nor - komentarze (34 w ostatnich trzech miesiącach)

 1. wczoraj, 00:43 nor

  ,,Działacze" Stomilu nie są tacy głupi, jak się wydaje. Nie potrafią przeprowadzić transferów, które byłyby wzmocnieniem, nie potrafią stworzyć ekipy choćby na miarę średniaka 1 ligi i ogólnie nie nadają na zajmowane stanowiska, ale nie są na tyle głupi, by nie skapować, że skleili tak słaby skład, że aż boli. Zajarzyli, że tak jest, stąd akcja kablowania na Termalikę i ochota na punkty poza boiskiem. No, a teraz trzeba się uśmiechnąć do Puszczy, bo będzie słabo. Tylko czy Puszcza kablom odPuszcza?

 2. 07.07.20 23:58 nor

  Dzięki DBK, dzięki Panie Sobieski!

 3. 06.07.20 15:13 nor

  @Piekarz/OKS - masz rację, wstyd mi, włączyłem myślenie życzeniowe, bo ten nasz Stomil gra niekoniecznie tak, jak powinien. A prawda jest taka, że wiosną to Bełchatów pokazuje, jak należy grać i zabierać punkty nawet czołówce ligi.

 4. 06.07.20 13:17 nor

  Bełchatów bez licencji na I ligę, co oznacza, że już raczej nie spadniemy.

 5. 05.07.20 17:35 nor

  Ci piłkarze - większość z nich - nie pasowaliby do żadnego trenera. Jeśli się utrzymamy, to sprowadźcie przed sezonem kilku wartościowych zawodników na miarę 1 ligi. A wcześniej zatrudnijcie dyrektora sportowego z prawdziwego zdarzenia. Gra obecnego zespołu jest grą na alibi i na dwa uda - albo się uda, albo nie uda. Panie Brański, niech pan wstrząśnie swoimi pracownikami, bo chyba nie o taki efekt sportowy panu chodzi. Ja rozumiem zmęczenie serią meczów, rozumiem, że jesteśmy w okresie przejściowym, ale jako kibic też odczuwam zmęczenie oglądaniem tej niemocy i mierności. Mosak, jeszcze uwaga do ciebie - ty wiesz, że pierwsza stracona bramka jest twoja? Tak pokracznie wybijałeś piłkę, że dałeś rywalowi rzut rożny. Weź się synek za robotę na boisku i trochę pokory od ciebie oczekuję, bo ostatnio za bardzo w piórka obrosłeś.

 6. 03.07.20 17:39 nor

  Kujawa za tydzień skończy 32 lata, także ten... A Sobczak w sposobie gry to niemal jego boiskowy brat bliźniak, tyle że grawitacja częściej przyciąga go do murawy. Mimo to, dobrze by było, żeby jeszcze został w Stomilu.

 7. 02.07.20 22:48 nor

  Dzisiaj liczyły się punkty, więc noty za styl można pominąć (pierwsza połowa załamująca). Gratuluję zwycięstwa!

 8. 01.07.20 22:40 nor

  Remisz doznał kontuzji grając w barwach Stomilu. Pewnie był ubezpieczony, co nie zmienia faktu, że zwykła przyzwoitość nakazuje nie zostawiać zawodnika - wychowanka klubu - bez umowy.

 9. 01.07.20 16:21 nor

  @ waldi812 - w punkt, zwłaszcza fragment dotyczący komunikacji pomiędzy panem dyrektorem a zawodnikami.

 10. 30.06.20 22:15 nor

  Bez przesady, jaka 2 liga... - dokładnie tak mówili rok temu w Katowicach i to jeszcze w trakcie ostatniego meczu w sezonie. Też wierzę, że grajki się ogarną i najgorsze się nie stanie. Ale jeśli nie wygrają z Grudziądzem, a potem wtopią w Niecieczy, to będziemy oglądać plecy Odry, Bełchatowa i Chrobrego - zresztą Chrobry już jest przed nami. Pytacie o przedłużenie umów z zawodnikami. Rozpędziłbym po sezonie większość tego towarzystwa. Prawda jest taka, że jeśli chce się stworzyć ekipę na awans do ekstraklasy, trzeba wydać trochę grosza i zatrudnić przynajmniej trzech, czterech kumatych piłkarzy - świetny przykład to Raków. A u nas snuje się plany awansu, ale sprowadza się/wypożycza młodych, nieopierzonych grajków, żeby zarobić na PJS. Ok, tylko, że szansa, iż uda się pogodzić czołowe miejsce w rankingu PJS z awansem, jest niewielka. Pomijam już fakt, że trzeba wiedzieć, kogo się sprowadza, a u nas ta wiedza sprowadza się do pobożnych życzeń, żeby inwestycje w przyszłość nie okazały się wtopami. Naprawdę to takie trudne, żeby iść śladem Rakowa, skoro rzuciło się ludowi hasło awans?

