96' Koniec spotkania. Zasłużona porażka Stomilu przed własną publicznością.
93' Kentaro Arai strzela na 3:0. 1896
91' Doliczone 5 minut.
84' Uderzenie z dystansu Karol Żwira, ale nie było nawet celnego strzału. 1
78' Zbigniew Małkowski napomniany żółtą kartką. 1

KKS 1925 Kalisz wygrał w Olsztynie. Fot. Łukasz Kozłowski

Nie lubię poniedziałku przy Piłsudskiego 69a

11.09.23 20:25   em   38

Piłkarze Stomilu Olsztyn nie wygrali trzeciego spotkania z rzędu w II lidze. Podopieczni Janusza Bucholca przed własną publicznością przegrali 0:3 z KKS-em 1925 Kalisz.

Janusz Bucholc w porównaniu z ostatnim meczem, wygranym 2:1 z Chojniczanką Chojnice, dokonał jednej zmiany. Lukáš Kubáň pauzował za cztery żółte, a od pierwszej minuty w akcji zobaczyliśmy Huberta Sadowskiego. Ostatni raz z trybun mecz oglądał trener Bucholc, który w meczu w Stalowej Woli obejrzał czerwoną kartkę. Na ławce rezerwowych zasiadł po raz pierwszy Dawid Rezaeian wypożyczony z Pogoni Szczecin.

Pierwsza połowa spotkania należała zdecydowanie do drużyny gości. Stomil Olsztyn praktycznie przez cały czas bił głową w mur. Nie potrafił praktycznie wykończyć żadnej akcji celnym strzałem. Raz Karol Żwir dośrodkował z pierwszej piłki i wyszedł mu cetrostrzał, a piłka zatrzymałą się na poprzeczce. Chwilę później z 7. metrów strzelał Hubert Krawczun, ale Maciej Krakowiak jakimś cudem wybronił ten strzał. Goście stworzyli sobie kilka ciekawych sytuacji, po których mogli wyjść na prowadzenie. Ostatecznie strzelili dwa gole, a dwukrotnie zrobił to były napastnik Stomil - Hubert Sobol. Najpierw w 31. minucie popisał się ładnym uderzeniem z woleja, a w 44. minucie meczu z bliskiej odległości pokonał Łukasza Jakubowskiego. Obrońcy Stomilu w pierwszej połowie cały czas nie nadążali za szybkimi akcjami zawodników trenera Pawła Ozgi.

Druga połowa spotkania zaczęła się od potrójnej zmiany w szeregach Stomilu. Z boiska zeszli: Filip Szabaciuk, Hubert Krawczun oraz Piotr Kurbiel. Za nich wszedł Bartosz Florek, Bartosz Waleńcik (wrócił po urazie, którego doznał w Jastrzębiu Zdroju) oraz Yūdai Shinonaga.

W pierwszej akcji w pole karne odważnie wszedł Florek, padł, ale arbiter Mateusz Jedna z Warszawy słusznie nie podyktował "jedenastki". O dziwo potem KKS 1925 przycisnął i dążył do strzelenia kolejnej bramki.

W 61 minucie nastąpiły kolejne zmiany w Stomilu. W biało-niebieskich barwach zadebiutował Rezaeian oraz wszedł Marcin Stromecki. Z boiska musieli zejść Michal Bezpalec oraz Michał Karlikowski. Ten pierwszy w meczu z Chojniczanką był najlepszym piłkarzem na boisku, a teraz zagrał poniżej oczekiwań.

Do końca meczu Stomil nie zdołał nawet zagrozić rywalom, wszyscy zgromadzeni na trybunach ledwo wytrzymali do końcowego gwizdka sędziego. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Kentaro Arai, były zawodnik GKS-u Wikielec i król strzelców IV ligi zeszłego sezonu.

Olsztyński zespół wygrywając trzeci mecz z rzędu awansowałby do strefy barażowej, a tak zespół szkoleniowca Bucholca nadal ma 10. punktów. Duma Warmii zagrała słabe spotkanie i została przerwana seria dwóch zwycięstw z rzędu.

