nor - komentarze (48 w ostatnich trzech miesiącach)

 1. wczoraj, 20:23 nor

  Grzechem miasta jest zaniedbana infrastruktura. I jest grzech ciężki jak słoń. Ale to nieco inny aspekt sprawy. Kupujący widział, czym klub dysponuje.

 2. wczoraj, 20:18 nor

  Nie chcę być adwokatem diabła, ale ja też uważam, że miasto wyraziło swoją dbałość o funkcjonowanie klubu, wypłacając transze dofinansowania do 2021 r. włączenie. W sumie przez 3 lata ponad 10,5 mln zł to naprawdę sporo. Nawet prześwietny sponsor w postaci Galerii Warm. nie zapewniał tyle w pięcioletniej umowie. Poza tym, no przecież jasne było od początku, że klub po to idzie w prywatne ręce, żeby olsztyńscy podatnicy nie miauczeli już, że ich zacna kasa idzie na Stomil. Wszyscy to skumali, tylko nie nowy właściciel klubu.

 3. wczoraj, 17:08 nor

  M. Brański odniósł się na TT do oświadczenia prezydenta: ,,Nigdy nie było takiego ustalenia, a na sesji z radnymi w ratuszu w marcu-kwietniu 2019 r. mówiłem, że to finansowanie będzie w przyszłości konieczne. Nikt w ratuszu nie oponował. Nie usłyszałem też nic takiego przez 3 mc-e negocjacji od lutego 2021 do teraz. To zamyka temat,, - byłoby to nawet śmieszne, gdyby nie było smutne... Panie właścicielu klubu, czy pan uważa, że pańskie domniemanie, stanowisko przedstawione na sesji czy wypowiedzi itp. miały gwarantować kolejne transze z kasą z ratusza? Dostał pan od miasta to, co było w umowie. To pan jest biznesmenem i chyba pan wie, że respektuje się umowy na piśmie, a nie wypowiedzi na sesji rady miasta. Poza tym fakt, że pan w ten sposób się wypowiedział i nie usłyszał sprzeciwu, o niczym nie świadczy - może oprócz tego, ze radni mieli już dość wątku dotyczącego Stomilu. Po to ratusz sprzedał panu klub, by do niego nie dopłacać więcej niż to, co zapisano w umowie - a to i tak było dużo jak na władzę, która delikatnie mówiąc za Stomilem nie przepada. Do 2021 r. pańscy ludzie mieli znaleźć inne źródła finansowania. Nie udało się i co znowu miasto miało dać hajs? To nawet nie jest sprytny i godny poklasku pomysł. Gdzie tu logika? I kto jest od 2019 r. większościowym udziałowcem klubu - pan czy miasto? Słabo pan to rozegrał i tyle. Klub dostał fangę ,,między oczy,, i być może pójdzie do dołu. Stomil to jednak ma wyjątkowe ,,szczęście,, do ,,dobrych ludzi,, i inwestorów...

 4. wczoraj, 15:23 nor

  W tej sytuacji trudno mieć do ratusza pretensje o niedopełnienie warunków umowy. Umowy bardzo korzystnej dla właściciela klubu.

 5. wczoraj, 15:20 nor

  Amen - z oświadczenia wynika, że krzesełka na trybunie odkrytej miasto też dało kasę...

 6. wczoraj, 13:42 nor

  To, co napisał Waldi, tłumaczy wszystko i niejako zamyka sprawę pana B. Teraz trzeba się skupić na kwestii, w której lidze zagra Stomil w nowym sezonie...

 7. wczoraj, 13:16 nor

  SzEFoo - można grać młodymi, ale naraża się ich na bęcki w każdym meczu, raczej nie przyczyni się to do ich rozwoju, szkoda chłopaków. Wróciłbym do rozmów z Jurandem https://tygodnik.szczytno.pl/Browar_w_Szczytnie_rusza_z_produkcja_piwa_i_pubem-n12940.html

 8. wczoraj, 11:06 nor

  Piszecie o p. Sobieskim, ale on nie przejmie klubu z ruiną zamiast stadionu i bez bazy treningowej. Zdaje się, że dał już to kiedyś do zrozumienia. Sytuacja wraca do tej z lutego 2019, tyle że klub nie ma długów, bo zostały spłacone za kasę od miasta. Obawiam się, że to jednak może nie wystarczyć do otrzymania licencji na sezon 2021/22, gdyż klub musi przedstawić także plan finansowy na nowy sezon. Wygląda na to, że od nowego sezonu będziemy zazdrościć Ostródzie już nie tylko stadionu, ale i piłki na szczeblu centralnym. A my możemy zaliczyć zjazd jak Zawisza, Pogoń, Widzew, ŁKS itd.

