atmosferze stabilizacji i wejść w nową rzeczywistość przed startem sezonu, już z czystą głową.

I dodaje: - Od pierwszych chwil z obu stron jasno komunikowana wola wyprowadzenia klubu na prostą i wyposażenie go w środki - wsparcie finansowe ze strony miasta, przychylność OSiR-u, kapitał i know-how inwestora - które pozwolą Nowemu Stomilowi spokojnie funkcjonować. Towarzyszy mi poczucie odpowiedzialności za Dumę Warmii. Klub, który bije w sercu Olsztyna, ale promień oddziaływania ma większy. Jednym z celów stawianych przez zarządem będzie kontynuowanie budowanie więzi regionu ze Stomilem poprzez sparingi i wydarzenia na obiektach całej Warmii i Mazur. Okołoklubowe społeczności i wspólne przeżywanie sukcesów reprezentantów regionu są kluczową rolą klubów zaplecza Ekstraklasy.

Nowy właścieel nakreślił równiez podtstawowe zadania, które widzi przed Stomilem pod swoimi rządami:

- Zadaniem klubu i zawodników jest promować markę miasta Olsztyn poprzez rozgrywki ligowe, pucharowe i transmisje telewizyjne - tłumaczy Brański. - Wszechstronność infrastruktury rekreacyjnej i walory przyrodnicze Olsztyna i okolic powinny być nagłaśniane przez klub. Sprawy klubu seniorskiego nie mogą przesłaniać, że żyje on pod jednym dachem z Akademią Stomilu, która realizuje funkcję społeczną sportu - prozdrowotną i wychowawczą, integracyjną, rozwoju kapitału społecznego w regionie. To też jest obszar inwestycji w kadry, program szkolenia i infrastrukturę. Każdy, kto spędził czas w strukturach klubowych akademii, wie, jak trwałe są koleżeńskie więzi wypracowane na boisku i jak wiele wnoszą w dorosłe życie.

I dodaje: - Stomil Olsztyn ma w Polsce kojarzyć się jako miejsce rozwoju piłkarzy i przyspieszenia karier. Z jednej strony strony kuźnia talentów warmińskich, z drugiej klub walczący o obiecującą młodzież z całej Polski. Chcielibyśmy, aby w najbliższych latach wychowankowie Stomilu zasili reprezentacje młodzieżowe i seniorskie Polski. W tle wyzwań sportowych praca nad uatrakcyjnieniem Stomilu, oprawy meczowej, komunikacji poprzez social media i materiały wideo, aby był on preferowanym partnerem dla sponsorów i reklamodawców. Dla lokalnego biznesu Stomil będzie medium komunikacji ambicji sponsora - czy to w regionie, czy to ogólnopolsko.

Brański ma już też opracowaną strategię biznesową i sportową dla Dumy Warmii:

- Widzimy duże zainteresowanie sponsorskie klubem. Pierwsi na pokład wchodzą piwo Jurand oraz firma bukmacherska Fortuna. W zespole i sztabie Piotra Zajączkowskiego jest wiara w to, że dziś możemy nawiązać walkę z najsilniejszymi drużynami Fortuna 1 Liga. Walka i wiara - te dwa hasła mają definiować Nowy Stomil. Transfery dokonane w ostatnich tygodniach, w tym kilku wiążących swoje kariery na dłużej młodzieżowców, to podbudowa pod ambitne cele piłkarskie w perspektywie 3-5 lat. Zgodnie z umową miasto zobligowało się do modernizacji trybuny od strony ul. Leonharda, pojemność stadionu powiększy się niemal dwukrotnie. W tej chwili trwają remont szatni, uruchomienie sauny, odświeżenie pomieszczeń. Planujemy kolejne działania. Klub oczywiście będzie w pełni wspierał miasto, jeżeli w przyszłości pojawi się zagadnienie budowy nowego stadionu.

Odnósł sie także do zmiany na fotelu prezesa klubu:

- Maciej Radkiewicz był z klubem w najtrudniejszym okresie. Pomiędzy marcem a lipcem pomógł zrestrukturyzować Nowy Stomil i wdrożyć pierwszy program naprawczy - mówi Michał Brański. - Prezes Radkiewicz zostawia po sobie porządek, sprawne struktury ludzkie - biznesowe i sportowe. Z wiedzy Maciej Radkiewicza będziemy korzystać w najbliższych miesiącach.

- Funkcję prezesa obejmuje Robert Jurga, biznesmen związany z regionem od blisko dekady, choć bez doświadczenia w piłce nożnej. Za główny cel na nowy sezon postawiliśmy poszerzenie współpracy ze sponsorami z regionu, uatrakcyjnienie oprawy meczowej oraz postawienie na nogi nowych inicjatyw, w tym działalności eventowej, loży biznesu, programu benefitów i wielu innych.

Fortuna

Tagi: Stomil Olsztyn, Robert Jurga, Michał Brański


Komentarze

 1. 17.07.19 15:03 Kibic8

  Panie prezesie Radkiewicz dziekujemy bardzo ! Jestesmy wdzieczni. Powodzenia !

 2. 17.07.19 14:29 Lejtnant

  Tym większe podziękowania i szacunek dla Prezesa Borkowskiego, za to że w tak spartańsko-partzanckich warunkach doholował Stomil do tego miejsca!!!

 3. 17.07.19 08:03 MD

  Ogromne podziękowania dla Pana Macieja Radkiewicza za uratowanie klubu. To w dużej mierze dzięki niemu Stomil przetrwał i możemy się cieszyć z nowej karty w historii klubu.

 4. 16.07.19 11:41 baron

  Ktoś coś więcej wie na temat tego Pana ?

 5. 16.07.19 10:11 barakuda

  Gacek napisz konkretnie o co Ci chodzi

 6. 16.07.19 09:26 Gacek Z

  Olsztyniak, no to zobaczysz, że cena jednego piwa w knajpie będzie nie do przeskoczenia dla fana Stomilu w wsparciu klubu. Niech żyje Stomil i ave Brański

 7. 15.07.19 23:44 Olsztyniak58

  Gacek Z. 5 zł. miesięcznie? Nawet piwa w knajpie nie kupisz.

 8. 15.07.19 22:37 Gacek Z

  Pierwszy f.ck up spotka Pana Brańskiego w spotkaniu z rzeszą fanów Stomilu, którzy będą musieli zapłacić 5 złoty miesięcznie więcej..... Prezes Jurga będzie chciał z klubu zrobić galerię...

 9. 15.07.19 22:22 Biała Armia

  Wielki szacunek dla Pana Radkiewicz za to co zrobił. Może miał mały błąd ale to jego zasługa w którym znalazł ludzi którzy chcieli pomoc klubowi i znaleźli godnego młodego bizmesmena. Wielki szacunek dla wszyckich co walczyli o klub.! Bo jak nie wy to kto.!!? Nikt. Nowe rozdanie nowa karta, nowa świeżość. Teraz aby to szło poprzez senisorska drużynę poprzez akademie. Bo jeśli nie będzie szkolenia trenerów juniorów to nie będzie kumu grać z Olsztyna. Liczę że ci trenerzy juniorów będzie dane aby swoje CV powiększać i szło ku dobremu na każdym etapie budowania drużyny.

 10. 15.07.19 21:24 A.

  Amen... podoba mi się ta wizja. Bardzo dobrze, że dotychczasowy prezes został wreszcie odwołany. Z ciekawością spoglądam w przyszłość. Powodzenia!

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!