nor - komentarze (97 w ostatnich trzech miesiącach)

 1. 22.09.20 18:07 nor

  Myślę, że na razie klub na pewno nie zareaguje, bo musi najpierw zatrudnić językoznawcę/tłumacza, żeby rozszyfrować tę wypowiedź.

 2. 22.09.20 14:45 nor

  Ten artykuł nie był pierwszym, w którym Kot opisywał nieudolność zarządu, więc całokształt jego dziennikarskiej roboty przyczynił się do wczorajszej zmiany. Najciekawsze jest to, że w tej materii portal kibicowski wyprzedził o 100 mil tzw. media profesjonalne. Szacunek!

 3. 21.09.20 21:14 nor

  Łatwo nie będzie, ale kiedy tu było łatwo i lekko... Powodzenia, Lechu!

 4. 21.09.20 15:18 nor

  Kot jesteś kotem wielkim jak lew:)

 5. 21.09.20 14:58 nor

  Ok. To teraz pora na wzmocnienie kadry. Bo na razie ta decyzja spowodowała, że z kadry zespołu jeden zawodnik ubył i przeszedł na fotel prezesa:) Powodzenia, prezesie!

 6. 21.09.20 12:29 nor

  Dzisiaj o 15 Rada Nadzorcza będzie omawiać sytuację klubu. Czas na zmiany!

 7. 21.09.20 12:23 nor

  Ciekawa dyskusja na TT na temat artykułu - z udziałem Iwańskiego, prezesa, a nawet Kota:) https://mobile.twitter.com/Kowalewski_Woj/status/1307948999907966976

 8. 21.09.20 11:56 nor

  Czerkasow - wydaje mi, że Sosnowicz był wice za kadencji Grzegorczyka, później był też radnym z AWS.

 9. 20.09.20 23:07 nor

  Jak widzicie, na TT Żukowski poinformował, że Brański po publikacji powyższego artykułu zażądał wyjaśnień od prezesa i dyrektora. Coś się wreszcie dzieje. Gratulacje Kocie - twój upór i godziny ślęczenia nad sprawą być może spowodują oczekiwane trzęsienie ziemi w klubie. Brawo!

 10. 20.09.20 20:32 nor

  Świetny tekst! Panie Brański, tak wygląda pozyskiwanie ,,zawodników,, do pańskiego klubu. Robią pana w ch... Takich ma pan fachowców. Lepszego pretekstu do pożegnania tych osób, niż wyniki Stomilu i ten artykuł, pan nie znajdzie. Chyba że pan o wszystkim wiedział i to tolerował...

 11. 20.09.20 18:11 nor

  Czerkasow - owszem, w latach 90-tych klub MOKS prowadziło stowarzyszenie, ale ratusz interesował się tym, co się w Stomilu dzieje. To nie przypadek, że prezesem klubu był R. Sosnowicz, wiceprezydent Olsztyna, a później J. Cichoń, wiceprezydent, a później prezydent miasta (z funkcji prezesa Stomilu zrezygnował w sierpniu 1998, zdaje się, że potem wrócił Sosnowicz). Ok, nieważne, było, minęło - istotne jest to, co się teraz wydarzy w klubie.

 12. 20.09.20 14:46 nor

  @zjs - w '96 Stomil był klubem miejskim. Zainteresowanie Stomilem było wtedy ogromne, więc i w klubie, i w ratuszu liczono się z głosem kibiców. Teraz jest inaczej, jest prywatny właściciel. Możemy wyrażać swoje zdanie, a on może mieć je głęboko i zrobi, co zechce. Nadchodzi moment, w którym dowiemy się, czy właścicielowi klubu jeszcze na nim zależy i czy nasz głos jest dla niego istotny. Jeszcze można wszystko wyprostować. Ale trzeba też liczyć się z tym, że Stomil skończy jak Zawisza. Szczerze mówiąc, do niedawna myślałem, że M. Brański jest autentycznie zafascynowany Stomilem i chce świętować z nim sukcesy - teraz nie jestem pewien, czy jego piękne słowa o klubie i mieście nie były serwowane na pokaz, dla uzyskania odpowiedniego efektu. Nie wiem, czy to niedoświadczony, uczący się futbolowego życia biznesmen, czy może lepszy cwaniak. Niebawem się dowiemy...

 13. 19.09.20 21:11 nor

  M. Brański napisał na TT: ,,Jest niedobrze, wiele rzeczy maluje się w ciemnych barwach teraz, bo mało jest przebłysków. Spokojnie, biało-niebiescy, niedługo będzie dobrze,,. Jeden z kibiców odpowiedział: ,,Już ci nie wierzę,,

 14. 19.09.20 14:39 nor

  Panie Brański, jeśli według pana sprzedaż akcji to sprawdzian dla kibiców, to ja panu mówię, że obecna sytuacja Stomilu to sprawdzian dla pana jako właściciela i inwestora. Właścicielem większości akcji pan jest, ale na miano inwestora to pan musi zapracować. Bez wzmocnień lecimy do 2 ligi - czy to już widać wyraźnie, czy rozkminił pan to już razem z superprezesem??

 15. 19.09.20 11:53 nor

  Szkoda. Wracaj szybko do zdrowia!

 16. 18.09.20 18:06 nor

  Trener mówi: ,,potrzeba nam czasu i stabilności, a przede wszystkim wzmocnień,, - wszystko na ten temat. Potrzeba wzmocnień!! Wpuszczenie na boisko 16-latka za Łotysza było swego rodzaju aktem rozpaczy. @The Core - nie zgodzę się, że ustawienie zawsze dobiera się pod profil graczy. Tak bywa, ale zdarza się, że kluby zatrudniają danego trenera, bo wiedzą, jak styl preferuje i dobierają pod ten styl zawodników. Majewski przychodząc do Stomilu, dostał zadanie wprowadzenia ofensywnego stylu gry. I to zrobił. Zmienił ustawienie i przypominam, że pod koniec sezonu wyglądało to obiecująco. Po czym wyjęto mu ze składu Sobczaka, Hajdę, Pałaszewskiego i Siemaszkę (narzekaliśmy na Siemę, a w obecnym składzie byłby orłem) i nadal kazano grać efektownie i wygrywać. Jak, skoro obecny skład nie umywa się do tego z poprzedniego sezonu? Patrząc na obecny Stomil, nie mam wrażenia, że zawodnicy nie wiedzą, jak powinni ustawiać się i grać. Wiedzą, tylko kilku ma zbyt małe umiejętności do realizacji założeń na poziomie I ligi, dlatego chcą, ale nie potrafią... I myślę, że w innym ustawieniu byłoby to samo. No chyba że ustawić ich 4-6-0, czy murować cały mecz bramkę na bezbramkowy remis i grać bez napastnika, bo i tak nie ma z niego żadnego pożytku, 31 remisów może fuksem dać w tym sezonie utrzymanie:) To podpowiedż dla pana właściciela klubu i prezesa, dzięki takiemu systemowi nie będą musieli sprowadzać nowych, wartościowych graczy:) A że na trybunach byłoby wówczas pusto, to już inna historia...