W kolejnym spotkaniu Stomil zagra na wyjeździe z Hutnikiem Kraków. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 13:00.

0:1, 0:2 - Hubert Sobol (31, 44), 0:3 - Kentaro Arai (90)

Stomil Olsztyn: 1. Łukasz Jakubowski - 11. Filip Wójcik, 14. Filip Szabaciuk (46, 26. Bartosz Waleńcik), 25. Hubert Sadowski, 4. Igor Kośmicki, 50. Michał Karlikowski (61, 47. Dawid Rezaeian) - 10. Karol Żwir, 17. Łukasz Szramowski, 18. Michal Bezpalec (61, 8. Marcin Stromecki), 7. Hubert Krawczun (46, 6. Yūdai Shinonaga) - 9. Piotr Kurbiel (46, 77. Bartosz Florek).

Tagi: Stomil Olsztyn, KKS 1925 Kalisz, II liga

1. 13.09.23 21:10 whs

Nie mamy napastnika to wiadomo od lat, ale jak ten napastnik ma być widoczny jak nie dostaje podań? Zauważcie że przy Gordillo to Sobol jest ponad tą ligę :). A u nas nikt nie kreuje gry, nie ma podań, wrzutki w krzaki (w pierwszej połowie jeszcze w ogóle były bo w drugiej to napastnik dostał 1 podanie i źle przyjął lub był faulowany. I Florek to nie jest napastnik tylko powinien gra za napastnikiem, a zamiast Kurbiela i Bały można było ściągnąć 1 ale solidnego gościa (za ich 2 wypłaty dać mu 1). Odeszło 3 podstawowych zawodników, przyszły uzupełnienia. Kasa za Shuna, Tecława i Grabowskiego się rozeszła na bieżące wydatki, kibice po ubiegłym sezonie chcieli awansu więc zarząd rzucił hasło awans bo nie miał innego wyjścia, a nic nie zrobił żeby wzmocnić drużynę. Co się zmieniło w klubie, kadrze, grze po hucznym wejściu Orlenu?

2. 13.09.23 08:24 stomilrulez

Żal d... ściska... Musieli oglądać mecz polskiej reprezentacji z Albanią i napatrzyli się jak nie należy grać w piłkę nożną... Innego wyjaśnienia nie widzę skąd tyle błędów...

3. 12.09.23 22:00 zorro

blado to wygląda, Hutnik nas zweryfikuje

4. 12.09.23 21:18 Fish

Obejrzałem zapis video z meczu,żeby upewnić się czy nie przypieprzam się bezpodstawnie do Karlikowskiego,no i niestety...Oto kontakty pana kopacza z piłką do 31 minuty czyli do momentu straty pierwszego gola (dalej nie dałem rady-załamka) 1.strata-po prostu 2.centra-krzaki 3.centra-w nogi rywala 4.strata-złe przyjęcie 5.centra,podanie trudno powiedzieć-w trybuny 6.strata-drybling z trzema rywalami (szacun) 7.centra-niecelna 8.centra-wprost do koszyczka bramkarza rywali.No taka analiza na szybko , inni wcale nie lepiej , to z czym do ludzi,tu żaden Janusz czy inny Ferguson nie pomoże z takim materiałem ludzkim.Paradoks polega na tym,że w tabeli dalej wyglądamy nie najgorzej.

5. 12.09.23 14:15 czeliniak

Jak oni chcą strzelać bramki, stwarzać zagrożenie pod bramką przeciwnika jeśli będąc profesjonalnymi piłkarzami trenujacymi codziennie po kilka godzin z piłką nie potrafią dośrodkować piłki w pole karne. Już nie pisze, że na głowę Kurbiela ale ogólnie w pole karne. Wczoraj było spokojnie z 7 sytuacji gdzie dośrodkowana piłka wychodziła za linię końcową. No żesz kurwa jego mać.