 11. 30.06.20 20:36 nor

  Tak, Chrobry wygrał i przeskoczył nas swobodnym susem w tabeli. Taki Bełchatów i Chrobry potrafią urywać punkty zespołom z czuba tabeli, którym my się kłaniamy i grzecznie oddajemy zwycięstwa, bo przecież z nimi przegrać to nie wstyd, a porażki są niejako wpisane w terminarz. Grajcie tak dalej, układajcie skład pod PJS, a zostaniemy GKS-em tego sezonu. GKS spadł do II ligi z hasłem: e-klasa albo śmierć, a my spadniemy z licencją na e-klasę w szufladzie prezesa. Kuźwa, kto przeklął ten Stomil, że tu jest wieczna przeciętność, wieczny lęk o pozostanie w I lidze... Mamy słabą kadrę. Może trzech, czterech zawodników ma jaja i kwalifikacje do gry na tym szczeblu, reszta to max II liga. I to nie jest wina poprzedniego trenera, ani tym bardziej obecnego, ale tzw. działaczy. Śmiech mnie ogarnia, gdy pomyślę, że w Stomilu jest dyrektor sportowy. Po huk to stanowisko, skoro bez niego pod względem sportowym i kadrowym było tak samo?? Staliśmy się klubikiem, którego przed meczami nikt nie szanuje i nikt się nie obawia. I to jest o tyle przykre, co niestety prawdziwe. Warmiński charakter to obecnie pusty slogan. Ten zespół nie ma żadnego charakteru, kilka osób tak, ale nie zespół. Jako drużyna jesteśmy mizerią i mielizną tej ligi. A miało być inaczej...

 12. 29.06.20 22:01 nor

  W Grudziądzu zwolnili trenera. Może prezes Asensky poprowadzi ich ekipę przeciwko Stomilowi? A właściwie to bez znaczenia...

 13. 28.06.20 20:51 nor

  @SzEFoo - masz rację!

 14. 26.06.20 22:33 nor

  Dokładnie, znowu jesteśmy wplątani w grę o utrzymanie. Jeśli jeszcze jutro Bełchatów wygra z Wigrami, będzie wesoło. Licencja na e-klasę przyda się jak grzebień łysemu.

 15. 24.06.20 18:55 nor

  Dobre info, mimo że brzmi jak żart...

 16. 20.06.20 01:02 nor

  Kot - jest sprawa, która mnie intryguje. Bardzo chciałbym po zakończeniu sezonu (mam nadzieję, że nie będzie spadku) przeczytać, co o aktualnej sytuacji w Stomilu sądzi właściciel większościowego pakietu akcji. Jesteś bezsprzecznie dociekliwy i dokładny w podejściu do tematu, więc mógłbyś spróbować nakłonić M. Brańskiego do rozmowy ,,bez znieczulenia". Jestem ciekaw, jaką autonomię ma tzw. kierownictwo klubu? Co właściciel sądzi o ,,inwestycjach w przyszłość" i innych ,,sukcesach"? Jak ocenia relacje na linii klub - kibice? Czy po upływie 1,5 sezonu Stomil nadal go rajcuje, czy może jego oczekiwania były inne? Jakie są plany na przyszłość klubu za rok, dwa, trzy - czy w ogóle są? Kwestie personalne w drużynie itp. Myślę, że szczera rozmowa z Brańskim mogłaby wiele wyjaśnić. O ile oczywiście zdobyłby się na szczerość. Zresztą, jeśli nie zgodzi się na rozmowę (tutaj, na kibicowskiej stronie, a nie na oficjalnej, bo strona oficjalna trudnych pytań nie zada), to też będzie o czymś świadczyć. Może warto umówić się na taki wywiad już teraz, z wyprzedzeniem...