 17. 17.09.20 13:39 nor

  @FCBartąg - jedno uzupełnienie, w Częstochowie w połowie sierpnia zaczęła się już modernizacja stadionu. Za 17 mln zł powstanie kameralny obiekt z możliwością rozbudowy. W Olsztynie to marzenie ściętej głowy. U nas niebawem minie rok, odkąd rozpoczęła się wielką wymiana myśli, jak zainstalować dodatkowe krzesełka na obecnej ruinie. Inna sprawa, że klub nie daje miastu żadnego argumentu do modernizacji stadionu, skoro nie potrafi nawet stworzyć zespołu na I ligę - w dodatku za miejskie pieniądze.

 18. 17.09.20 11:30 nor

  Tak, ten projekt się nie spina. I albo nastąpią zmiany na stanowiskach oraz wzmocnienie kadry, albo czeka nas marsz do 2 ligi, a później prawdopodobnie jeszcze niżej. Zdaje się, że właściciel klubu na TT nawet nie podsumował środowego meczu własnymi słowami, więc chyba też czuł zażenowanie i zabrakło mu słów. Obawiam się tylko, że winą za ewentualny upadek zostaną obarczeni kibice, gdyż nie uwierzyli, że najlepsze przed nami. Ale jak można uwierzyć, skoro rozsądek podpowiada, że z tymi ludźmi u steru się nie uda, bo świadczą o tym ich działania.

 19. 16.09.20 22:40 nor

  Panie Brański, przecież widzi pan, że na żadnym polu działania klubu nie jest tak, jak być powinno. Na żadnym. To nie obciach popełnić błąd, można się zreflektować i podjąć odpowiedzialną decyzję - najwyższy czas pożegnać prezesa. Na co pan czeka? Co się jeszcze ma wydarzyć? Stadion ma runąć? Przy tym prezesie możliwe, że do końca roku runie - to bardziej pewne niż dodatkowe krzesełka.

 20. 16.09.20 22:15 nor

  Po prostu smutek i faktycznie dno! Ale bez zaskoczenia. My jesteśmy tylko zwykłymi kibicami, a już po meczu w PP z Jastrzębiem pisaliśmy, że mamy skład na II ligę. Już po tamtym pierwszym meczu pisaliśmy, że bez wzmocnień będzie padaka. Co na to fachowcy - prezes i dyr. sportowy? Co na to właściciel klubu? Oni całkiem poważnie wciąż mówią, że gramy o baraże... No to ja - piłkarski dyletant, przygłupiały kibic, jak pewnie o nas myślicie - ja was fachowcy uświadomię: Hajda, Pałaszewski i przede wszystkim Sobczak... Tych podstawowych zawodników trzeba było albo zatrzymać w Stomilu na nowy sezon, a skoro się nie udało, to trzeba było przed sezonem zatrudnić piłkarzy tej samej klasy, którzy mogliby ich zastąpić. Bo brak tych trzech graczy spowodował taką wyrwę w zespole, że obskakujemy wpierdol od Odry u siebie. Prezes i dyrektor ten skład Stomilu to wasze ,,osiągnięcie,, - jesteście żałośni!!

 21. 15.09.20 20:57 nor

  FCBartąg - brawo!

 22. 14.09.20 20:22 nor

  @Mackib - te dostawione trybuny w Koszalinie to parodia stadionu.

 23. 14.09.20 19:17 nor

  Kolejna niedokończona sprawa. Tym razem na linii klub - miasto. Nikt się nie spieszy, bo wytyczne covid redukują liczbę widzów, frekwencja na meczu PP i tak była niska, a poza tym 4,5 tys. to minimum miejsc na stadionie ekstraklasy, a na razie ekipa Stomilu raczej nie rokuje do awansu... Powiększenie trybuny krytej oznaczałoby prawdopodobnie zainstalowanie krzesełek poza zasięgiem linii dachu, więc ,,wszystkiego mokrego,, w deszczowe dni. O nowym stadionie nikt oczywiście nie mówi, gdyż bajki będą opowiadane dopiero tuż przed wyborami.

 24. 13.09.20 12:25 nor

  Szanowne władze klubu, nie szantażujcie nas emocjonalnie, nie obciążajcie winą za niepowodzenie sprzedaży akcji. My niejednokrotnie dowiedliśmy, że potrafimy wspierać nasz klub w działaniach, które mają sens. Wy natomiast dowodzicie, że nie potraficie prowadzić klubu w sposób profesjonalny. Stworzyliście zespół na miarę drugiej, a nie pierwszej ligi. Nie ma miesiąca bez waszej wpadki wizerunkowej. Działacie za pieniądze wynegocjowane przez właściciela klubu od miasta. Dajcie coś od siebie, zanim poprosicie o kupno akcji. Zacznijcie od transferów i wzmocnienia drużyny, niech to się przełoży na dobre wyniki. Błaszczykowski i Królewski też najpierw dali wiele Wiśle (nie tylko finansowo), zanim poprosili kibiców, by kupili akcje. A wy przecież tak lubicie powoływać się na powodzenie akcji Wisły... Pomyślcie rozsądnie, czy to wina kibiców, że akcje Stomilu sprzedają się tak słabo, czy raczej wy zrobiliście za mało, żeby te akcje były dla kibiców Stomilu atrakcją? Jeśli towar się nie sprzedaje, to jest to wina potencjalnego kupca, czy jednak sprzedającego...? Pomyślcie...

 25. 12.09.20 21:40 nor

  Trener jest najmniej winny tego znakomitego początku sezonu.