6. 12.09.23 11:46 Realista

Jakubowski zaliczył 2 asysty przy utracie bramki niech lepiej po trenuje z rezerwami

7. 12.09.23 11:44 Realista

Jakubowski zaliczył 2 asysty przy utracie bramki więc lepiej niech potrzebuje w rezerwach w 4 lidze

8. 12.09.23 11:34 Bart

Oby tylko ktoś nie wpadł na pomysł zeby posadzić Jakubowskiego, błąd piąstkowania powielany kóreś spotkanie (do wytrenowania) ale chłopak ma grac i się rozwijać

9. 12.09.23 11:32 Bart

Gordillo i Koczy fakt zasługuja na wyróżnienie w drużynie przeciwnej. U nas to co mieliśmy solidne obronę mimo braku zmiany ludzi w tej formacji wygladają jak dzieci we mgle, atak Kurbiel szkoda gadać ale dwóch potencjalnie konkurentów Bala i Florek nawet w 4 lidze sobie nie radza za bardzo, Sinanoga w rezerwach z Kondrackim na razie sie nadaje zeby zostać:( zmiany nic nie wniosły w przerwie zdjeliśmy jedyne nasze zagrożenie choć niedokładne i chaotyczne dwójkę Karlikowski (tez do zmiany uważałem do momentu popisów zmienników) Krawczun i kompletnie nic nie szło w ofensywie. Ofensywnie brak pomysłu i rozegrania wszystko na zasadzie jak działanie właściciela a nóż się uda i raz się udo 2 razy nie udo:) zagraliśmy z drużyną kompletna, solidną w sumie w tym spotkaniu zobaczymy jak będzie w następnych meczach gramy z HKS który ma swoje problemy i z potencjalnie słabszymi Sandecją i Polonią po czym weryfikacja z Olimpią tam już musi być na 150% czy im się chce czy nie.

10. 12.09.23 10:42 Realista

Gdyby o przydatności do drużyny decydowały umiejętności to żaden z zatrudnionych zawodników nie trafiłby do Stomilu a napewno anemik kurbiel nie grałby w podstawowej 11 ,

11. 12.09.23 10:04 waldi812

Zgadzam się z Kotem. Shinonaga i Florek niczego nie pokazali w ostatnim spotkaniu rezerw z Olimpią Olsztynek, a w nagrodę dostają plac w 1 zespole. Z kolei Pietraszkiewicz, który orał równo boisku w Olsztynku i stanowił jedyne zagrożenie nie znalażł się nawet na ławce. Nie widzę tutaj sensu i logiki. Nie rozumiem, jak piłkarze, którzy nie wyróżniają się na tle zespołu z dołu 4 ligi mają raptem błyszczeć w starciu z zespołem z czuba tabeli II ligi. Fajnie, że pojawił się na horyzoncie inwestor z afrykańskiej zatoki (któryś z redaktorów maczał palce?), ale dla mnie wymiernym efektem będzie zatrudnienie sensownego napastnika. W innym przypadku jest to niestety, ale zwykła propaganda.

12. 12.09.23 07:45 zjs

Czerkasow ma jednak proroczy dar. Pisał, że prawdę o Stomilu zweryfkuje KKS Kalisz i zwieryfikował. Tym razem prawda czasu i ekranu były tożsame. Na tle drużyny, która ma wytyczony wyraźny cel awansu, Stomil wypadł słabiutko. Przed byłym zawodnikiem nr18 dużo pracy aby z tej aramady słabeuszy zrobić drużynę jest dużo pracy. Nie wiem czy to zadanie nie jest ponad siły Bucholca?