 9. wczoraj, 08:52 nor

  Ile znaczą teraz pańskie słowa o stomilowskiej rodzinie, panie właścicielu klubu? Przy panu Świerczewskim z Rakowa okazał się pan mały jak okruszek, żeby nie powiedzieć jak pudełek przy wilczurze. Zachował się pan jak dziecko, któremu znudziła się zabawka, więc rzuciło ją w kąt. I po co pan udzielał niedawno wywiadu na Weszło, w którym snuł pan plany na przyszły sezon? Szybko pan te plany zrewidował. Smutna, żałosna postawa, niestety... Gdzie odpowiedzialność za losy klubu? Bunt piłkarzy to tylko jeden z pretekstów. Akurat z nimi można było poradzić sobie jedną zdecydowaną decyzją. Po prostu skończyła się kasa z miasta i skończyła się miłość małego księcia do Stomilu.

 10. 16.05.21 23:45 nor

  Może się okazać, że nie dostaniemy licencji na I ligę w nowym sezonie i Bełchatów będzie błogosławił Brańskiego, bo nie spadnie:) Albo dostaniemy licencję i mały książę odsprzeda ją klubowi z niżej ligi na zasadzie jakiejś pseudofuzji:) i okaże się, że na Stomilu będzie można trochę zarobić. Po panu właścicielu można się teraz spodziewać wszystkiego. Jak samopoczucie, panie Brański? Bo u nas noc raczej bezsenna...

 11. 16.05.21 23:14 nor

  *tomaso

 12. 16.05.21 23:12 nor

  Tomasz - miasto rozmawiało nie tylko z Brańskim, ale np. także z ludźmi od browaru Jurand. Ale to Brański zauroczył prezydenta i wcale się temu nie dziwię. Nowy właściciel obiecywał eklasę po 3 latach. No to teraz w ekstraklasowym stylu nas olał. Potraktował nas jak nic nie warte rzeczy, których można się bez żalu pozbyć.

 13. 16.05.21 22:34 nor

  Gdy Brański przejmował klub, Stomil chcieli przejąć też inni inwestorzy. Ale miasto postawiło na Brańskiego. Miasto wywiązało się z umowy (za wyjątkiem zainstalowania krzesełek na trybunie odkrytej). Zapewne tamci inwestorzy po pandemii już nie zechcą kupić klubu... Szkoda, bo nasz mały książę - czyli pan właściciel - okazał się słabiutkim ziomkiem w futbolowym świecie.

 14. 16.05.21 21:57 nor

  Pięknie pan zagrał na naszych uczuciach, panie Brański. Brak słów. Czy ty wiesz, człowieku, ile osób związanych ze Stomilem zawiodłeś? Co z twoimi obietnicami? Znasz znaczenie słowa honor? Fajnie było pobawić się na prowincji? Pamiętam, jak w pierwszych wywiadach mówiłeś, że nie będziesz taki jak np. Wojciechowski, Król czy inni właściciele, po których kluby upadły. No i okazałeś się taki sam. Żal mi Stomilu i ciebie także, bo twoje działanie jest żałosne. Pozdrawiam ozięble.

 15. 15.05.21 19:20 nor

  Można wiele zarzucić tej drużynie, ale nie to, że kogokolwiek naśladuje. Nasi zawodowcy tworzą historię. Są najgorszym zespołem Stomilu ever. Jestem zaszczycony, że mogłem was oglądać na ipli, panowie. Czapki z głów przed królami boiska. Nie zawiedliście i jak zwykle zjeb*liście mi weekend - co za konsekwencja. Brawo, nigdy was nie zapomnę i mam nadzieję, że niebawem pozostaniecie wyłącznie w pamięci wiernych fanów, a na boiskach powyżej 2 ligi nikt was nie zobaczy.