 26. 12.09.20 16:46 nor

  Jestem tak zagotowany po dzisiejszym spektaklu, że wolę nie pisać, co dokładnie myślę o projekcie ,,Stomil gra o baraże,, - panowie B. K. C. powiem wam tylko, że ja bym się ze wstydu pod ziemię zapadł, gdybym pieprzył te wasze przedsezonowe bzdury, a potem zobaczylbym, jak ta ,,barażowa,, ekipa gra padakę w każdym z trzech meczów zaczynających sezon. Albo coś z tym jeszcze zrobicie, czyli pozyskacie kilku zawodników na miarę I ligi, albo naprawdę szkoda nerwów, idźcie robić ,,wielki futbol,, gdzieś indziej. Idźcie z tą swoją wydumaną dużą kasą i róbcie idiotów z kibiców innego klubu.

 27. 12.09.20 14:38 nor

  Panie Brański, to jest zespół na baraże?? Niech pan się nie ośmiesza! Niech pan wreszcie da coś od siebie i pozyska graczy, którzy wzmocnią kadrę. Teraz mamy drużynę na II ligę. Tego pan pragnął, o tym pan marzył?

 28. 12.09.20 14:15 nor

  Idźcie w pi*du z takim składem. Niech kuźwa prezes i właściciel jeszcze 1000 razy powtórzą, że gramy o baraże. Pozyskajcie w końcu 2-3 doświadczonych gości do gry. A jeśli nie wiecie, jak to zrobić, to wypad z tego klubu. Szkoda mi Majewskiego, wrzucili go na minę z drugoligowym składem. Z nas też robią debili.

 29. 12.09.20 13:36 nor

  Będę bronił Hinokio. Próbuje indywidualnych akcji, bo z kim ma grać? Napastnika nie ma, nikogo do wsparcia w drugiej linii nie ma. Bieda...

 30. 09.09.20 20:25 nor

  Tak już jest - w tym biednym regionie benzyna od wielu lat jest droższa niż w innych regionach kraju, a teraz karnety na pierwszoligowy Stomil kosztują więcej niż karnety na mecze znacznie bogatszych klubów eklasy. Taka zupełnie nieśmieszna zabawa...

 31. 08.09.20 13:15 nor

  Zastanawia mnie ciągle argument ,, odmłodzony skład,, - czy nam chodzi o to, żeby mieć najmłodszy skład w lidze, czy o to, żeby być w czubie tabeli? Bo jeśli chodzi o wysokie miejsce w tabeli, to według mnie możemy mieć samych trzydziestolatków w zespole, byle grali skutecznie. Ale klub chce zatrudniać młodzież, żeby mieć hajs z PJS i ewentualnych transferów. I jeszcze rzucone jest po raz kolejny hasło: Awans. Tyle że awansu młodzież nie wywalczy bez udziału doświadczonych graczy i koło się zamyka. Koncepcja funkcjonowania drużyny jest więc niespójna z założonymi celami.

 32. 07.09.20 17:14 nor

  @Kibicka - ,,jeszcze na kilka kolejek przed końcem walczył o baraże,, - akurat ten cytat uważam za kompletnie nietrafiony, bo kilka kolejek przed końcem ligi bardziej martwiliśmy się, czy Stomil nie spadnie niż o to, czy będzie grał w barażach. Ale było, minęło... Ja czekam na transfery. Nie powinno być tak, że znowu kibice muszą dowodzić w gotówce/akcjach, że zależy im na klubie. Niech choć raz klub pokaże, że zależy mu na kibicach. Niech wzmocni zespół i faktycznie (a nie w marzeniach) zacznie grać o baraże.

 33. 07.09.20 13:47 nor

  Dobrze, że udało wam się przeprowadzić tę rozmowę. Z komentarzem wstrzymam się do czasu przeprowadzenia zapowiadanych wzmocnień zespołu. Kibicom należy się zachęta w postaci silnej kadry i pozytywnych wyników. Piękna gadka punktów nie zastąpi.

 34. 04.09.20 21:59 nor

  Ciekawe, w jakiej formie jest ten Lopez. Zdaje się, że ligowego meczu nie grał od marca.

 35. 03.09.20 17:10 nor

  Tak, Stomil jest ponoć zainteresowany wypożyczeniem Araka: ,,Wstępne zainteresowanie usługami 25-letniego napastnika Jakuba Araka wyraził I-ligowy Stomil Olsztyn. W czasie dwóch sezonów pobytu w Lechii, Arak w 31 meczach ligowych, raz trafił do siatki. Jeśli zawodnik przeniesie się do stolicy Warmii stanie się do na zasadzie rocznego wypożyczenia,,

 36. 02.09.20 16:56 nor

  Tylko tego brakowało...

 37. 02.09.20 12:19 nor

  Ciekawy artykuł na Weszło, dotyczący ,,karier" holenderskich piłkarzy w Polsce - wprawdzie w ekstraklasie, a nie w 1 lidze, ale... https://weszlo.com/2020/09/02/10-holenderskich-niewypalow-w-ekstraklasie/

 38. 31.08.20 21:24 nor

  W sobotę sparing z Legią. Ciekawe, czy to tylko sparing, czy przy okazji Stomil chce wypożyczyć jakiegoś giganta z rezerw Legii?

 39. 29.08.20 21:19 nor

  Brawo za 1 punkt. Spodziewałem się, że przyjmiemy dwójkę lub trójkę. Nie zmienia to faktu, że natychmiast potrzebny jest ktoś do środka pola i do ataku. Zwłaszcza do ataku, bo takowego nie mamy.

 40. 29.08.20 09:18 nor

  Jeśli te budżety są realne, to trudno zrozumieć, dlaczego Tychy, mając tylko pół bańki więcej od Stomilu, potrafiły zbudować zespół, który gra o eklasę, a my mamy zespół, który bez wzmocnień będzie się bił o utrzymanie...

 41. 28.08.20 19:55 nor

  Kto by się spodziewał, że początek sezonu będzie tak pozytywny. Jest wielka szansa, że nawet jeśli Bełchatów wygra w Łęcznej, nie będziemy po pierwszej kolejce na ostatnim miejscu w tabeli! Bo przecież Odra obskoczyła czwórkę od ŁKS, a i Arka pacnęła czwórkę w Jastrzębiu. Ten drugi wynik pokazuje korespondencyjnie, w jakim miejscu jest Stomil... Prezes i dyrektor zapewne to widzą i szybko załatwią transfer jakiegoś doświadczonego, ogranego 17-latka z ławki rezerwowej drużyny rezerw np. Wisły Płock czy innego Zagłębia Lubin.