13. 12.09.23 07:12

Ten małolat w KKS Koczy on robił z naszymi co chciał.u.nas na dzisiaj nie mamy nawet pół takiego zawodnika za wolną gra Kalisz nas przeczytał a druga połowa to dramat grali do 20 metra a później nic zero celnego strzalu

14. 12.09.23 01:22 Kot

Zmiany w przerwie zmieniły obraz meczu i z drużyny, która czasem jeszcze atakowała i próbowała, zrobiła się taka jak w pierwszych meczach przed zmianą trenera. Oglądałem niemal wszystkie mecze rezerw, w szczególności dwa ostatnie, w których grali zawodnicy 1. drużyny. Jedyny oprócz bramkarza, który trochę robił zamieszania, to Pietraszkiewicz, dzisiaj go nie było nawet na ławce. Za to w przerwie weszli Florek i Japończyk, czyli dwaj najsłabsi zawodnicy z ostatniego meczu IV ligi. Nie rozumiem za bardzo. Japończyk pewnie w ogóle powinien grać gdzieś w IV lidze, natomiast Florek dwa lata temu w jednej rundzie IV ligi strzelił z 5 bramek, grając jeszcze z połowę dostępnych minut. Teraz taki zjazd, że wątpię, czy cokolwiek byłby w stanie strzelić. Jeśli w następnym meczu w podstawowym składzie wyjdzie Kurbiel, który w ostatnich dwóch meczach zszedł w przerwie, a wcześniej po godzinie, to ja już niczego nie zrozumiem. Lepiej grać bez napastnika, bo żadnego nie mamy w formie. Pięknie. Ale dobrze, że wzięliśmy szóstego wahadłowego, napastnik był niepotrzebny. Kurbiel gwarantuje 3 bramki w sezonie z gry, w tamtym miał 10, z czego większość z karnych, ale w tym sezonie sędziowie już karnych nam nie gwiżdżą i nie zanosi się na to, byśmy ich mieli z 17. A bez nich ciężko nam strzelić bramkę, ciężko nawet stworzyć sytuację.

15. 11.09.23 23:08 Jerzy makiel

Mam genialny pomysł aby sytuacja Stomilu ogólnie się poprawiła.Piłkarzy z II ligi przenieść do Stomilu II a z IV ligi do II i wtedy jedna drużyna będzie prawdopodobnie wygrywać a teraz obydwie przegrywają.Czyli ogólnie będzie lepiej.Podrawiam trenera, piłkarzy i zarząd.

16. 11.09.23 22:55 Fish

*paczka-padaka

17. 11.09.23 22:52 Fish

No kurwa dramat już myślałem (chyba nie tylko ja ),że utrzymamy poziom z ostatnich spotkań a tu wróciła paczka z początku sezonu. Czy Karlikowski może dorzucić choćby jedną piłę do swojego kolegi na 10 centr spierdolił 11(nie do wiary 😀) Czy kiedy wychodzi wysokim pressingiem Krawczun (bo robi to w dobrym momencie) to reszta kolegów może go wesprzeć czy tylko będą stać i czekać ch... wie na co. Faktem jest, że Kalisz był dziś mocny (szybszy)i generalnie co najmniej klasę lepszy,ale grając u siebie musimy mieć jakiś pomysł na grę a już na pewno chęć do niej(a tu bieda z nędzą jeść nie dają a srać pędzą).A może im spętało nogi na wieść o tajemniczym mega inwestorze wcześniej presją trybun a teraz może to... Eldorado samo nie przyjdzie trzeba przynajmniej zapierdalać jeśli brakuje wam umiejętności. Co do napastnika to musiałby być to ktoś wybitny, ktoś kto sam potrafi rozstrzygnąć losy spotkania bo w dzisiejszym meczu wsparcia by nie otrzymał, zespół nie istniał (może tylko pierwsze 10 minut). I na koniec smutny standard u nas : dostajemy w dupę czas ucieka a my gramy w poprzek.

18. 11.09.23 22:40 Realista

Według pulsu biznesu Stomil znalazł bogatego sponsora z zatoki Perskiej szejkowie chcą zainwestować w klub,

19. 11.09.23 22:18 DJKS

''Piękne'' emocje piłkarskie, i to dzień po dniu... Polska piłka to obecnie DNO, a Stomil z tego sezonu bije w to dno od spodu. Brrr

20. 11.09.23 22:16 NiedzielnyKibic

Damian Warchol do wzięcia za darmo, bez kontraktu.

