Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Krzysztof Piekarski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Krzysztof Piekarski

"Bez napinki": 7 momentów w 2020 roku

31.12.20 21:02   em   4  

Żegnaj i nigdy nie wracaj! Już za moment skończy się 2020 roku, płakać za nim nie będę, chyba jak większość osób. Przedstawiam 7 dat z życia Stomilu Olsztyn w 2020 roku. Specjalnie w formie “Bez napinki”, żeby było jasno. To subiektywne podsumowanie.

7 stycznia - Stomil Olsztyn wrócił do zajęć. Symboliczna data rozpoczęcia rządów Wojciecha Kowalewskiego. Rozpoczęły się wielkie testy w naszym klubie. Po warmińskiej ziemi zaczęli stąpać piłkarze z Holandii i Łotwy. Podpuszczałem trenera Piotra Zajączkowskiego żeby podał nazwiska testowanych, a on podpuszczał mnie, że większą frajdę będę miał jak sam rozszyfruje. Teraz z perspektywy czasu rozumiem, że to nie były jego pomysły.

2 czerwca - Stomil zremisował 0:0 z Chrobrym Głogów. Mecz odbył się… z 3 miesięcznym opóźnieniem. Ciężko było się nam odnaleźć bez ligowej młócki. Człowiek nie mógł się odnaleźć, a i oglądając mecze z bez kibiców to mordęga. Obyśmy jak najszybciej wrócili na trybuny!

10 czerwca - Piotr Zajączkowski został odsunięty od pracy z pierwszym zespołem. W jego miejsce przyszedł Adam Majewski. Trenować Stomil będzie także wiosną 2021 roku.

18 lipca - Stomil Olsztyn wygrał 2:0 z GKS-em Tychy. Najlepszy mecz olsztyńskiej drużyny rozegrany w rundzie wiosennej minionego sezonu. Wtedy nasz klub zapewnił sobie utrzymanie w I lidze, ale na walkę o baraże było już niestety za późno.

13 sierpnia - Wystartowała akcja #NajlepszePrzedNami. Apelowaliśmy, żeby tego nie robić. Nie wyszło… ale o tym już bardzo dużo pisałem. Więcej mi się nie chce.

21 września - Pożegnaliśmy prezesa Wojciecha Kowalewskiego. Garb jego decyzji Grzegorz Lech cały czas dźwiga na swoich plecach.

25 września - Wygraliśmy 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec. To było pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W sumie olsztyński zespół zdobył 20 punktów. Mógłbym tutaj wskazać każde inne spotkanie okraszone 3 punktami, ale to cieszyło najbardziej w 2020 roku.

Tagi: Stomil Olsztyn, Bez napinki


Komentarze

 1. 01.01.21 20:53 DJKS

  *właściciela

 2. 01.01.21 20:52 DJKS

  #NajlepszePrzedNami... Cały czas łudzę się, że nie był to tylko zwykły frazes własciela...

 3. 01.01.21 19:52 paragon

  co dalej ? nie wydaje mnie się żeby było lepiej, choć liczę że Lech ogarnie to w taki sposób że jednak będzie lepiej

 4. 01.01.21 09:16 Jerzy Makiel

  Już koniec ? i co dalej

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!