 42. 28.08.20 17:56 nor

  Tym razem trener mówi dobrze. Nie jest zadowolony z transferów, co nie jest dziwne. Okno transferowe trwa do 5 października. Właściciel, prezes i dyrektor powinni się wreszcie ogarnąć i wzmonić zespół. Tylko czy oni potrafią sprowadzić konkretnych grajków? Na pewno potrafią sprowadzać młodzież do rezerw - za darmo lub za pół darmo. Celem zespołu są baraże do eklasy, a wątpliwe jest, czy ten skład da radę utrzymać się w I lidze.

 43. 25.08.20 14:51 nor

  Nie trzeba nikomu przeglądać szkolnych świadectw w związku z zajmowanym stanowiskiem. Sprawa jest prosta - wielu z nas na tym forum wyrażało zaniepokojenie słabością kadry Stomilu. I można by machnąć ręką na nasze biadolenie, gdyby nie fakt, że siła zespołu została zweryfikowana w meczu PP z nie najsilniejszą - określając delikatnie - ekipą pierwszoligową. Stomil zagrał słabo i przegrał, a inaczej mówiąc, Stomil przegrał, bo ma słaby zespół, za który odpowiada m.in. dyrektor sportowy. I z tym faktem trudno dyskutować. Owszem, można poczekać i liczyć na to, że gra drużyny będzie lepsza, ale można też obudzić się po rundzie jesiennej z ośmioma punktami na koncie i drżeć o pozostawienie w lidze. Jest jeszcze jedno wyjście - należy wzmocnić zespół w tym oknie transferowym, co wielu z nas postuluje. Tak czy inaczej cel w postaci zajęcia miejsca barażowego brzmi dziś jak fajny dowcip.

 44. 24.08.20 17:27 nor

  @ Wiktor69 - też pomyślałem, że mecz jest przełożony nie bez powodu, tzn. że oficjalny powód jest tylko pretekstem. Może sobotni mecz otwrzył oczy ludziom z klubu i jednak sprowadzą kogoś wartościowego. Ale może to zbyt naiwne, życzeniowe myślenie, równie dobrze może to być kaprys bez głębszego znaczenia, u nas wszystko jest możliwe.

 45. 23.08.20 15:59 nor

  Panie Brański, Pan potrafi pięknie mówić o Stomilu. Czas na równie efektowne czyny - teraz, a nie po sprzedaży akcji. Okno transferowe jest otwarte, niech Pańscy ludzie zaczną działać poważnie, bo transferowe poczucie humoru już pokazali. Pośmialiśmy się, powk*rwialiśmy, a teraz do roboty. Chyba że plan jest taki, że Stomil ma pójść niebawem śladem np. Zawiszy. Żeby było jasne - my przetrwamy, choćby w okręgówce. Ale Pan chyba nie chce być kolejnym Osuchem, Wojciechowskim, Drzymałą czy Królem...

 46. 23.08.20 09:10 nor

  Nie trzeba być fachowcem, wystarczy być przeciętnym kibicem i spojrzeć na transfery innych klubów I ligi. Arka, Widzew, ŁKS, Termalica, Zagłębie, Miedź, Tychy, a nawet Radomiak i Chrobry wciągną nas nosem i wypuszczą uszami. Jak się okazuje, Jastrzębie także. Gołym okiem widać, że ten klub nie funkcjonuje tak, jak powinien, jak sobie wymarzyliśmy i jak nam obiecywano. Udała się jedynie strona najlepszeprzednami.pl - rzeczywiście zrobiona jest profi. Tylko że klub nie daje obecnie żadnej zachęty, żeby kupić akcje - nie zachęcają do tego ani działania zarządu, ani kwestie sportowe. ,,Działacze,, czekają na hajs z akcji, żeby dopiero zimą sprowadzić ewentualnie kogoś na miarę Hajdy, Pałaszewskiego czy Sobczaka i rozpocząć walkę o utrzymanie. Mówiąc inaczej, jeśli my nie kupimy poprzez akcje porządnych zawodników, to nie będzie zespołu na miarę I ligi. W rundzie jesiennej remisy z przeciętniakami będą sukcesem i może w listopadzie ludzie faktycznie zaczną kupować akcje - z żalu, jak napisał wcześniej Kot. Niezły terror nam zafundowali...

 47. 23.08.20 00:20 nor

  Ja się na trenerze wyżywać nie będę, bo mam wrażenie, że on tak jak i my został wpuszczony w maliny przez prezesa i dyrektora sportowego. Obiecali mu transfery i ekipę na walkę o baraże, a dostał wzmocnienia na poziomie czwartoligowych rezerw. Niestety, panie Majewski, wygląda na to, że sukcesem będzie utrzymanie klubu w I lidze.

 48. 22.08.20 23:12 nor

  Owsian - ludzie mają spieprzony weekend po obejrzeniu tego cudownego meczu, więc skończ żartować albo zacznij oglądać mecze na trzeźwo.

 49. 22.08.20 22:40 nor

  Tak słabo Stomil nie grał nawet wtedy, gdy finansowo ledwo dyszał. Panie Brański - wielkie dzięki, że uratował pan klub 1,5 roku temu, naprawdę szacun i podziękowania za piękne chwile. Ale jeśli zamierza pan prowadzić Stomil w ten sposób - obiecując ekstraklasę i jednocześnie tworząc za 5 zł zespół nie tylko nie na miarę ekstraklasy, lecz nawet nie na miarę I ligi - to może pożegnajmy się sympatycznie i bez żalu... Mamy krótką ławkę i takie luki w składzie, że będą bęcki w każdym meczu, ewentualnie remis u siebie z Bełchatowem. Po huk mamy tego prezesa i dyrektora sportowego. Panie Brański, człowieku, naprawdę taki klub chciałeś mieć??

 50. 19.08.20 18:45 nor

  ...żeby nie było już wątpliwości i więcej pytań o to, kto lansuje tezę o awansie do eklasy: - Celem na nowy sezon jest włączenie się do walki o miejsce w czołowej szóstce I ligi, by otworzyć drogę do awansu do ekstraklasy - powiedział prezes Kowalewski we wspomnianym wywiadzie w PS.

