Relacja z meczu Bałtyk Gdynia - Stomil Olsztyn

2010/2011 - Puchar Polski Gdynia - Narodowy Stadion Rugby
Bramki Bałtyk Gdynia:
Stomil Olsztyn:
Szczegóły Sędzia:
Widzów:

W 14. minucie w sytuacji sam na sam z Dariuszem Grubbą znalazł się Bogdan Miłkowski, ale uderzył zbyt lekko i bramkarz gospodarzy nie miał problemów z interwencją. Spotkanie jak na razie jest wyrównane. W 44. minucie Bogdan Miłkowski wykorzystał zamieszanie w polu karnym i płaskim strzałem pokonał golkipera Bałtyku.

Druga połowa trwała pod dyktando OKS, drużyna dobrze grał piłką, początkowo brakujowało jednak sytuacji podbramkowych. W 65 minucie, po ładnej akcji to co nie udało się za pierwszym razem Głowackiemu, wykończył Miłkowski, trafiając drugi raz do siatki gospodarzy. Ta bramka nie zniechęciła piłkarzy Bałtyku. Chwilę później trafili w poprzeczkę bramki doskonale dzisiaj bronionej przez Pawła Nerka, który 10 minut przed końcem popisał się kapitalną interwencją. Olsztynianie do końca meczu kontrolowali sytuację i po pewnym zwycięstwie awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Trener Kaczmarek do gry desygnował następujących zawodników: Paweł Nerek - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Arkadiusz Koprucki, Radosław Stefanowicz - Paweł Głowacki, Robert Tunkiewicz, Daniel Michałowski, Jakub Kowalski - Łukasz Suchocki, Bogdan Miłkowski.

Na Narodowym Stadionie Rugby piłkarze OKS-u 1945 Olsztyn powalczą w rundzie wstępnej w Pucharze Polski z Bałtykiem Gdynia. Początek meczu o godz. 19:00.

W rundzie przedwstępnej OKS 1945 wyeliminował na własnym stadionie Sokół Sokółkę. Bałtyk Gdynia pokonał na wyjeździe MKS Korsze 4:1.

Autokar na mecz z Olsztyna wyjedzie o godz. 13:00. Trener Zbigniew Kaczmarek ogłosił 18-osobową kadrę: Paweł Nerek, Kamil Ryłka - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Arkadiusz Koprucki, Paweł Sędrowski, Oskar Osika, Radosław Stefanowicz - Paweł Alancewicz, Paweł Głowacki, Piotr Głowacki, Jakub Kowalski, Daniel Michałowski, Robert Tunkiewicz - Krzysztof Filipek, Piotr Karłowicz, Bogdan Miłkowski, Łukasz Suchocki.

Z zespołem pojedzie także nowy nabytek z Brazylii - Eduardo da Conceição Maciel "Eduardo". Zawodnik jednak jeszcze nie będzie mógł zagrać ponieważ nie ma pozwolenia na pracę w Polsce.