 16. 15.05.21 18:35 nor

  Ktoś ogląda, tzn. czy ktoś jest równie głupi jak ja i ogląda mecz na żywo? Fascynująca gra naszych PIŁKARZY. Myślę, że nie tylko Koki ma szansę trafić do eklasy.

 17. 09.05.21 09:52 nor

  W klubie brakuje kogoś, kto chwyci lejce mocną ręką. Sorry, prezesie Grzegorzu, moim zdaniem jesteś legendą tego klubu, bo trwałeś w nim w najgorszych momentach. Ale nie możesz być dobrym prezesem, gdy jesteś kumplem piłkarzy. I obecna sytuacja tego dowodzi. Jest tak, że prezes nie zrobi porządku, bo nie skrzywdzi kolegów, a dwaj decyzyjni, którzy mogliby to zrobić, też tego nie czynią, bo nie znają się na prowadzeniu klubu. A w klubie teraz trzeba zadziałać tak, jak to robił wspomniany już przez kogoś Wieczorek - czyli wejść do szatni, wytypować mącicieli i pokazać im drzewo, na którym zostaną powieszeni za jaja, jeśli nie zbastują. I będzie spokój, a jak nie, to wypad do klubu kokosa. Niestety, w niektórych ,,firmach,, trzeba z pracownikami trzeba rozmawiać krótko i treściwie.

 18. 08.05.21 21:27 nor

  Niestety, trenerze, nie odnalazł się pan w sytuacji sprzed tygodnia i nie odnalazł się pan także dzisiaj. Starsi kopacze się zdenerwowali? To huk z nimi. Co zrobili, żeby wyszedł pan na gościa z charakterem? Dwa mecze w plecy. Mecze szczególne, bo właśnie w nich powinni byli zagrać z zębem, na 120%. Wyszło natomiast na to, że mają głęboko w dupach pana, kibiców, klub, a przy okazji też właściciela klubu. Warto było dać się zmanipulować?

 19. 08.05.21 18:08 nor

  Hejka, bando nieudaczników:) Jak wam się dzisiaj (nie)grało? 90% tej drużyny jest do wyjeb*nia. I piszę to spokojnie, bez emocji, bo takie biegające po trawie NIC, nie może mnie już wkurzyć:) Po poprzednim meczu pisałem, że to najsłabsza drużyna Stomilu ever. Ktoś miał wtedy wątpliwości. Myślę, że teraz już wątpliwości nie ma, bo nigdy wcześniej żadna zgraja kopaczy nie ubliżyła tyle razy swoim kibicom przegrywając seryjnie w Olsztynie. Wypierd*lać z tego miasta cieniasy w krótkich gaciach:) I nie sądziłem, że to napiszę - ale Brański ma rację. Niech grają młodzi, oni przynajmniej mają prawo uczyć się i przegrywać. Jeszcze jedno - czy można tym gwiazdom dopierd*lić jakąś solidną karę finansową z przeznaczeniem na cele charytatywne?? Można, pani Brański??

 20. 08.05.21 17:01 nor

  Przeczytali jeden z poniższych komentarzy, że zwycięstwo to ich obowiązek i złapała ich kolka ze śmiechu:) zaczynam dostrzegać pewną analogię do poczynań GKS-u Katowice bodajże dwa sezony wstecz, gdy spadli do II ligi.

 21. 06.05.21 09:49 nor

  Fakt, Farjaszewski dokonał rzeczy spektakularnej. Dokonał, bo dobrał do pracy w klubie odpowiednich ludzi. Tego nam brakuje.