 51. 18.08.20 18:44 nor

  Akcji nie kupię, ale też mam dość takiego pustego pieprzenia na ten temat - mogliście jeden z drugim dogadać się z miastem 1,5 roku temu i nabyć klub - przypominam - wówczas bankruta. Spośród chętnych ratusz wybrał M. Brańskiego, a on wynegocjował takie a nie inne warunki i został większościowym udziałowcem Stomilu. Klub dzięki kasie z miasta pozbył się długów i funkcjonuje w I lidze. Plusy - nadal mamy ekipę w I lidze, a mielibyśmy co najwyżej w IV lidze. Minusy - klub jest słabo zarządzany, nie rozwija się, niepotrzebnie rozbudzono w kibicach apetyt na eklasę. Biorąc powyższe pod uwagę, idę w sobotę na mecz - nie na Brańskiego, nie na Kowalewskiego, a na mój Stomil idę.

 52. 16.08.20 15:00 nor

  Trener może nie tyle ocknął się, co dopiero teraz odważył się powiedzieć o konieczności dokonania wzmocnień kadry. I skoro to powiedział, to gra Stomilu z Wigrami musiała być naprawdę tragiczna. Słowa trenera w zasadzie mówią wszystko o zespole, który będzie reprezentował Stomil w zbliżającym się sezonie. A pan Majewski jak będzie zbyt często upominał się o porządne transfery, to wkurzy kolegów prezesa oraz dyrektora i będzie musiał ponownie wdychać opary z Petrochemii:)

 53. 16.08.20 12:53 nor

  DJKS - projekt stadionu powstał w 2015. Oczywiście wciąż można go zrealizować, choć należałoby zaktualizować kosztorys inwestycji. Nie mówiąc o dodaniu nowych elementów, jak np. panele fotowoltaiczne, które moim zdaniem powinny znaleźć się na nowym obiekcie, a o których 5 lat temu nikt nie pomyślał. Tak czy inaczej są to nic nie warte rozważania, bo jak wiadomo ratusz za budowę stadionu nie zamierza się zabrać.

 54. 14.08.20 20:40 nor

  Nie kupię akcji, bo wątpię w powodzenie działań klubu pod obecnymi rządami. Ale przyznam, że twoja narracja i buta, czerkasow, zaczyna mnie wkurwiać prawie tak samo, jak buta prezesa i jego przybocznych. Zatem faktycznie przyjemniej będzie na tym forum bez stosowania wyzwisk wobec innych wielbicieli Stomilu. Miłego weekendu.

 55. 14.08.20 14:58 nor

  Mnie te oceny nie tyle dziwią, co zawstydzają. Dlaczego według delegatów pogorszył się poziom oglądania meczu w Olsztynie, choć na stadionie nic się nie zmieniło? No właśnie dlatego, że nic się nie zmieniło! W innych miastach powstają nowe stadiony, to one są wyznacznikiem poziomu i z tej perspektywy u nas jest coraz gorzej. Szkoda słów. Ten stadion wielu z nas darzy wielkim sentymentem, ale to także obiekt, który szpeci nasze miasto. Ratusz ma to jednak gdzieś. Od 10 lat jesteśmy karmieni obietnicą budowy stadionu miejskiego i na obietnicy się kończy. Nic dziwnego, że w innych miastach - w tym o wiele mniejszych - z nas się nabijają.

 56. 13.08.20 18:00 nor

  DJKS - to nie kibice wymyśli hasła - baraże, ekstraklasa. Takie określenia dotyczące celów wyszły z klubu i to ludzie z klubu powtarzają je jak mantrę.

 57. 13.08.20 17:30 nor

  @Waldi812 - kto z ludzi związanych z futbolem czytał Prousta, daj spokój z takimi porównaniami?:) Bardziej majętni przejrzeli ewentualnie instrukcję swojego Porsche - też na ,,P,, @Chodi - bardzo bym chciał, żeby Stomil był polskim odpowiednikiem takiego klubu jak Ajax, ale Ajax w dużej mierze korzysta z wychowanków, czyli z zawodników wyszkolonych we własnej akademii, a nie ściąganych lub wypożyczanych z zewnątrz w wieku 20-21 lat. I jeszcze jedno - jeśli Stomil ma być klubem opartym głównie na młodzieży zbierającej punkty w PJS, to niech klub wyluzuje z tym gadaniem o barażach i ekstraklasie, bo młodzież awansu nie osiągnie. Choćby dlatego, że młodzi się uczą dorosłej piłki, zdobywają doświadczenie i bez wsparcia co najmniej kilku porządnie ogranych zawodników w podstawowym składzie nie podołają takiemu zadaniu. Nastawny się więc co najwyżej na wieloletnią pierwszoligową przeciętność lub jak zwykle na wieczną walkę o utrzymanie w lidze.

 58. 12.08.20 23:12 nor

  @Kot - dlatego napisałem, że rozumiem przyczyny błędów, które zdarzają się na tej stronie. Natomiast błędu w nazwisku właściciela klubu nie pojmuję.

 59. 12.08.20 22:51 nor

  Ja rozumiem, ktoś pisze szybko np. relację z meczu, wrzuca do netu i pierdut, zrobił ortografa - nie raz i nie dwa zdarzyło się to przecież na tej stronie. Ale kuźwa, zajawiasz akcję zapowiadaną od ponad ROKU i piszesz błędnie nazwisko właściciela klubu?! Jprdl - to nawet poniżej poziomu słynnego Stomil Cup. A podobno sprawą akcji zajęli się profesjonaliści. Który to już znak świadczący o tym, że ten klub zmierza w złym kierunku? Co jeszcze ma się stać??

 60. 10.08.20 23:10 nor

  Pan trener Jabłoński radził sobie w Stomilu znakomicie. Poległ dopiero wówczas, gdy wpadł w dołek, który kopał pod nim taki jeden ,,szpadel,, spod Olsztyna. Mniejsza o historię... Czytałem dziś na Weszło rozmowę z trenerem Mamrotem. W przeciwieństwie do koncepcji budowy zespołu Stomilu, logika prezentowana przez Mamrota wygląda interesująco, zresztą lista pozyskanych zawodników jest równie ciekawa - niestety, bo wiadomo, o który klub chodzi... U nas prawie pół składu to Holendrzy, a reszta to Janek, Wiktor i dzieciaki z PJS. Ryzykownie, bo jeśli niderlandzka koncepcja nie wypali, to leżymy i o pierwsze punkty w sezonie powalczymy z Bełchatowem w 7. kolejce. Co ciekawe, Mamrot w ogóle nie wspomina o PJS. Bo każdy niezły trener tworzy skład pod dobry wynik i cel, a nie pod punkty w PJS, te zbiera niejako przy okazji. U nas zaś twierdzą, że cel to baraże i jednocześnie chcą kosić hajs z PJS. Wigry pokazały w tamtym sezonie, czym to się kończy.

