Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Bałtyk Gdynia

24' Łukasz Moneta
88' Patryk Zych
Bramki Michał Marczak (k) 48'
? 90'
Bramki Stomil Olsztyn: 12. Krzysztof Bąkowski (46, 1. Dawid Smug) - 7. Aleksander Pawlak (46, 29. Damian Ciechanowski), 30. Rafał Remisz (46, 21. Dominik Sadzawidzki), 5. Maciej Dampc (46, 16. Beniamin Czajka), 17. Jonatan Straus (62, 25. Filip Szabaciuk) - 23. Brian Galach (62, 19. Patryk Zych), 25. Jakub Tecław (46, 20. Karol Żwir), Wojciech Reiman (62, 87. Hubert Szramka), 70. Merveille Fundambu (46, 10. Shun), 22. Łukasz Moneta (46, 33. Simon Ofei; 72, 17. Jakub Banul) - 26. Szymon Lewicki (62, 97. Jakub Mysiorski).
Bałtyk Gdynia:

Piłkarze Stomilu Olsztyn zremisowali 2:2 sparing z III-ligowym Bałtykiem Gdynia. Bramkę dla olsztyńskiego klubu strzelali: Łukasz Moneta oraz Patryk Zych.

W pierwszej połowie olsztyński zespół miał zdecydowaną przewagę, ale strzelił tylko jednego gola. Stało się to po błędzie bramkarza, który wypuścił piłkę z rąk, a do pustej bramki trafił Łukasz Moneta. Później dobrych dośrodkowań tego skrzydłowego nie wykorzystali Szymon Lewicki oraz Brian Galach.

W drugiej połowie meczu gra się wyrównała, a momentami goście mieli przewagę. Bałtyk doprowadził do wyrównania za sprawą Michała Marczaka, który wykorzystał rzut karny. W polu karnym faulował testowany Dominik Sadzwidzki. Bramkę na 2:1 pod koniec meczu strzelił Patryk Zych, testowany napastnik Ząbkovii Ząbki. Piłkę wyłożył mu Hubert Szramka. Bałtyk na 2:2 strzelił bramkę w ostatniej minucie meczu.

W sobotę Stomil Olsztyn zagra u siebie kolejny sparing. Rywalem będzie Sokół Ostróda. Początek meczu o godz. 11.

Piłkarze Stomilu Olsztyn wchodzą w ostatnią fazę okresu przygotowawczego do startu I ligi. Podopieczni Adriana Stawskiego zagrają przedostatni sparing w lipcu. Na bocznym boisku przy al. Piłsudskiego 69a olsztyński zespół zagra z III-ligowym Bałtykiem Gdynia. Początek meczu o godz. 17.

W miniony weekend piłkarze olsztyńskiego klubu mieli wolne z dwóch powodów. Po pierwsze ciężko trenowali przez cały tydzień mając po dwie jednostki treningowe dziennie. Tak ciężko zasuwali, że dla dwóch piłkarzy skończyło się to wizytą w szpitalu. Damian Ciechanowski i Hubert Szramka się… odwodnili. Do tego na weekend było ciężko znaleźć sensownego rywala do sprawdzenia swoich umiejętności dlatego w środku tygodnia Stomil zagrał (i wygrał 3:1) z GKS-em Wikielec.

Żeby sprawdzić stan organizmów naszych piłkarzy klub zorganizował specjalne badania. Stomilowcy przeszli progresywny test mleczanowy. - Test ma nam pokazać, jak zespół jest przygotowany i nad czym jeszcze musimy pracować - mówi Adrian Stawski, trener Stomilu Olsztyn. - Chcieliśmy także sprawdzić, a następnie ustalić, jakie obciążenia możemy ustawić zawodnikom.

W tym tygodniu olsztyńska drużyna zagra dwa spotkania sparingowe w Olsztynie. Dzisiaj (środa) podopieczni Adriana Stawskiego zmierzą się z III-ligowym Bałtykiem, a w sobotę z II-ligowym Sokołem Ostróda.

Pierwszy mecz w I lidze Stomil zagra 1 sierpnia (godz. 18) u siebie z Chrobrym Głogów.