 17. 19.06.20 21:08 nor

  Kot, że też chce ci się zużywać energię na pisanie takich tekstów o niczym... Bo czego twoje "śledztwo" ma dowieść? Że Ryszard to kiepski amator? To przecież jest od dawna tzw. fakt medialny, potwierdzany wielokrotnie na tym portalu . Sprawa jest przebrzmiała i dotyczy gościa, który ostatecznie do tego klubu nie trafił. Że działacze Stomilu to także amatorzy? To założenie również nie jest nowością. Przy całym szacunku dla minionej piłkarskiej kariery jednego z filarów naszego klubu, gdy czytam o jego obecnych holenderskich kontaktach, zastanawiam się, w jakim języku te kontakty są realizowane... Migowym? O ile więc tekst o inwestycjach w przyszłość miał odkrywcze walory, o tyle ten wydaje się strzałem z armaty do komara. No, ale w sumie to twoja sprawa, jak się bawisz w wolnym czasie.

 18. 18.06.20 22:59 nor

  Mecz do zremisowania. Są symptomy lepszej gry. Podoba mi się ustawienie trójką z tylu plus dwóch wahadłowych. Ale raczej w roli wahadłowego nie przekonuje mnie na razie Carolina - tyle samo błędów, co pożytecznych zagrań, jest jakiś wystraszony, niepewny. Za to Janek szaleje. Brawo, Sobczak, za walkę. Hinokio do 70 min. grał ok, potem padł. Gancarczyk - szacun za utrzymanie Stomilu w tamtym sezonie, ale teraz... ty już wiesz, co... Ogólnie wielka szkoda, bo gra Stomilu była niezła, tylko może w końcu trafi do tej ekipy ktoś, kto strzeli na bramkę tak, że piłka do niej wpadnie... Bo na razie są to strzały tylko do statystyki. Zdaje się, że z Wigrami z kadry wypadnie Sobczak za kartki. Siema pewnie dostanie szansę na szpicy, ale czy to coś zmieni...

 19. 15.06.20 23:34 nor

  Mam nadzieję, że wróci taka radość po wygranym meczu, jaką przeżywaliśmy np. w marcu 2019, kiedy ograliśmy Tychy 2:0 - takie sentymentalne marzenie... https://m.youtube.com/watch?v=U2x-O3KU3i0

 20. 14.06.20 15:32 nor

  Emil, napisz, jakie miałeś na myśli negatywne sprawy, o których zapomnieć nie można. I czy twoim zdaniem - a z twoim zdaniem liczy się tu wiele osób - są to działania świadome klubu (a może zwykle wpadki niedouczonych w prowadzeniu klubu ludzi) i do czego zmierzają. Proszę o twoją opinię, ponieważ jestem zdezorientowany i także nie wiem, być może nie wypada już cieszyć się ze zwycięstwa Stomilu... Może za chwilę ktoś rzuci hasło "Stomil to my, a nie wy" i powtórzy się sytuacja np. z (tfu) Zawiszy... Nie dzieje się dobrze. Może sytuacja dojrzała do zorganizowania spotkania władze klubu/kibice?

 21. 14.06.20 11:11 nor

  @Czesiek Czesiek - Oni wiedzą wszystko i wiedzą lepiej. Wiedzą nawet to, czego jeszcze nie wiedzą. Dlatego mają prawo miauczeć nawet pod tekstem o wygranym meczu.

 22. 13.06.20 19:57 nor

  Koki na plus. Janek też ok. van Huffel ze Stalą od początku do gry. Trzy punkty dopisane, ale mecz do zapomnienia. Wygrała Odra, wygrał Bełchatów, strach pomyśleć, jak by się zrobiło gorąco, gdyby dziś Stomil nie zgarnął kompletu punktów.

 23. 11.06.20 14:01 nor

  Podczas pandemii teorie spiskowe kwitną. Emocje podgrzane do czerwoności przed laptopem najwyraźniej rekompensują niektórym to, co mogli przeżywać na stadionie. Rozkminiacie, kto ustala skład, kto z kim trzyma itd. A ch... was to obchodzi? Widzę, że na tym forum jest mnóstwo ,,fachowców,, którzy najchętniej sami chcieliby ustalać, kto ma grać. Majewskiego skasowali już przed pierwszym meczem. Trener ma być rozliczany z wyników. Nasze zadanie to pilnowanie takich kwestii jak np. herb, tradycja, a przede wszystkim darcie ryja podczas meczów. Oczywiście naturalne jest również okazywanie niezadowolenia z wyników - co za kadencji trenera Zajączkowskiego zdarzało się w tym sezonie bardzo często. Teraz część niedawnych krytyków Zająca bierze go w obronę, a najeżdża na Majewskiego, choć liczba jego meczów w roli trenera wynosi na razie zero - normalnie głęboka schizofrenia. Także wolałbym, żeby wrócił do nas np. wspominany poniżej trener Jabłoński - najwybitniejszy taktyk, jaki pracował w tym klubie. Ale Pan Trener jest już raczej w wieku emerytalnym... Mamy więc A. Majewskiego i skoro już jest, dajmy mu szansę pokazania, czy potrafi z tego zespołu wykrzesać coś więcej niż ostatnie popisy w stylu podwórkowym.