 61. 10.08.20 17:25 nor

  Brakuje u nas człowieka, który wie, jak zbudować zespół. Ostatnim takim gościem był Mirosław Jabłoński. W odniesieniu do obecnych ludzi w klubie, można napisać - profesor Jabłoński. Potrafił nakłonić odpowiednich zawodników do gry w Stomilu, a to jak ustawiał taktycznie zespół, było majstersztykiem. Ale to był po prostu fachowiec. Ech, wspomnienia... Szkoda, że M. Brański nie sprowadził do klubu takich ludzi, przynajmniej jednego.

 62. 10.08.20 10:58 nor

  Odnośnie stadionu - stadion dopuszczony do gry w eklasie musi mieć minimum 4,5 tys. miejsc siedzących, w tym minimum 1 tys. pod dachem. Klub z Osirem zakłada, że dołoży siedzenia na krytej i postawi konstrukcję mobilną z siedzeniami na odkrytej. Nie wiem tylko, czy PZPN łyknie te siedzenia mobilne, bo w podręczniku licencyjnym jest zapis, że siedzenia muszą być ,,przytwierdzone na stałe np. do podłoża,,. Dopuszcza się też zmniejszenie pojemności stadionu do 3 tys. miejsc, ale tylko w sytuacji budowy/przebudowy/modernizacji obiektu. Tak zakładają kryteria infrastrukturalne podręcznika licencyjnego PZPN.

 63. 08.08.20 19:17 nor

  Moim zdaniem nieźle grał ten z prawej, który schodził do lewej crossem przez środek i cofał się, gdy nie biegł diagonalnie do przodu.

 64. 08.08.20 13:47 nor

  Edyta! Ciekawe, kiedy skojarzą, że obrany sposób tworzenia zespołu jest niewłaściwy? I czy w ogóle skojarzą...

 65. 07.08.20 17:32 nor

  W wywiadzie prezes stwierdził w odniesieniu do stadionu, że na tr. odkrytej powstaną tzw. trybuny mobilne i możliwe, że będzie więcej miejsc siedzących na tr. krytej. Nie wiem, czy to dobry pomysł, ale ok, niech im będzie... I tak nie wiadomo, kiedy te ,,rewolucyjne,, zamiany mają nastąpić. Tymczasem stadion powstanie w Nowym Sączu. Mniejszy niż pierwotnie zakładano, bo na 4,5 tys. miejsc, ale będzie - nowy i ,,pachnący,, świeżością - już nie mówię o stadionach na 15 tys. w Sosnowcu i Płocku. Projekt olsztyńskiego stadionu też możnaby spró ować odchudzić z 12 tys. miejsc do np. 6-7 tys. (oczywiście z możliwością rozbudowy), skoro nie ma kasy na realizację 12-tysięcznika. No, ale w naszym mieście już budowa stadionu na 2 tys. jawiłaby się w ratuszu niczym budowa piramidy, a co dopiero na 6 czy 12 tys. miejsc. I tak mapa polskich miast z nowymi stadionami ma coraz mniej białych plam i już tylko Olsztyn wśród miast wojewódzkich dzielnie broni się przed budową nowego obiektu. Wyrażenie Twierdza Olsztyn nabrało nowego wymiaru! Możemy być dumni!

 66. 06.08.20 22:04 nor

  W minionym sezonie celem także były baraże, a biliśmy się o pozostanie w I lidze... Mam nadzieję, że włodarze klubu zrozumieli, iż raczej nie da się zająć podium w klasyfikacji PJS i jednocześnie awansować do ekstraklasy. Może więc przyjdą do klubu nie tylko młodzi, ale i ograni zawodnicy. Ja tylko obawiam się, że pan dyr. sportowy inaczej niż kibice pojmuje znaczenie wyrażenia ,,niespodzianki transferowe".

 67. 05.08.20 22:38 nor

  Może ten niekorzystny terminarz uświadomi decyzyjnym, że możemy oberwać w bęben w każdym z kilku początkowych meczów aż do spotkania z Bełchatowem. W związku z tym, Stomil trzeba poważnie wzmocnić, a nie tylko uzupełnić kadrę dzieciakami z PJS, jak to było w poprzednich rozgrywkach. Obawiam się nowego sezonu, mimo iż spadnie tylko jeden klub.

 68. 05.08.20 21:07 nor

  @cichy90 - dobry research, brawo! Także uważam, że akurat ten transfer wygląda interesująco. Co nie znaczy, że ogólna sytuacja kadrowa w klubie jest ok, przeciwnie - jest daleka od ok.

 69. 04.08.20 22:51 nor

  Acha, kontraktują i jednocześnie odwołują sparing z Huraganem, bo nie mamy ekipy do gry. Trzeba się mentalnie nastawić na to, że w tym sezonie sportowo może być płacz i zgrzytanie zębami.

 70. 04.08.20 22:44 nor

  To chyba już nikt nie ma watpliwości, że coś jest nie tak. Sparingi bywałych odwoływane zawsze wtedy, gdy w Stomil działo się bardzo źle. Nawet Korona, będąca na kroplówce, zagrała z Rakowem, dostała piątkę, ale zagrała. A Stomil nie jest w stanie przystąpić do zaplanowanego sparingu, bo na trzy tygodnie przed nowym sezonem nie ma zespołu. Świetnie!

 71. 30.07.20 12:16 nor

  @FCBartąg - było dokładnie tak, jak napisałeś. Warto dodać, że to dr Kulpaka poskładał rękę Kaczmarczyka tak, że ten zawodnik mógł wrócić do wyczynowego sportu. O roli Kaczmarczyka w ówczesnym Stomilu świadczyło takie powiedzenie funkcjonujące w zespole: Jak nie wiesz podczas meczu, co zrobić z piłką, to podaj do Rafała:)

 72. 28.07.20 21:33 nor

  Skąd w Stomilu ta niefajna tradycja burackiego zachowania podczas rozstań z zawodnikami? Kiedyś Kujawa, teraz Kuban, Siema, Leszczu i pozostali, którzy obecnie odchodzą i nie mogą liczyć na przyjazne pożegnanie. Tak jakby w chwili odejścia stawali się automatycznie wrogami. I to gadanie, że np. Molloy złośliwie nie chciał porozumieć się z klubem... Złośliwi zawsze widzą złe intencje w innych osobach, tylko nie w sobie. Klub nie potrafił ustalić dogodnej dla wszystkich pory pożegnalnego spotkania. Nie potrafił, bo nie chciał - takie można odnieść wrażenie. Słabe to jest i tyle!