 22. 05.05.21 20:29 nor

  Podczas rozmowy z Weszło właściciel Stomilu wyglądał na względnie szczerego. Ale odniosłem też wrażenie, że znaczna część jego entuzjazmu z 2019 r. gdzieś umknęła. Nie rzuca już hasła: awans do eklasy. Pewnie wciąż ma żal, że nie kupiliśmy akcji za co najmniej 0,5 bańki. I jak tu sfinansować następny sezon, w którym oczywiście znowu mamy bić się o baraże... Będzie kasa z pjs, od sponsorów (bez fajerwerków) i pewnie jednak zostanie wyciągnięta dłoń w stronę ratusza z prośbą ,,dorzućcie parę groszy,,. Jest też kwestia doboru pracowników, na tym polu właścicielowi idzie chyba najgorzej. Te nietrafione wybory rzutują na wyniki drużyny. Kiepskiej drużyny, złożonej z zawodników sprowadzonych przez kiepskich fachowców - koło się zamyka. M. Brański przyznaje, że wciąż uczy się futbolu i nadzorowania działalności klubu. Ok, to może jakieś korepetycje u właściciela Rakowa...? Chciałbym znów oglądać Stomil taki, jak np. wiosną 2019, kiedy nikt nie jechał do Olsztyna po pewne punkty, nawet wspomniany Raków.

 23. 02.05.21 21:23 nor

  Szukam pozytywów i... kurła, nie znajduję. Przy czym nie wmawiam naszym zawodnikom braku zaangażowania. Oni się starają i grają najlepiej, jak potrafią. A że zdecydowana większość potrafi za mało jak na I ligę, to mamy taki, a nie inny poziom gry. Niestety, trzeba to powtarzać prawie po każdym meczu - tak słabego, bezcharakternego i nudnego Stomilu dotychczas nie było. 29 pkt. uzbieraliśmy totalnym fuksem.

 24. 02.05.21 20:16 nor

  Nie wymyślajcie, że Klepczarka zwolnią. Pewnie dostał pozwolenie na wystawienie ,,normalnego,, składu. Reakcja na zwycięstwo Bełchatowa. A w normalnym składzie mamy oczywiście aż 2-3 piłkarzy pierwszoligowych, co było wyraźnie widać w I połowie.

 25. 02.05.21 14:37 nor

  @SzEFoo - tak, no i teraz mamy 9 pkt przewagi na Bełchatowem, a po następnym meczu możemy mieć już tylko 6 pkt. Ale oczywiście 7 kolejek przed końcem sezonu ci za sterami klubu są już pewni utrzymania w I lidze. Nie takie cuda się zdarzały, więc radziłbym rozsądnie podejść do kolejnych meczów sezonu.

 26. 01.05.21 17:52 nor

  Panowie redaktorzy - przeczytajcie jeszcze raz oryginalny tekst właściciela klubu, a potem przeczytajcie waszą wersję i ewentualnie poprawcie, jeśli zakładaliście, że ma być zbieżna z oryginałem (pkt. 1). A w odniesieniu do założeń właściciela, ja bym wolał, żeby nie było kolejnych fantastycznych założeń, po prostu chciałbym, żeby Stomil zaczął grać lepiej. Żeby chociaż w Olsztynie ta drużyna grała z charakterem, z werwą, a nie jak dupy wołowe. W tym sezonie występy Stomilu na własnym boisku to był dramat. A właściwie to nawet nie był dramat, bo tam nie było emocji, była nuda i beznadziejna niemoc. Jeśli tylko PJS ma nam zapewnić kasę na transfery, to znaczy, że w nowym sezonie poprawy nie będzie. Jedyny plus oświadczenia to przyznanie właściciela do popełnienia serii błędów. Dobre choć to, że dostrzega, iż ten sezon jest dla kibiców totalnie słaby. Bo taki faktycznie jest, a postawa ekipy w kilku meczach była wręcz zawstydzająca.

 27. 28.04.21 18:31 nor

  @czerkasow - nie należy zaczynać zdania od ,,więc,,:) @Kyniu - może zechcesz uzasadnić swoje rewelacje, bo wygląda na to, że wyszedł z tego wielbłąd...

 28. 28.04.21 06:52 nor

  @tomaso - stanął między słupkami i zagrał dobry mecz. To młody zawodnik, który robi postępy, więc wytykaną przez niektórych słabszą grę nogami z pewnością by poprawił. Nie czaję, jak mogliśmy oddać rywalowi bramkarza, z którego mogliśmy mieć pożytek przez lata. Strzał w kolano - chyba że w grę wchodzą jakieś sprawy zakulisowe.