 24. 10.06.20 16:12 nor

  Nie spadłem z krzesła z zachwytu - ale też zdaję sobie sprawę z tego, że to wciąż jest przeciętny klub I ligi, który ma się rozwijać. A czy się rozwinie, czy może zwinie, zależy od wielu czynników. Nowemu trenerowi życzę powodzenia, bo jakie mam inne wyjście, od dzisiaj gramy przecież do tej samej bramki.

 25. 09.06.20 22:00 nor

  Jeżeli taki Leszek Ojrzyński to czyta, to ma z was niezłą polewkę.

 26. 08.06.20 17:10 nor

  Dzięki i powodzenia, trenerze!

 27. 04.06.20 23:40 nor

  Nie rozumiem, dlaczego przy3,14erdalacie się do M. Brańskiego. Gość od początku przyznawał, że uczy się futbolu. Dlatego właśnie zatrudnił w Stomilu ludzi związanych z piłką od lat. To oni mają czuwać nad klubem i działać tak, żeby nie było takich wtop jak te obecne albo takich jak te w czasach gry w ekstraklasie. Bo wtedy także Stomil zaliczał wtopy - przypominam transfer niejakiego K. Rybakowa. Chyba że sprawa Rybakowa to także była wina Brańskiego, tylko nikt, nawet on sam, jeszcze sobie z tego nie zdaje sprawy.

 28. 02.06.20 20:58 nor

  Panowie piłkarze, ja rozumiem, jakie są okoliczności, że była nieprzewidziana przerwa itd. I nie lubię was krytykować, bo to najłatwiejsze, co można zrobić, zwłaszcza z pozycji kibica siedzącego przed tv. No, ale jprdle, włączcie sobie na spokojnie jutro ten mecz, pooglądajcie i powiedzcie szczerze, czy chcielibyście, żeby wasza ukochana ekipa klepała taką padakę? Przecież to był Smutek w Krainie Tysiąca Jezior. Poprawcie się, zajączki.

 29. 29.05.20 17:41 nor

  @ Radek - w punkt!

 30. 26.05.20 17:26 nor

  Wątpię, czy cała Polska będzie dziś oglądać Legnicę, bo co to za frajda oglądać przeciętny klub z I ligi. Osobiście nie mam też ochoty patrzeć na oszustów z Legii, którzy próbują bezczelnie wydymać Sokoła Ostróda. Buraki bez honoru! Czekam na mecz Stomilu, reszta to tylko ewentualność.

 31. 21.05.20 17:41 nor

  Gratulacje i podziękowanie! Od jakiegoś czasu to najlepsze medium informujące o Stomilu i to nie tylko o sprawach kibicowskich, ale o wszelkich kwestiach dotyczących klubu. Plus publicystyka. Prawda jest taka, że media ,,profesjonalne" zostały w tyle.

 32. 16.05.20 19:36 nor

  @czerkasow - gdy ekipa Polsatu wyjedzie z Wawy na południe, np. do Opola, żeby pokazać piątkowy mecz, to nie będzie jechać w sobotę kilkaset km na północ do Olsztyna czy Suwałk, tylko zostanie na południu, skąd ma bliżej do Bielska-Białej, Legnicy, Głogowa, Sosnowca, Jastrzębia, Bełchatowa czy nawet Radomia. Logiczne, choć dla nas przykre.

 33. 15.05.20 18:17 nor

  Moim zdaniem niski poziom medialności faktycznie może odnosić się do Niecieczy i Puszczy, które mają garstkę kibiców, a i wyniki niepowalające. Natomiast w przypadku takich klubów z Północy jak: Stomil, Chojniczanka, Wigry najaważniejszą rolę prawdopodobnie odgrywa logistyka. Polsatowi łatwiej jest jechać na południe - gdzie jest większość klubów pierwszoligowych - i bez kilkusetkilometrowych podróży obsłużyć kilka meczów. Jest i taniej, i wygodniej. Niestety, my na tym cierpimy.

 34. 14.04.20 23:17 nor

  Fajnie, że akcja się udała!

nor

Zarejestrowany: 24.01.19 17:12

Ocena komentarzy użytkownika

105   171   38.04%