 73. 28.07.20 16:51 nor

  Dzięki za udział w utrzymaniu Stomilu przed rokiem!

 74. 27.07.20 22:33 nor

  Sezon miał słaby. Mimo wszystko - powodzenia.

 75. 27.07.20 22:20 nor

  Lukas - wpisałeś się w stomilowską historię. Jesteś bezsprzecznie bardzo dobrym zawodnikiem, ale największy szacunek zyskałeś, gdy Stomil ledwo dyszał, a ty w nim zostałeś. Choć gdyby klub upadł, nie dostałbyś ani grosza. Takiej postawy się nie zapomina. Przykre, że obecne władze Stomilu nie potrafią tego docenić, ale my doceniamy, myślę, że to jest ważniejsze. Szkoda, że nie stworzono ci możliwości pozostania w Stomilu i Olsztynie. Powodzenia, wszystkiego dobrego!

 76. 26.07.20 07:05 nor

  W następnym sezońie wypadałoby przekroczyć zaklętą granicę 50 punktów, choć nie będzie to łatwe, bo rywalizacja w I lidze zapowiada się wyjątkowo trudna.

 77. 25.07.20 19:44 nor

  Brawo za to zwycięstwo! Ale to nie był sezon marzeń. Trochę odpoczynku i sporo pracy przed ludźmi z klubu, aby następny sezon przyniósł więcej pozytywnych emocji.

 78. 24.07.20 22:34 nor

  Stomil dostanie jeszcze 7 500 000 zł z okazji 75-lecia klubu - ale pod warunkiem, że cały hajs wyda na zawodników z Królestwa Niderlandów.

 79. 23.07.20 16:41 nor

  *Kibicko

 80. 23.07.20 16:39 nor

  Kibicki z Zatorza - będę się upierał, że w ratuszu nikt nie myśli o obiektach sportowych z odpowiednią starannością i polotem. Owszem, na Uranię jest kasa unijna od marszałka (czyli jednak można było zdobyć dofinansowanie!), a gdyby ktoś odpowiednio wcześnie pomyślał o kompleksie: nowy stadion plus nowa hala, to teraz te pieniądze, które idą tylko na remont Uranii, zostałyby przeznaczonę na dwa obiekty. Ale w Olsztynie od wielu lat obiekty sportowe są traktowane po macoszemu, brakuje w urzędzie miasta osób, które zadbałyby o koncepcję rozwoju pod tym względem. Hasło ,,nowy stadion,, to tylko kiełbasa wyborcza z 10-letnim stażem. Jesteśmy ostatnim miastem wojewódzkim ze skansenem do gry na poziomie I ligi piłkarskiej. Tylko kogo to w ratuszu obchodzi i kogo zawstydza? I żeby było jasne, cieszy mnie, że Urania będzie odnowiona, bo cieszy mnie każda inwestycja, która poprawia wizerunek Olsztyna. Jednak smuci mnie fakt, że za niewiele większe pieniądze można było mieć i halę, i stadion, lecz tej szansy nie wykorzystano.

 81. 21.07.20 23:00 nor

  Kibicko z Zatorza, popieram istnienie Uranii, ale nie popieram remontu tej hali za koszmarne 160 mln zł, zaraz wytłumaczę ci, dlaczego. Od 10 lat ratusz obiecuje nowy stadion i nagle remontuje - zaznaczam, remontuje, a nie buduje halę na 4 tys. miejsc za tak ogromny hajs! Jest oczywiście na ten cel dotacja z UE, lecz nie ma to nic do rzeczy, gdyż można ją było spożytkować znacznie mądrzej. Przeczytaj, ile Katowice wydadzą na swój kompleks sportowy: ,,dobra wiadomość związana z planowanym nowym stadionem w Katowicach. W maju architekci opracowali nowy kosztorys dla pierwszej fazy kompleksu (stadion, hala, dwa boiska treningowe i część parkingów) i udało się zejść do poziomu oczekiwań finansowych miasta: 185 mln zł. Ostateczna suma wskazana przez architektów to 186,9 mln zł". Pojmujesz? NOWY stadion, NOWA hala, o dwóch boiskach treningowych nie wspomnę za 186,9 mln zł. To teraz powiedz, jaki jest sens w REMONTOWANIU starej Uranii za 160 mln zł?? To jest po prostu zaprzepaszczona szansa na zbudowanie dwóch potrzebnych w Olsztynie obiektów - stadionu i hali!

 82. 21.07.20 08:40 nor

  @bartas505 - trochę się rozpędziłeś... Tychy wygrały z Termaliką 1 lipca 1:0, więc ewentualny walkower kolejnych punktów im nie da, a jedynie powiększyłby bilans bramkowy. Zresztą nieważne, Stomil na boisku baraży nie wywalczył, niech kończy sezon i buduje zespół, który o baraże powalczy uczciwie w kolejnym sezonie.

 83. 19.07.20 21:09 nor

  DJKS - jak to nic się w Olsztynie ostatnio nie dzieje? Siedem ofert na budowę 2 linii tramwajowej wpłynęło. Wszystkie poniżej limitu kasy wyznaczonej przez ratusz, więc linia będzie budowana. W dodatku miasto może zaoszczędzić na przetargu nawet 100 mln zł. Ale z pewnością nie przeznaczy tej kasy na budowę nowego stadionu. Dadzą kasę na remont Uranii i inne pierdoły. A nam pewnie zainstalują te obiecane krzesełka na odkrytej trybunie i będą mówić, że jest to niezwykle udana modernizacja stadionu. I że na takim obiekcie nic tylko czekać na e-klasę, a potem na europejskie puchary...

 84. 18.07.20 15:02 nor

  Brawo za 3 punkty, ale zmarnowane setki to jakiś horror. W nowym sezonie z taką skutecznością będą bęcki. Mam nadzieję, że ten nowy sezon zacznie przebudowany zespół.

 85. 12.07.20 00:43 nor

  ,,Działacze" Stomilu nie są tacy głupi, jak się wydaje. Nie potrafią przeprowadzić transferów, które byłyby wzmocnieniem, nie potrafią stworzyć ekipy choćby na miarę średniaka 1 ligi i ogólnie nie nadają na zajmowane stanowiska, ale nie są na tyle głupi, by nie skapować, że skleili tak słaby skład, że aż boli. Zajarzyli, że tak jest, stąd akcja kablowania na Termalikę i ochota na punkty poza boiskiem. No, a teraz trzeba się uśmiechnąć do Puszczy, bo będzie słabo. Tylko czy Puszcza kablom odPuszcza?