 29. 25.04.21 15:17 nor

  W drugiej połowie wreszcie zagrał Stomil, a nie ekipa futbolopodobna. Na minus niewykorzystane okazję, ale na plus zaangażowanie i kreowanie sytuacji.

 30. 17.04.21 21:39 nor

  @Owsian - Stomil jest obecnie najdłużej występującym nieprzerwanie klubem w I lidze. Resovia zaś wróciła do I ligi po latach tułaczki w niższych klasach rozgrywkowych i delikatnie mówiąc nie prezentuje poziomu rzucającego na kolana. Mam więc chyba prawo oczekiwać, że Stomil da sobie z taką Resovią radę, a przynajmniej zremisuje. Poza tym zdaję sobie sprawę, że historycznie rzecz ujmując Stomil - jak napisałeś - to nie Legia czy Widzew (podany przez ciebie przykład Lubina do mnie nie przemawia, bo to chwast utrzymywany za pieniądze firmy z udziałem skarbu państwa, co powinno być zabronione). To raczej właściciel Stomilu nie potrafi ocenić rangi naszego klubu, bo to on wmawiał nam, że buduje klub na miarę ekstraklasy wzorowany na BVB i RB Lipsk. No, to ja chciałbym, żeby to olsztyńskie BVB pacnęło na luzie taką Resovię albo chociaż zremisowało - to chyba nie są wielkie oczekiwania...

 31. 17.04.21 18:11 nor

  Dodam, że Łuczak, Byrtek i może Bucholc mogliby zostać w Stomilu na przyszły sezon. O ile utrzymamy się w I lidze. Reszta grajków do przesiedlenia w rejony drugoligowe lub trzecioligowe. Pan, panie Brański pewnie się z tym nie zgodzi, bo pan ma swoją filozofię budowy obiecanego silnego klubu. Szkoda, że pełnię tej filozofii było widać dziś na boisku w Rzeszowie. Obciach, kuźwa, i nic poza tym.

 32. 17.04.21 18:04 nor

  Miłość do tego klubu niemal zawsze była bolesna. Ale w tym sezonie ból występuje w parze ze wstydem. Oglądałem mecz i zastanawiałem się, jak taki klub jak Stomil może tak męczyć się z tak słabą Resovią? Okazało się, że nie tylko się męczył, ale nawet przegrał. Bo mamy tak beznadziejny zespół, że pyka nas nawet taka Resovia. Na początku wiosny mieliśmy nad nimi chyba około 10 pkt przewagi. Teraz mamy 2 pkt. Jeśli Bełchatów zdobędzie w tej i następnej kolejce 3-4 pkt, to znowu zrobi nam się ciepło. Boje się, czy z Gdyni nasze asy nie wrócą z bagażem kilku bramek i śledzie wyśmieją nas jak nigdy. Niech ten sezon się już skończy...

 33. 16.04.21 16:36 nor

  ...czyli w tym sezonie drugi raz poszliśmy Resovii na rękę. Jesienią zgodziliśmy się, że mecz, który miał się odbyć w Rzeszowie, odbył się w Olsztynie. Teraz godzimy się na grę na sztucznej nawierzchni. Szlachetnie. Mam tylko nadzieję, że nie zgodziliśmy się przyjąć trójkę i grzecznie wrócić do domu.

 34. 12.04.21 20:59 nor

  Zapewne słyszeliście, że najtańsza oferta na REMONT Uranii wynosi aż 195 mln zł. I ratusz zamierza tę inwestycję zrealizować. To jest skandal! Za taką kasę można zbudować nową halę i stadion. Na zrealizowanie obietnicy budowy stadionu czekamy od 2009 r. Bez nowego obiektu Stomil nigdy nie wzniesie się ponad przeciętność. Ratusz zawsze tłumaczył, że miasta nie stać na budowę stadionu. Nagle okazało się, że można było pozyskać dofinansowanie na odnowienie Uranii (130 mln zł) i dołożyć kolejnych kilkadziesiąt milionów. Nie mam nic do Uranii, ale to farsa, by przebudowywać halę na 4 000 miejsc za tak ogromne pieniądze. I jednocześnie totalnie olewać kwestię stadionu. Tak trudno było wziąć przykład choćby z Sosnowca, gdzie niebawem za nieco ponad 200 baniek będą cieszyć się z nowej hali i nowego stadionu? Niepojęte...