21. 11.09.23 22:11 zorro

Efekt nowej miotły przestał działać. Nie da się oglądać naszej gry, wyglądało to jak nasza kadra z Albanią. Kalisz klasa wyzej, dobre transfery a u nas zbieranina. Może gdyby Żwir trafił albo był karny to mecz może potoczyłby się inaczej. Teraz Hurnik będzie chciał nas dobić, zobaczymy czy piłkarze mają jaja i zdobędą punkty, które stracili w Olsztynie

22. 11.09.23 22:05 EXTRA

Ja pierdzielę przegraliśmy z ewidentnym kandydatem do awansu , oni grają naprawdę widowiskowo . A nasi wielcy kibice jadą na własny klub wyzywając od frajerów , nieudaczników itp. momo , czy tam mumu oglądaj od dzisiaj zatem KKS Kalisz . Krytykuj , jak najbardziej , lecz nie wyzywaj

23. 11.09.23 21:52 momo2525

Trójka do zera i Kalisz żegna frajera !

24. 11.09.23 21:24 EXTRA

Chodi poznał płace całej 2 ligi. Jestem pewien że po meczu podszedł do piłkarzy Kalisza i porosił o przedstawienie swoich kontraktów , wraz z wszelkimi dodatkami . Jeśli jesteś taki obyty , to w takim razie czy jesteś w stanie powiedzieć mi ile zarabia U NAS Wójcik z dodatkami ???

25. 11.09.23 21:21 Bart

Chodi niestety nie z tym zarządcą

26. 11.09.23 21:20 barakuda

Walka było i to na tyle,z umiejętnościami wyżej CH...nie podskoczą . SPW!

27. 11.09.23 21:07 chodi

Kalisz ma mniejszy budżet , płaci mniej piłkarzom ale więcej wymaga i żeby tam grać trzeba zapierd…. Tak to wygląda. U nas w przerwie trzeba pożegnać sporo piłkarzy i w to miejsce za ich pensje zatrudnić piłkarzy którzy nie przyszli się lansować tylko będą umierać za awans…. Po tym poznaje się dobrą drużynę że po takim meczu potrafi się szybko podnieść. Zobaczymy co pokażemy w następnym meczu ale żeby poprzednie dwa zwycięstwa miały swój smak to potrzebna jest wygrana … i to nie wymęczone 1:0 ale wysoka pokazująca to jakie ma aspiracje ten klub.

28. 11.09.23 21:06 NiedzielnyKibic

Czy jest jakiś ciekawy napastnik bez kontraktu, którego można zatrudnić? Przecież to jest paranoja, że gramy z przodu takimi nieudacznikami.

29. 11.09.23 21:01 Bart

W dzisiejszym meczu ciezko znalezc jakis pozytyw na boisku. Taktycznie i technicznie KKS nas rozjechal. Smutne ale prawdziwe

30. 11.09.23 21:00 Bart

Serdecznie dziekuje Panom Kurkumie i Barmanowi za ten pokaz dzis w wykonaniu odpadow. Dajcue sobie spokoj poli jest szansa cos z tym klubem sensownego zrobic 5 lat nauki efektow brak od zrobienia selfi i stania obok kohos z doswiadczeniem w biznesie nie zarazicie sie to nie świerzb czy kila. Beak ciezkiej pracy,lansowanie, pozerstwo weryfikuje pozniej rzeczywistosc brutalnie. Szkoda naszego klubu tylko.

31. 11.09.23 20:58 NiedzielnyKibic

Napastnik KKS bawił się z naszymi obrońcami i przez całe 90 minut był pod grą. Nasze dziewiątki to poziom A klasy. Generalnie Kalisz dwa poziomy wyżej, bawili się. Oni grają o awans, my o utrzymanie. Stracony sezon.

32. 11.09.23 20:47 Damian Hernik