 86. 07.07.20 23:58 nor

  Dzięki DBK, dzięki Panie Sobieski!

 87. 06.07.20 15:13 nor

  @Piekarz/OKS - masz rację, wstyd mi, włączyłem myślenie życzeniowe, bo ten nasz Stomil gra niekoniecznie tak, jak powinien. A prawda jest taka, że wiosną to Bełchatów pokazuje, jak należy grać i zabierać punkty nawet czołówce ligi.

 88. 06.07.20 13:17 nor

  Bełchatów bez licencji na I ligę, co oznacza, że już raczej nie spadniemy.

 89. 05.07.20 17:35 nor

  Ci piłkarze - większość z nich - nie pasowaliby do żadnego trenera. Jeśli się utrzymamy, to sprowadźcie przed sezonem kilku wartościowych zawodników na miarę 1 ligi. A wcześniej zatrudnijcie dyrektora sportowego z prawdziwego zdarzenia. Gra obecnego zespołu jest grą na alibi i na dwa uda - albo się uda, albo nie uda. Panie Brański, niech pan wstrząśnie swoimi pracownikami, bo chyba nie o taki efekt sportowy panu chodzi. Ja rozumiem zmęczenie serią meczów, rozumiem, że jesteśmy w okresie przejściowym, ale jako kibic też odczuwam zmęczenie oglądaniem tej niemocy i mierności. Mosak, jeszcze uwaga do ciebie - ty wiesz, że pierwsza stracona bramka jest twoja? Tak pokracznie wybijałeś piłkę, że dałeś rywalowi rzut rożny. Weź się synek za robotę na boisku i trochę pokory od ciebie oczekuję, bo ostatnio za bardzo w piórka obrosłeś.

 90. 03.07.20 17:39 nor

  Kujawa za tydzień skończy 32 lata, także ten... A Sobczak w sposobie gry to niemal jego boiskowy brat bliźniak, tyle że grawitacja częściej przyciąga go do murawy. Mimo to, dobrze by było, żeby jeszcze został w Stomilu.

 91. 02.07.20 22:48 nor

  Dzisiaj liczyły się punkty, więc noty za styl można pominąć (pierwsza połowa załamująca). Gratuluję zwycięstwa!

 92. 01.07.20 22:40 nor

  Remisz doznał kontuzji grając w barwach Stomilu. Pewnie był ubezpieczony, co nie zmienia faktu, że zwykła przyzwoitość nakazuje nie zostawiać zawodnika - wychowanka klubu - bez umowy.

 93. 01.07.20 16:21 nor

  @ waldi812 - w punkt, zwłaszcza fragment dotyczący komunikacji pomiędzy panem dyrektorem a zawodnikami.

 94. 30.06.20 22:15 nor

  Bez przesady, jaka 2 liga... - dokładnie tak mówili rok temu w Katowicach i to jeszcze w trakcie ostatniego meczu w sezonie. Też wierzę, że grajki się ogarną i najgorsze się nie stanie. Ale jeśli nie wygrają z Grudziądzem, a potem wtopią w Niecieczy, to będziemy oglądać plecy Odry, Bełchatowa i Chrobrego - zresztą Chrobry już jest przed nami. Pytacie o przedłużenie umów z zawodnikami. Rozpędziłbym po sezonie większość tego towarzystwa. Prawda jest taka, że jeśli chce się stworzyć ekipę na awans do ekstraklasy, trzeba wydać trochę grosza i zatrudnić przynajmniej trzech, czterech kumatych piłkarzy - świetny przykład to Raków. A u nas snuje się plany awansu, ale sprowadza się/wypożycza młodych, nieopierzonych grajków, żeby zarobić na PJS. Ok, tylko, że szansa, iż uda się pogodzić czołowe miejsce w rankingu PJS z awansem, jest niewielka. Pomijam już fakt, że trzeba wiedzieć, kogo się sprowadza, a u nas ta wiedza sprowadza się do pobożnych życzeń, żeby inwestycje w przyszłość nie okazały się wtopami. Naprawdę to takie trudne, żeby iść śladem Rakowa, skoro rzuciło się ludowi hasło awans?

 95. 30.06.20 20:36 nor

  Tak, Chrobry wygrał i przeskoczył nas swobodnym susem w tabeli. Taki Bełchatów i Chrobry potrafią urywać punkty zespołom z czuba tabeli, którym my się kłaniamy i grzecznie oddajemy zwycięstwa, bo przecież z nimi przegrać to nie wstyd, a porażki są niejako wpisane w terminarz. Grajcie tak dalej, układajcie skład pod PJS, a zostaniemy GKS-em tego sezonu. GKS spadł do II ligi z hasłem: e-klasa albo śmierć, a my spadniemy z licencją na e-klasę w szufladzie prezesa. Kuźwa, kto przeklął ten Stomil, że tu jest wieczna przeciętność, wieczny lęk o pozostanie w I lidze... Mamy słabą kadrę. Może trzech, czterech zawodników ma jaja i kwalifikacje do gry na tym szczeblu, reszta to max II liga. I to nie jest wina poprzedniego trenera, ani tym bardziej obecnego, ale tzw. działaczy. Śmiech mnie ogarnia, gdy pomyślę, że w Stomilu jest dyrektor sportowy. Po huk to stanowisko, skoro bez niego pod względem sportowym i kadrowym było tak samo?? Staliśmy się klubikiem, którego przed meczami nikt nie szanuje i nikt się nie obawia. I to jest o tyle przykre, co niestety prawdziwe. Warmiński charakter to obecnie pusty slogan. Ten zespół nie ma żadnego charakteru, kilka osób tak, ale nie zespół. Jako drużyna jesteśmy mizerią i mielizną tej ligi. A miało być inaczej...

 96. 29.06.20 22:01 nor

  W Grudziądzu zwolnili trenera. Może prezes Asensky poprowadzi ich ekipę przeciwko Stomilowi? A właściwie to bez znaczenia...

 97. 28.06.20 20:51 nor

  @SzEFoo - masz rację!

nor

Zarejestrowany: 24.01.19 17:12

Ocena komentarzy użytkownika

139   278   33.33%