 35. 10.04.21 18:35 nor

  Brawo za reakcję zespołu po stracie gola na 2:2. Ważne 3 pkt.

 36. 07.04.21 15:21 nor

  Trenerowi Klepczarkowi życzę oczywiście powodzenia, ale warto pamiętać, że do wzięcia jest sir Jerzy Brzęczek:) Z takim trenerem Stomil miałby przynajmniej zapewnione zwycięstwo w kategorii liczba memów:)

 37. 06.04.21 22:17 nor

  Spokojnie poczekam na to, co będzie dalej, bo niektóre teorie tutaj prezentowane to... Ktoś tu niedawno lansował zdecydowaną opinię, że M. będzie trenerem do końca sezonu... Sprawdziło się jak nic. Rację mają ci, którzy piszą, że z tym składem żaden trener nie osiągnie dobrych wyników. W I lidze oczywiście, bo w niższych ligach moglibyśmy mieć niezły bilans z tymi supergrajkami:)

 38. 03.04.21 19:29 nor

  Wypad ze Stomilu, piłkarzyki. Trzech, może czterech z was ma pierwszoligowe umiejętności, reszta to 2-3 liga. Idźcie sobie do Elbląga albo do innej depresji. Nic do was nie mam, bo to nie wasza wina, że zatrudniono was w Stomilu - ale wypad, bardzo proszę. M. Brański miał być zbawicielem, mówił o stomilowskiej rodzinie, lecz gdy nie udał się skok na kasę poprzez akcje, to klubowa rodzina znajduje się w fazie rozpadu. I po obietnicach...

 39. 27.03.21 18:54 nor

  Chciałbym zakomunikować, że nie mam już nic do powiedzenia. Idźcie w ch... z takimi emocjami. Wydmuszki...

 40. 25.03.21 09:31 nor

  Przede wszystkim Raków dla wspomnianego Świerczewskiego ma wartość sentymentalną. Ten gość od dziecka chodził na mecze Rakowa i obiecał sobie, że kiedyś będzie jego właścicielem. Po drugie Świerczewski wykłada na klub kasę swojej firmy. Prosta zasada - zanim wyjmiesz, musisz włożyć. Wprawdzie na polskiej piłce kopanej raczej się nie zarabia, no ale jeśli bogaty właściciel jest w danym klubie od dawna zakochany, to wspomniany sentyment bierze górę nad biznesowym rozsądkiem, bo kto bogatemu zabroni... U nas sytuacja jest inna. Właściciel Stomilu zna ten klub raptem od 2 lat. Ewentualne uczucie do klubu jest zatem płytko zakorzenione. Na koszulkach piłkarzy nie ma logo wp.pl - co zresztą nie dziwi, bo Brański nie jest jedynym właścicielem tej spółki. Właściciel nie wykłada kasy na klub i zdziwię się, jeśli kiedykolwiek to zrobi. Jako postać medialna, znany biznesmen, nie ściągnął też do klubu żadnego poważnego inwestora. Poszukiwanie sponsorów pozostawił miejscowym, czyli u nas na prowincji pracownicy klubu szukają kasy na zbudowanie silnego Stomilu. Powodzenia. A tak na marginesie - zastanawiam się, czy Brańskiego w ogóle stać na posiadanie klubu piłkarskiego. Może na jego niemały majątek składają się po prostu udziały w firmach mniej lub bardziej znanych, nieruchomości itp. Może nie dysponuje pieniędzmi, którymi mógłby podlać konto klubu... Oczywiście nic mi do jego zasobów finansowych, zastanawiam się tylko, że jeśli tak jest, po co mu ten Stomil... Być może on też już się nad tym zastanawia. Tak czy inaczej kupno akcji klubu od miasta za parę złotych było majstersztykiem, runda wiosenna w 2019 roku także była wyśmienita, ale to przeszłość. Obecnie Stomil osiadł na mieliźnie ligowej przeciętności. A chyba nie o to chodziło...

 41. 22.03.21 10:56 nor

  Z Resovią zagramy na wyjeździe, a nie u nas. Może lepiej, bo w Olsztynie łatwiej tracimy punkty

 42. 21.03.21 14:51 nor

  Ej, piłkarze i trenerzy - to była zdaje się siódma porażka Stomilu na własnym boisku w sezonie. Ktoś pamięta taką serię?? Trochę szacunku dla naszego miasta i gruz areny. Nie ma nas na trybunach, ale to nie znaczy, że możecie dostawać bęcki u siebie w prawie każdym meczu! A na marginesie - w tym sezonie Olsztyn dał Łodzi w sumie 12 punktów, na pewno nas tam bardzo ,,lubią,,.

 43. 13.03.21 15:15 nor

  Akurat dzisiaj szkoda mi naszych piłkarzy (i siebie zresztą też, bo weekend znowu zj*bany). Zagrali nieźle w dziesiątkę i gdyby nie dwa juniorskie błędy, mogliby tego meczu nie przegrać. W tym sezonie prawdopodobnie będzie już tak do końca rozgrywek - jeden mecz wygrany, jeden albo dwa w plecy. Piekło przeciętności nas dopadło pod skrzydłami pana ,,inwestora,, - który zdaje się kiedyś o e-klasie wspominał...

 44. 06.03.21 23:10 nor

  Z innej beczki - cenne zwycięstwo, co nie zmienia faktu, że bez porządnego stadionu jesteśmy skazani najwyżej na 1-ligowe średniactwo. Nie zdobędziemy wartościowych sponsorów/inwestorów z obecną ruiną. Np. DBK nie da na klub więcej kasy, dopóki Stomil będzie grał na obecnym trupie. Raków w kwietniu będzie miał kameralny stadion na 5500 miejsc za - uwaga! - 17,5 mln zł. Nam też wystarczyłby stadion na 6-7 tys. miejsc, który można zbudować za kilkadziesiąt mln zł. Tylko trzeba chcieć. Jak się wykrzaczy budowa linii tramwajowej z Pieczewa - a jest to dość prawdopodobne - będzie to karma dla ratusza za grzech zaniechania budowy stadionu.

 45. 01.03.21 20:52 nor

  Chłop wie, o co chodzi w Stomilu? To świetnie, już możemy doliczać punkty... Leszczu i Skiba powinni rywalizować o pozycję bramkarza nr 2. Bramkarza nr 1 nie mamy. Nie wiem, jakie były kulisy odejścia Slawy, ale ja tego ruchu nie rozumiem. Zresztą coraz mniej rozumiem działania tzw. normalnego Stomilu. Chyba więcej czaiłem, kiedy klubem rządzili ,,wariaci,,, czyli wtedy, gdy klub nie należał jeszcze do milionera, który, o ile pamiętam, rzucił kiedyś hasło: Ekstraklasa.

 46. 27.02.21 16:44 nor

  Czekałem z niecierpliwością na ten mecz, jak wszyscy tutaj. Jestem bardzo rozczarowany wynikiem. Mecz z takim rywalem jak Tychy trzeba u siebie co najmniej zremisować. Mamy obrzydliwie przeciętny zespół, który zapewne za kilka tygodni włączy się do walki o utrzymanie, żeby nam dostarczyć emocji takich, do jakich jesteśmy w Olsztynie przyzwyczajeni, czyli do drżenia o pozostanie Stomilu w I lidze. Ech, szkoda słów, zjeb*ny weekend...

 47. 18.02.21 10:33 nor

  Dzięki. Fajny program, w którym położony na północy Olsztyn powinien wziąć udział. Jest tylko jedno ,,ale,, - dofinansowanie może wynieść do 50 proc. wydatków kwalifikowanych. Już widzę, jak ratusz lub inny podmiot wykłada 50 proc. na wkład własny. Oczywiście inne miasta z tego skorzystają, a u nas nadal treningi i sparingi będą zimą odwoływane...

 48. 18.02.21 09:49 nor

  @whiteblue - jeśli możesz, wrzucić link do tego naboru wniosków.

nor

Zarejestrowany: 24.01.19 17:12

Ocena komentarzy użytkownika

176   368   32.35%